Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng  dzięki za wytłumaczenie, zapytałem o to żartobliwie z "przymrużeniem oka" 😉, a tak całkiem serio to udało Ci się coś zdziałać z problemem?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

Tak też odebrałem twoje pytanie - żart zawsze jest dobry, kiedy ociepla relacje.

Na razie odznaczyłem WiFi 6 ustawieniach FB6, ale to nic nie dało, ponowna próba nawiązania połączenia falownika z aplikacją Solis Home kończy się komunikatem "5G "Wi-Fi Not Supported". Udało mi się także wejść do właściwości modułu Wi-Fi falownika - załącznik AP - jak widać jest ustawiony na 2,4 GHz. Poza tym w czasie procesu konfiguracji modułu Wi-Fi falownika kreator wyświetla listę dostępnych sieci - drugi załącznik Info - jak widać falownik łączy się z siecią przez kanał 11, czyli 2,4 GHz. Nota bene konfiguracja Wi-Fi falownika zakończyła się pomyślnie.

Te dane przekazałam do Columbus-a - dostawcę falownika - chcę by wymienili mi moduł Wi-Fi na nowszy, czkam na ich odpowiedź

 

Info_WiFi1.jpg     Zalącznik_AP.jpg

 

____________

* Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng tym bardziej dziwi komunikat 5GHz not supported, jak łączy się na 2,4. To też zmieniłeś na wifi5?

Możesz jeszcze spróbować po kablu, na skróty na testy...Jeśli nie, to możesz spróbować zestawić most na jakimś RE i do falownika podać po eth za RE w trybie odbiornika. Sprawdź szyfrowanie czy na FB nie ma przypadkiem WPA3. Jeśli jest, zmień na WPA2-PSK i ponownie połącz urządzenia.

Widzę, że masz IPv6 na modemie. Wymuś na testy IPv4...

Mimo kanału 11 ja bym jednak rozdzielił częstotliwości wifi

Jest kilka pomysłów...do sprawdzenia


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

W falowniku nie ma złącza kablowego RJ 45 - sprawdzę szyfrowanie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng  może takie trochę głupie pytanie ode mnie, czy resetowałeś może moduł sterowania wifi na falowniku i czy próbowałeś odinstalować tą aplikację i zainstalować na nowo? Być może urządzenie i apka pamięta stare wcześniejsze połączenia i próbują z tym się usilnie połączyć.

PS.

Chyba przez pomyłkę lub niechcący oznaczyłeś mój post jako rozwiązanie, proszę "odklikaj" to bo jest to oznaczenie nie mające nic wspólnego z odpowiedzią na Twój problem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng Szkoda, ale od razu bym zapytał o to u dostawcy. A jak nie ma wifi, to co wtedy? Warto mieć alternatywę.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5373
  • 21526
  • 173

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng 

IMHO wymienianie modułu WiFi w falowniku jest zbędne. Jesteś już prawie-prawie tam gdzie trzeba. Szyfrowanie TKIP nie jest wspierane przez FB, zmień na AES i powinno zatrybić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

W niektórych modelach moduł wifi w falowniku ma przycisk Reset - ten nie ma, jak go można resetować inaczej, nie wiem - może podpowiedzą mi u dostawcy. Apkę odinstalowałem i ponowie zainstalowałem - nic to nie dało

Sorry za rozwiązanie - faktycznie musiałem jakoś kliknąć w czasie rolowania strony 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 112
  • 338
  • 3

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

Dziękuję wszystkim za sugestie - ale teraz falownik jest w uśpieniu (jest ciemno, fotopanale nie generują prądu) - w ogóle to ostatnio mamy dni bezsłoneczne i raczej ponure, a to ma wpływ na pracę falownika, w tym na moduł WiFi - bywa, że jak są wyjątkowo ciemne momenty w czasie dnia, to na liście dostępnych sieci nie pojawia się sieć falownika. Sorry, ale sprawę musimy odłożyć do jutra, gdzieś do 10:00

Zapomniałem dodać listę dostępnych sieci, którą wyświetla kreator konfiguracji wifi w falowniku - patrz załącznik

 

____________

* Ukryto zdublowany załącznik - Wiktor


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5373
  • 21526
  • 173

Fanbox 6 - automatyczne przełączanie pasm 2,4 - 5,0 GHz

@Kris_Orng 

Nie zapomniałeś, już raz ten plik załączyłeś. 😉

Przejrzałem instrukcję (reset jest w menu po lewej na dole) i muszę powiedzieć, że niefrasobliwość producentów tych sterowników do fotowoltaiki nie przestaje mnie zadziwiać. Jak można dawać publiczny, otwarty dostęp do tak wrażliwej infrastruktury? Otwarta sieć WiFi, stałe IP, brak jakichkolwiek haseł, publicznie dostępna dokumentacja... Przecież każdy sąsiad może się tam włamać. Osobiście mam rozwiązanie zupełnie innej firmy i nieco inne technologicznie, ale sterownik w domyślnej konfiguracji popełnia to samo szaleństwo: rozsiewa otwartą sieć z poziomu której można nieźle namieszać w jego konfiguracji. Co ciekawe, kiedy wprowadziłem tam zabezpieczenie hasłem (takie zupełne minimum bezpieczeństwa, nawiasem mówiąc w instrukcji Twojego Columbus'a specyficznie odradzają analogiczne postępowanie), to podczas wizyty serwisu (była reklamacja, ale to osobna historia) zostałem ochrzaniony za tę zmianę. Pan serwisant twierdził, że nie wolno mi wprowadzać hasła, bo gwarancja... Co prawda dość szybko dał się spacyfikować, ale wrażenie surrealizmu sytuacji pozostało.

 

BTW: faktycznie styczeń tego roku nie rozpieszcza, choć też bardzo się od zeszłorocznego nie różni. Będzie może ekwiwalent jednego słonecznego dnia mniej produkcji, tak że w sumie typowo. Zeszłoroczny luty był za to przyzwoity (prawie trzy razy lepszy od stycznia), a marzec pobił wszelkie rekordy z produkcją podobną jak w miesiącach letnich. Liczę że może się to powtórzy w tym roku 🙂.