Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Filtrowanie adresów MAC i rozgłaszanie SSID Funbox 6

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Filtrowanie adresów MAC i rozgłaszanie SSID Funbox 6

Witam!
Czy ktoś z Was miał taki problem?
Chodzi o "filtrowanie adresów MAC" i "rozgłaszaj SSID".
1. Router w standardowych ustawieniach po wyjęciu z pudełka. Wszystkie urządzenia łączą się z FB6.
2. "wspólna konfiguracja Wi-Fi dla 2.4 GHz i 5 GHz" ustawiam na "NIE".
3. Na każdym urządzeniu dodaję sieć 2,4 GHz i 5 GHz.
- tylko stary komputer zostaje przypisany do sieci 2,4 GHz, ponieważ nie obsługuje on 5 GHz.
4. Włączam "filtrowanie adresów MAC" dla sieci 5 GHz i dodaję adresy MAC, oprócz starego komputera. Wszystkie urządzenia łączą się z siecią 5 GHz.
5. Wyłączam "rozgłaszaj SSID" dla sieci 5 GHz i wszystkie urządzenia przełączają się na sieć 2,4 GHz, ponieważ nie widzą sieci 5 GHz.
6. Włączam "filtrowanie adresów MAC" dla sieci 2,4 GHz i dodaję adres MAC starego komputera.
7. Wyłączam "rozgłaszaj SSID" dla sieci 2,4 GHz i wszystkie urządzenia oprócz starego komputera tracą połączenie z Internetem, dlaczego?
Powiem szczerze, że takich problemów nie miałem w przypadku innych routerów, a może coś robię jednak źle?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173
6 ODPOW. 6

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Filtrowanie adresów MAC i rozgłaszanie SSID Funbox 6


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Filtrowanie adresów MAC i rozgłaszanie SSID Funbox 6

Cześć @j131 

Dziekuje za odpowiedź. Błąd chyba jednak mało znany skoro od ponad roku nierozwiązany 🤣😖. A ja kombinowałem na różne sposoby, a tu po prostu programistyczna fuszerka. Jeszcze raz Ci dziekuję za odpowiedź 👍.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Filtrowanie adresów MAC i rozgłaszanie SSID Funbox 6

Wykombinowałem chyba 🙂
Rozwiązanie:
Po prostu po ustawieniu filtrowania adresów MAC i wyłączeniu rozgłaszania SSID trzeba jeszcze raz dodać urządzenia do sieci - wybrać sieci ukryte. Problem jest tylko z tymi urządzeniami, w których trzeba ręcznie wpisać hasło im dłuższe hehehe 58 znaków tym większy koszmar, biorąc pod uwagę korzystanie w klawiatury ekranowej. WPS nie pomoże, ponieważ trzeba włączyć rozgłaszanie SSID, a po jego wyłączeniu sprzęt ponownie gubi sieć.
Konfigurację proponuje zatem od tych cięższych przypadków.

A to jest to "chyba".
Pozostaje jeszcze test restartu routera i sprawdzenie, czy urządzenia same poznajdują sieć, ale dzisiaj już mi się nie chce.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Filtrowanie adresów MAC i rozgłaszanie SSID Funbox 6

Restart routera.

Na 8 urządzeń, 7 z nich, w tym, co bardzo istotne Galaxy S5 Neo, ponownie łączy się z FB 6. 

Problem dotyczy tylko Galaxy S10 Lite, który nie widzi, ani sieci 2,4 GHz, ani 5 GHz. Co więcej, S10 L bez problemów łączy się z tak samo skonfigurowanym routerem Huawei B818-263.

Zmuszenie S 10 L do pokazania ww. sieci to mordownia. Po około 6 godzinach (dziwne) i ciągłego do dawania i usuwania sieci (WIFI > Zaawansowanie > Zarządzaj znanymi sieciami > Usuń, potem WIFI > Dodaj Sieć) sieć 5 GHz zaczęła być widoczna, ale automatycznie nie chciała się połączyć z S10 L. Trzeba było ręcznie - przytrzymać > Połącz z siecią. Po kilku testach - wył. telefonu, wył. routera, FB 6 i S10 L nigdy same z siebie się nie połączyły, z uwagi na to, że S10 L po tych restartach nigdy nie widział ww. sieci. Inną ciekawostką jest to, że S10 L, szybciej można było zmusić po tych 6 godzinach do pokazania sieci. W końcu wpadłem na pomysł wygenerowania kodu QR ustawień połączenia WIFI FB 6 i S10 L  :-). 

I teraz po restarcie FB 6 lub S10 L, skanuję kod QR tego połączenia i S10 L od razu (1 test 🙂 ) pokazuje sieć WIFI 5 GHz 🙂 i oczywiście, że trzeba ręcznie go z tą siecią połączyć - dramat.

UJ wie o co tu chodzi. Kod QR to nie jest rozwiązanie. 

Skoro S10 L nie ma problemu z taką samą konfiguracją routera Huawei B818-263, a S5 NEO nie ma problemu z Huawei i FB 6 to trudno ustalić, kto jest bardziej winny i do której firmy mieć pretensje. W przypadku S10 L to jest pierwszy taki problem, a z niejednego pieca chleb jadł :-), w przypadku FB 6 można znaleźć więcej podobnych problemów np. iPhone miały problem z WIFI z FB 6. 

Zrobię jeszcze wipe cache partition, ustawienia fabryczne odpadają, inni robili i narobili sobie roboty, bo skutek był żaden. W przypływie natchnienia zrobię też reset FB 6 razem wipe cache partition telefonu.

 

Generalnie bez sensu 👨‍🔧

 

P.S. 1. A może mam ktoś z Was FB 6 i S10 Lite i dla testu wyłączył chociaż rozgłaszanie SSID i sprawdził, czy tel. po restarcie widzi sieć z FB 6 i się z nią łączy?

 

P.S. 2. Przed chwilą sprawdziłem 2 razy. Kod QR działa za każdym razem, ale po pokazaniu się sieci trzeba nadal ręcznie połączyć.
Samo wyłączenie WIFI telefonu też skutkuje tym, że po ponownym włączeniu WIFI tel. nie widzi FB 6. Czyli zapewne każde oddalenie się poza zasięg WIFI FB 6 będzie skutkowało ww. objawami.
Jeszcze jedna ciekawostka po skanie QR sieć jest widoczna tylko przez 33 sekundy ;-).

wipe cache partition - po skanowaniu kodu QR automatycznie się połączył z siecią - ale SZOK :-), ale sieć po skanie nie pokazała się od razu - chwilę to trwało około 30-60 sekund.
Restart telefonu - nic nie robię czekam.60 sekund - nic się nie dzieje. Zaglądam do WIFI, sieci z FB 6 nie widzi. Po 5 minutach - skanuję jednak kod QR, bo nic z tego nie będzie. Po 24 sekundach pojawia się sieć z FB 6, ale tym razem nie następuje automatyczne połączenie. Sieć znika po 36 sekundach 😉 - jp. Drugie skan QR i też brak automatycznego połączenia, trzeba ręcznie. KONIEC. Jak zacznie łączyć się automatycznie bez żadnej ingerencji to wtedy dam znać, co zrobiłem.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Filtrowanie adresów MAC i rozgłaszanie SSID Funbox 6

Zgłosiłem do pomocy techniczne, ponieważ nie mam już pomysłów :-(. W 36 godzin dadzą znać.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 57
  • 0

Filtrowanie adresów MAC i rozgłaszanie SSID Funbox 6

Hahhaha dział techniczny twierdzi, że jest francja elegancja 😂.