Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fubbox 3.0 VPN problem

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

Jak pisałem na początku wątku VPN sie łączy ale (niezależnie czy na WiFi czy po kablu kablu) transfery są obcięte do około 10Mb Download (ujdzie od biedy) i 0.2Mb upload (to uniemożliwia prace zdalna z domu) 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Fubbox 3.0 VPN problem

A ruch odbywa się przez Polskę? Czy gdzieś po drodze jest telia czy coś podobnego?

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

VPN globalny idzie przez różne kraje EU, zależy od obciążenia najczęściej Niemcy, Francja, NL. nie mam wyboru tu.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

Update: mam zgłoszony ticket do Orange ekspert, ale to może potrwać do kilku dni bo musza najpierw zrobić testy linii itp.

 

Ze swojej strony wezmę jeszcze laptopa służbowego do rodziców gdzie też jest światłowód i FB 3.0 założony 2 miesiące wcześniej i zobaczę czy są takie same objawy na innym FB


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

Update 2.0: testowałem VPN na innym FB 3.0 i światłowodzie 300Mb u rodziców , takie same objawy, testowałem na Neostradzie 80Mb i FB1.0 brak problemów, testowałem na kilku hotspotach i działało bez problemu (nawet na lotnisku). Coś jest z softem FB 3.0 wg mnie 😞

Anonim

Nie dotyczy

Fubbox 3.0 VPN problem

@mateusztomczykTo zgłaszaj to do BOK


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 10
  • 4
  • 0

Fubbox 3.0 VPN problem

Tak jak mówiłem, wymiana na FunBox2 + ONT załatwi sprawę


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

Update 2.0

Jak wypominał ktoś wcześniej jedyne rozwiązanie jakie zadziałało to wymiana na FB 2.0.

Panowie Monterzy byli, walczyli testowali, ale jak się okazało byli przygotowani na możliwość wymiany FB, nie powiem zaskoczyli mnie tym.

Nie obyło się bez małego telefonicznego ping-ponga o przepięcie FB z 3.0 na 2.0 ale dali radę. 

 

Po wymianie na FB2.0 po VPN mam stabilne 30Mb/30Mb Up/Dl wiec dla mnie ok , bez VPN jest idealnie 300/30. Jedyny minusik to dwa gniazdka zajęte, ale nie narzekam. Po dniu pracy na VPN wszystko chodzi ok, nie chce zapeszać bo dzisiaj 13 piątek 😉

 

Tak wiec rozwiązanie to zamiana na FB 2.0, i tak da się to zrobić z tym ze to ruch jak powiedziano w jedną stronę.