Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12950
  • 53209
  • 617

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

@shevchenko_1987 Weź tylko pod uwagę fakt, że MESH i FB to dwa różne typy urządzeń. MESH jest jakby uzupełnieniem dla słabego zasięgu modemu w różnych pomieszczeniach. Działa na zasadzie range extendera i zasięg nie równa się prędkości połączenia...Inne MESH-e będą tu działać inaczej przy dosłownie innym rozmieszczeniu satelitów. Modem to jedno źródło wifi, MESH-kilka i to spiętych w jedną sieć...to może zmylić


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

No cóż, to JEST recenzja mesha, ale przy okazji zrobiłem małe porównanie z funkcjonującym na co dzień Funboxem 6 – żeby oddać sprawiedliwość temu bardzo całkiem udanemu routerowi i żeby uzmysłowić użytkownikom, że nie zawsze warto go podmieniać na inny sprzęt, jeśli jego możliwości konfiguracji wystarczają.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

W tym porównaniu Funbox w najgorszym miejscu miał nieznacznie słabszy sygnał niż trzy satelity Mercusysa – satelitki były dość wątłych rozmiarów, a Funbox to duży grzmot, ma sporo miejsca na anteny.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

Mam Funboxa 6 już prawie dwa lata i zeo problemów. Zasięg WiFi pokrywa w pełni dwupokojowe mieszkanie. W pkoju gdzie jest Funbox prędkość na speedteście to okoo 850 Mbit/s, a w najdalej odsuniętym punkcie mieszkania przez 2 ściany było 300 - 400 Mbit/s. 
Na stałe mam podłączone dwie komórki, konsolę, dwa dekodery, Mi Boxa, dwa komputery, klimatyzację, odkurzacz, oczyszczacz powietrza i wszystko działa bez przeszkód. Zero rozłączeń. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

to jesteś modelowym klientem Orange


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

PS. Zainspirowany temat zrobiłem test na laptopie z szybką kartą WiFi. 
Pokój w którym jest Funbox 850 Mbit/s.
Pokój za ścianą 830 Mbit/s
Łazienka za grubszą ścianą 830 Mbit/s
Najdalej oddalony punkt mieszkania przez dwie ściany 790 Mbit/s. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 99
  • 338
  • 1

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?

Rozumiem, że masz łącze 1 Gbps? 😉 

 

W tym pokoju w którym znajduje się FunBox 6 daleko od niego się znajdujesz?

 

Sieci Wi-Fi połączone (Smart Wi-Fi włączone) czy rozdzielone (Smart Wi-Fi wyłączone)?

 

Dużo sieci Wi-Fi dookoła? 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

FUNBOX 6 - jak jest z jego stabilnością? Jak sobie radzi z wieloma urządzeniami?


@shevchenko_1987napisał(-a)

Tak, mam łącze 1 Gbit/s. 
Komputer mam przeważnie około 2 metry od Funboxa natomiast cześć urządzeń jest używana we wszystkich pomieszczeniach. 
Nie rozdzielałem sieci 2,4 GHz i 5 GHz. 
WiFi Analyzer pokazuje mi obecnie 8 innych sieci WiFi oprócz mojej.