Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fubbox 3.0 VPN problem

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

Witam,

 

Wczoraj założono mi Światłowód 300Mb i wymieniono modem na Funbox 3.0. Jak z internetem domowym nie mam problemu tak pojawiły się przy próbie podłączenia z firmowego laptopa do VPN.

Transfer jest "ścinany" do niecałych 10Mb download a upload do 0.2Mb co dyskwalifikuje jakąkolwiek prace zdalną. Na poprzednim modemie Funbox 2.0 i Neostradzie (80Mb, ale max wyciągała 20Mb bo stare kable po drodze) nie było problemów.

 

Support IT mówił coś o portach:

PPTP: 1723/TCP oraz protokół 6 (TCP) i 47 (GRE)

L2TP: 500/UDP, 1701/UDP, 4500/UDP, protokoł 17 (UDP), 50 (ESP)

IKEv2 jw.

Tylko nie wiem czy chodzi o przekierowanie czy o odblokowanie na firewall.

Mam wyłączony bezpieczny dostęp (bez_ochrony-login@neostrada.pl) wiec nie powinny być porty blokowane, i firewall ustawiony na poziom niski. Niestety nic nie pomaga.

 

Czy wie ktoś jak sobie poradzić z tym problemem, bo na razie dyskwalifikuje to mnie z pracy zdalnej a po to między innymi starałem się o światłowód.

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

Update 2.0

Jak wypominał ktoś wcześniej jedyne rozwiązanie jakie zadziałało to wymiana na FB 2.0.

Panowie Monterzy byli, walczyli testowali, ale jak się okazało byli przygotowani na możliwość wymiany FB, nie powiem zaskoczyli mnie tym.

Nie obyło się bez małego telefonicznego ping-ponga o przepięcie FB z 3.0 na 2.0 ale dali radę. 

 

Po wymianie na FB2.0 po VPN mam stabilne 30Mb/30Mb Up/Dl wiec dla mnie ok , bez VPN jest idealnie 300/30. Jedyny minusik to dwa gniazdka zajęte, ale nie narzekam. Po dniu pracy na VPN wszystko chodzi ok, nie chce zapeszać bo dzisiaj 13 piątek 😉

 

Tak wiec rozwiązanie to zamiana na FB 2.0, i tak da się to zrobić z tym ze to ruch jak powiedziano w jedną stronę. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

37 ODPOW. 37
Anonim

Nie dotyczy

Fubbox 3.0 VPN problem

@mateusztomczykZobacz czy nie masz w loginie do Neostrady IPv6 ? Może podaj nazwę VPN z jakiego korzystasz ? 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

Nie nie mam IPv6, to była jedna z pierwszych rzeczy jakie sprawdziłem.

VPN klient to Cisco AnyConnect Secure Mobility  Client, sam VPN jest firmowy i nie mam więcej informacji.

 

od IThelp dostałem taką wiadomość odnośnie ustawień VPN:

•For PPTP: IP Protocol=TCP, TCP Port number=1723 <- Used by PPTP control path. IP Protocol=GRE (value 47) <- Used by PPTP data path.
•For L2TP: IP Protocol Type=UDP, UDP Port Number=500 <- Used by IKEv1 (IPSec control path) ...
•For SSTP:
•For IKEv2: IP Protocol Type=UDP, UDP Port Number=500 <- Used by IKEv2 (IPSec control path)

Anonim

Nie dotyczy

Fubbox 3.0 VPN problem

Wszystko znajdziesz na stronie Cisco AnyConnect Secure Mobility 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

ok, fakt nie pomyślałem wczoraj o tym, z tym ze jestem raczej laikiem w tym temacie i nie wiem nawet czego dokładnie tam szukać.

Dodam ze nie mam możliwości zmian ustawień w kliencie VPN, dziwi mnie ze na Funboxies poprzednim działało bez żadnego ustawiania a tym już nie .

Anonim

Nie dotyczy

Fubbox 3.0 VPN problem

A gdzie masz to ustawione na laptopie czy Funbox ? Kto ci wcześniej to ustawiał ?

A czy masz jakiś No-IP DDNS?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

Klient VPN jest na laptopie firmowym, nic nie było zmieniane pomiędzy zmianą z Funboxa 2.0 i Neostrady (wtedy wszytko działało) a po instalacji światłowodu i Funboxa 3.0.

Dodam ze jak się łącze przez punkt dostępu zrobiony na komórce to wszytko działa.

Nic mi nie wiadomo o No-IP DDNS, Funbox jest praktycznie tak jak został zainstalowany przez serwisantów, jedynie zmieniłem ustawienia firewalla na niskie i dałem "bez_ochrony" by nie blokowało portów. 

 

Anonim

Nie dotyczy

Fubbox 3.0 VPN problem

@mateusztomczykA masz jeszcze FB 2.0? możesz zrobić backup i przenieś wszystkie ustawienia na FB.3.0.

Edit jeszcze zaloguj się na konto VPN bo takie powinieneś mieć gdzie otrzymałeś login i hasło do VPN. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 4
  • 1

Fubbox 3.0 VPN problem

Nie nie mam już, zabrali serwisanci po instalacji 😞

 

Na VPN loguje się poprzez mój login pracowniczy i autoryzowany token, samo logowanie przebiega pomyślnie, VPN się łączy tylko transfery są przycinane bardzo, zwłaszcza upload (0.2Mb) co dyskwalifikuje prace zdalną.

Anonim

Nie dotyczy

Fubbox 3.0 VPN problem

@mateusztomczykA nie lepiej będzie jak napisze do wsparcia tego VPN i opisze co się dzieje jeszcze na ile urządzeń masz licencje ?