Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Flybox LTE+ oraz okrojona funkcjonalność


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 1
  • 0

Flybox LTE+ oraz okrojona funkcjonalność

Cześć,

Czy ktoś kontaktował się z orange w sprawie Orange LTE+ a propos:

- wycięcia możliwości agregacji pasm lub wyboru konkretnego pasma? W konfiguracji urządzenia nie ma możliwości konfiguracji pasm LTE. Ktoś może ma informację czy agregacja pasm jest włączona domyślnie i ruter korzysta z wszystkich dostępnych? W mojej okolicy są pasma 800 1800 oraz 2600

- przekierowania portów - podejrzewam, że przez brak (a tak naprawdę usunięcie) możliwości port forwardingu, po połączeniu do VPN nie jestem w stanie przebić się nigdzie dalej. Tutaj nie jestem do końca pewny czy chodzi o przekierowanie portów, bo dobijam się na adresy i porty docelowe bez tunelowania, więc możliwe, że chodzi o coś innego. Być może ktoś borykał się z podobnym problemem?

Pozdrawiam,
Michał

20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Flybox LTE+ oraz okrojona funkconalność

Jaką masz wersję?

Taka lub wyższa być powinna.

Wersja sprzętu modemu: WL1B520FM
Wersja oprogramowania modemu: 11.190.61.00.159
Wersja interfejsu www: 21.100.45.00.03

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 1
  • 0

Flybox LTE+ oraz okrojona funkconalność

Dokładnie takie jak piszesz:

Hardware version: WL1B520FM
Software version: 11.190.61.00.159
Web UI version: 21.100.45.00.03

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Flybox LTE+ oraz okrojona funkconalność

To mam znowu taką samą prośbę. Pokaż screeen z ustawieniami punktu dostępu (zakładka dial-up). Tam jest klucz do ustawień wszystkiego.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 1
  • 0

Flybox LTE+ oraz okrojona funkconalność

Wszystkie zakładki:

1.PNG2.PNG3.PNG4.PNG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Flybox LTE+ oraz okrojona funkconalność

Co do wyboru pasm, to jakby brakło jedynej zakładki. Jeszcze upewnię się u znajomego co ma ten router jak to u niego, ale to trochę potrwa.

Co do przekierowania portów, na internecie mobilnym musisz kupić usługę Orange VPN http://orange.pl/view/vpn

Tylko pierwsze pytanie co chcesz osiągnąć. Na ipv6 nie można wszystkiego na tym routerze. Spróbuj najpierw zmieniając apn na internet (przy braku edycji stwórz nowy profil) i zmień ip type na coś z ipv4.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 1
  • 0

Flybox LTE+ oraz okrojona funkconalność

Właśnie próbowałem zmienić na ipv4, ale po reboocie rutera nie mam dostępu do sieci O.o
Jeśli chodzi o nazwę APN, to nie wiem skąd jest wzięte to internetipv6. Nie ma nigdzie również możliwości konfiguracji innego APN.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 25
  • 1
  • 0

Flybox LTE+ oraz okrojona funkconalność

A co do tego co chcę osiągnąć - po podłączeniu do VPN chciałbym móc łączyć się do serwerów w sieci do której się łączę 🙂 Obecnie korzystając z internetu mobilnego przez ten ruter, nie jestem w stanie dostać się do serwera (ani ssh, ani po udostępnionym http). Przy hotspocie z telefonu (również orange w ramach tej samej umowy) działa bez problemu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Flybox LTE+ oraz okrojona funkconalność

Musisz zrobić obie czynności. Masz guzik new profile, potem nazwa Orange2, user name haslo i apn wszystko to internet z małych liter.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Flybox LTE+ oraz okrojona funkconalność

A ten serwer stoi w domu (jest w sieci wewnętrznej routera) czy gdzieś na zewnątrz (zewnetrzna lokalizacja)?