Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

Witam,

 

Dzisiaj miałem montaż światłowodu z Orange do 600 mb. Monterzy na miejscu zrobili na koniec montażu speed test i pokazało im 650 mb/s. Sprawdziłem na wifi w swoim laptopie i przy funboxie mam wysokie wyniki 300mb + pobierania... Niestety po odjeździe techników sprawdziłem prędkość pobierania przez kabel ethernet na 2 różnych portach (3 kable fabrycznie zarobione -testowałem na 2 różnych laptopach) i wynik był zawsze ten sam 95-96 mb/s. Wiecie co może być powodem tak słabego wyniki po kablu etherent? Dla pewności czy to nie jakieś zabezpieczenia w ustawieniach modemu przy loginie dopisałem bez_ochrony-login ale nie pomogło. Ustawiłem też na niski stopień zapory w ustawieniach modemu. Aktualizacja sterowników w funboxie też nie rozwiązała problemu. Jutro zamierzam zadzwonić do monterów.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

@gawzib  senny jestem ...

Ty oczywiście nie znasz się na jednostkach szybkości internetu :
95 (mb / s) =760 Mb / s jeśli dobrze napisałeś w pierwszym poście, więc szybkość masz większą niż w umowie, kabel LAN ok i karta sieciowa też.

Tak dla jasności masz w umowie do 600Mb/s nie 600mb/s jakbyś chciał reklamować wadliwą usługę.

Karty wi-fi masz mega szybkie... 300 (mb / s) =2400 Mb / s, wi-fi 6 (AX) używasz 😎

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

25 ODPOW. 25
Anonim

Nie dotyczy

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

Zrobić certyfikowany test szybkości i pokazać na forum, lub jak nie chcesz tu, to na czat dołącz wyniki.

 

https://pro.speedtest.pl/


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

@gawzib  jeśli kabel jest własnej roboty, to podmień na inny. Wygląda to tak, jakby karta zapinała się na fast eth z powodu kabla  lub karty fast eth w odbiorniku/ laptopie 

Anonim

Nie dotyczy

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

@gawzib  senny jestem ...

Ty oczywiście nie znasz się na jednostkach szybkości internetu :
95 (mb / s) =760 Mb / s jeśli dobrze napisałeś w pierwszym poście, więc szybkość masz większą niż w umowie, kabel LAN ok i karta sieciowa też.

Tak dla jasności masz w umowie do 600Mb/s nie 600mb/s jakbyś chciał reklamować wadliwą usługę.

Karty wi-fi masz mega szybkie... 300 (mb / s) =2400 Mb / s, wi-fi 6 (AX) używasz 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

@agat13 - dzięki za radę ale dokładnie opisałem że sprawdzałem na 3 fabrycznych kablach ethernet podłączonych funbox->laptop (2 różne). Wykonuje certyfikowany pomiar zgodnie z radą kolegi powżej i o dziwo  już w pierwszym pomiarze (po wyłączeniu wszystkich innych odbiorników) wykazało 640 mb/s pobierania. Wcześniej robiłem tylko pomiary na https://www.speedtest.pl/

Zrzut ekranu 2022-07-18 232312.png

 

______________

Wpis poddany edycji, dodanie zdjęcia z załącznika - Rafał


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 27
  • 0

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

@Anonim zgadza się, jest tak jak napisałeś. Amator ze mnie. Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Teraz bardzo długo walczyłem z różnymi ustawieniami i nic nie przynosiło rezultatu bo jak się okazało nie mogło pomóc gdyż wszystko jest okej :). Jeszcze raz dziękuję 🙂

Anonim

Nie dotyczy

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

@gawzib  tak myślałem że net działa ok, te testy mają sens, ale certyfikowane, wtedy prawda wychodzi na jaw 😉


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 82
  • 391
  • 1

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

@Anonimnapisałeś: 95 (mb / s) =760 Mb / s, możesz wyjaśnić o co w tym zapisie chodzi?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

FUNBOX 6.0 po kablu ethernet prędkość pobierania osiąga tylko 96 mb/s, po wifi 300mb/s+

@slawmog Też sie nad tym zastanawiam. O ile mnie pamięć nie myli to jednostki z cyklu mb dla prędkości transmisji raczej nie ma.

Może chodzi tu o Mb/sek i przelicznik /8 do MB/sek , który czasem wskazuje system operacyjny przy pobieraniu? ( zależność : Bit/Bajt)...

Zgodze się z jednym, że pomiary prędkości powinno się robić na silniku UKE, są bardziej miarodajne, ale z kolei taka różnica (96/633)?