Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 105
  • 363
  • 1

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

Mieszkam w bloku. Mieszkanie ma rozmiar 55 m2. Układ "L". Na chwilę obecną MacBook (M1) znajduje około 10 sieci Wi-Fi. 

 

Router TP-Link Archer AX53 (3000), który obecnie posiadam bez problemu pokrywa ten metraż. Chciałbym żeby FunBox również dawał radę. 😉 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

@shevchenko_1987 

Skoro już masz tego Archera, to po co Ci WiFi FB6? Przełącz Archera w tryb AP, podłącz go do FB6 a WiFi w FB6 wyłącz zupełnie. Oczywiście Archera do FB6 podłącz kabelkiem i będzie super.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 105
  • 363
  • 1

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

Na razie zbieram jedynie opinie na temat FB6, gdyż nie posiadam jeszcze światłowodu od Orange. Przymierzam się do przesiadki. 

 

Co do samych urządzeń to nie chciałbym mieć dwóch skrzynek w jednym pokoju. TP-Linka pewnie bym sprzedał. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?


@shevchenko_1987napisał(-a)

Na razie zbieram jedynie opinie na temat FB6, gdyż nie posiadam jeszcze światłowodu od Orange. Przymierzam się do przesiadki. 

 

Co do samych urządzeń to nie chciałbym mieć dwóch skrzynek w jednym pokoju. TP-Linka pewnie bym sprzedał. 


Sprzedać zawsze zdążysz. Jak już będziesz wszytko miał to sobie posprawdzaj różne konfiguracje i zostaw taką, która będzie Ci najbardziej odpowiadała.

 

PS. Ja mam FB3 i sobie chwalę, jednak nie używm jego WiFi bo nie pokrywa mi domu. Syn też ma FB3 i twierdzi że niczego lepszego nie potrzebuje bo zasięg łapie nawet przed domem (z czwartego piętra) - fakt w tamtym bloku mało kto ma WiFi bo starsi ludzie głównie mieszkają. Ścianki z gazobetonu też specjalnie nie blokują. Sprzętów na ax nie ma więc FB3 się sprawdza adekwatnie. Tak że wszystko zależy od indywidualnej sytuacji, preferencji i oczekiwań. Sprzęt jak sprzęt: na kolana nie rzuca, ale funkcjonalność obiecywaną w umowie zapewnia spokojnie i najczęściej zupełnie bezobsługowo.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2071
  • 11678
  • 52

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

Ja bym zrobił tak jak radzi @j131 😎

FunBox ma średniej jakości ten moduł Wi-Fi i ustawiając TP-LINK jako punkt dostępu, zyskasz lepsze pokrycie Wi-Fi lokalu, TP-LINK da się pewnie gdzieś schować 😎

Ja tam mam za TV i nie szpeci pomieszczenia 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53366
  • 620

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

@shevchenko_1987  Tplink nierówny TPlink owi.  Chowanie gdziekolwiek to błąd. Sprawdź  na Wifianalyzerze  zasieg w każdym pomieszczeniu i będziesz wiedział jaki on jest. Klasa wifi świadczy o prędkościach mniej więcej osiąganych...stąd można szacieac i mierzyć bez  kłopotu...

Tylko testy, testy I jeszcze raz testy...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

To może tak: zdarzyło mi się zupełnie niedawno testować transfery Funboxa 6 w mieszkaniu 60 m w bloku przy okazji porównania z prostym systemem mesh Mercusysa i Funbox w tych warunkach radzi sobie dobrze lub bardzo dobrze, ani razu na smartfonie testowym nie przerzucając na 2.4 GHz, nawet gdy sygnał szedł przez ściany nośne.

Mercusys Halo H70X – tani router mesh dla każdego (chip.pl)


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 105
  • 363
  • 1

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

Jakie transfery osiągałeś? Jaki telefon? W którym miejscu mieszkania stał router? 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

Rozkład pomieszczeń jest mniej więcej (bo rysownik ze mnie żaden) jak na rysunku poniżej. Sprzęt testowy i wyniki pomiarów są w tekście pod dołączonym we wcześniejszym poście linkiem 🙂

 

Bez tytułu.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 105
  • 363
  • 1

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

Dzięki! Wcześniej nie zauważyłem, że jesteś autorem tego tekstu. Myślałem, że to tylko recenzja mesha 😉

 

Wychodzi na to, że FB 6 to jeśli chodzi o pokrycie i zasięg to udany sprzęt.