Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router Asus RT-AX58U nie widzi urządzeń np. konsoli Xbox czy PS 5 do portu LAN.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 0

Router Asus RT-AX58U nie widzi urządzeń np. konsoli Xbox czy PS 5 do portu LAN.

Witam 
Dziś podpiąłem router Asus RT-AX58U pod ONT, Światłowód działa, sieć WiFi też, ale gdy podpiąłem pod pozostałe gniazda LAN np. konsolę Xbox, na routerze pali się lampa że pod LAN jest coś wpięte ale na stronie konfiguracji routera widnieje tylko jedno podpięte urządzenie czyli PC na którym konfigurowałem router Asusa. Macie jakieś pomysły czemu tak jest ? 

 

PS. Zrobiłem też upgrade softu Asusa. 

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Router Asus RT-AX58U nie widzi urządzeń np. konsoli Xbox czy PS 5 do portu LAN.

@wojtoo  zrób restart routera  i zerknij na IP  np konsoli. Zrób ping tego adresu IP z kompa i zobacz czy odpowiada. Jeśli tak, to problem interface routera, bo nie podaje stanu faktycznego urządzeń po LAN. Zobacz czy ma w zakładkach logi systemowe i tam.czasem widać podpięte urządzenia 

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 0

Router Asus RT-AX58U nie widzi urządzeń np. konsoli Xbox czy PS 5 do portu LAN.

Zrobiłem pingowanie nie ma odpowiedzi. Patrzyłem w log systemowe i też nic nie zauważyłem z adresem IP konsoli.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 48
  • 0

Router Asus RT-AX58U nie widzi urządzeń np. konsoli Xbox czy PS 5 do portu LAN.

Temat do zamknięcia, miałem na konsoli zapisany ręczny adres IP jeszcze jak była podpięta do Funboxa, trzeba było zmienić na automatycznie adres IP i działa. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53104
  • 616

Router Asus RT-AX58U nie widzi urządzeń np. konsoli Xbox czy PS 5 do portu LAN.

@wojtoo może pula adresów na tym nowym routerze nie jest 192.168.1.1,  a 192.168 .0.1, to by potwierdzało dlaczego nie widać adresu z innego zakresu