Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 6

ROZWIĄZANE

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

FUNBOX 6

@Macrolo  pobieżnie sprawdzałem i nie widzę nic nowego, może jestem ślepy a może to tylko "kosmetyka"?

@Piotrek94  nie ma żadnej strony z trybem bridge 

@Macrolo i @Piotrek94 poczekajmy do 14.00 i na AMA pomęczmy pytaniami ekspertów od FB 6.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

FUNBOX 6

@slav72miało mnie nie być, ale chyba poczekam te 30 minut. Najbardziej ciekawi mnie kwestia sieci gościnnej wifi. To ratowałoby u mnie sytuację i może nawet nie kupowałbym własnego routera. Chcę mieć dwie sieci LAN oddzielone o siebie. 1 - główna, druga - gościnna. Nie wiem czy jest to możliwe w Funbox 6. Ponoć w Funbox 3.0 to nie było możliwe.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

FUNBOX 6

A ja mam pytanie o porównanie 3 i 6

 

W FB 3.0 wifi działa kiepsko dość duże straty a jak w FB 6.0 to wygląda jest faktycznie lepiej czy bez szału ?

 

Bo nie wiem czy warto umowę przedłużać bo mam na czas nieokreślony a jestem w Orange 1.5 miesiąca i nie wiem czy warto iść w 24 miesiące ....


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FUNBOX 6

@LARGODziała zdecydowanie lepiej. Ze względu na wifi6, opcję SMART i beamforming. Dodatkowo inny zasięg spowodowany polaryzacją 7 anten (wbudowanych, ale modem ma pozycję pionową)

Co do zasięgu, to zależy od warunków propagacji w lokalu. Od ścian, przeszkód i odległości nadajnik-odbiornik. Wedla ogólnych opinii transfer na 5GHz wzrósł o około 100Mb/sek tylko po wymianie z FB3 na FB6


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 117
  • 291
  • 0

FUNBOX 6

@agat13 

Czyli zasięg lepszy a prędkość - jest strata ? (Przy fb 3 muszę mieć swój router)

 

Sorki za głupie pytanie ale co to :

"SMART i beamforming"


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 117
  • 0

FUNBOX 6

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Funbox-6/Bridge-w-FunBox-ie-6/m-p/250945#M24

Wcale nie jest zablokowany, tylko nie jest wspierany przez Orange.

Oficjalnie trybu bridge nie ma , nieoficjalnie jest zakładka która go w ten tryb przełączy tak jak Funboxa 3.

Szukajcie na trzepaku , tutaj to temat tabu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

FUNBOX 6

Włączyć tryb bridge włączysz, ale już nie wrócisz tej operacji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 52
  • 117
  • 0

FUNBOX 6

No właśnie , jaki problem byłoby zaimplementować funkcję restore oprogramowania z trybu bridge przy np. wciśniętych obu przyciskach podczas startu ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

FUNBOX 6

SMART to algorytm przełączający między sieciami w zależności od położenia odbiornika, a beamforming to ukierunkowanie połączonej wiązki fal wifi na linii nadajnik-odbiornik (w dużym uproszczeniu)

Strata jest zawsze zależnie od odległości czy przeszkód, jakości odbiornika, szerokości kanału, obłożenia sieciami dookólnymi...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

FUNBOX 6

I takie ładne potwierdzenie, że oprogramowanie Funboxa 6 jest portem z Funboxa 3, tylko z nowymi funkacjami.. 😉 Szkoda.

 

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-Funbox-6/Funbox-6-Komunikat-o-aktualizacji/m-p/250935#M14