Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FB6 , światełko , zmiana portu via konsultant i .....jest lepiej.....pytanie do znawców .....


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

FB6 , światełko , zmiana portu via konsultant i .....jest lepiej.....pytanie do znawców .....

witam

dotyczy : światełko na fb6 i lepsze osiągi po zmianie portu via konsultant.

 

 

Co mam : światełko które po ostatniej większej awarii w całym obszarze - chodziło { dochodziło } z mocną zadyszką do 1G down i 290 up { popołudnia , via wifi , ookla speedtest w apce na lapku }. Przed awarią było mocno lepiej { wiem , wiem że i tak nie mam co narzekać  } bo sięgało spokojnościowo do 1,04 G down i min 314 up.

 

Dziś : w rozmowie z konsultantem - przy rozmowie o różnych ustawieniach światełka i wifi w tym rozdział sygnału - poprosiłem { a co tam ! }  o zmianę portu ... i cud mniemany { się stał ] - po zleconej zmianie portu przywróciły się nieziemskie osiągi {  mocne 1,04  i  314 i wyzej  }

 

Pytanie do znawców : czy to możliwe ? czy tak może być ? w takim razie inni { z problemami świelnymi - moze też powinni próbować zleceń zmian portu i badać czy jest lepiej ?

 

Może : ten temat się komuś przyda { albo i nie przyda }

 

 

{ dodam ,że nie było żadnych aktualizacji karty i poziom optycznego sygnalu odbierania jest też bez zmian - czyli - jakby sam ruch na porcie dał - ciut - lepsze parametry ? }

 

 

pozdro

pawson

6 ODPOW. 6

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

FB6 , światełko , zmiana portu via konsultant i .....jest lepiej.....pytanie do znawców .....


@pawson1napisał(-a)

...

czy to możliwe ?

Nie. 😉

czy tak może być ?

Nie, tak nie może być. Musiało Ci się zdawać.😉

w takim razie inni { z problemami świelnymi - moze też powinni próbować zleceń zmian portu i badać czy jest lepiej ?

Ale lepiej od czego? Parametry zgodne z umową tak czy owak. Brak podstaw do wymuszenia jakichkolwiek działań. Chyba że faktycznie w celach badawczych.


 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

FB6 , światełko , zmiana portu via konsultant i .....jest lepiej.....pytanie do znawców .....

@pawson1  pr,y ftth  nie ma czegoś takiego jak port. Wszyscy klienci podpinani są równolegle ( w ogromnym uproszczeniu) I jedyne po czym można ich rozróżnić to login i miejsce na splitterze( punkcie dystrybucyjnym) 

Ostatnio uczestniczyłem w szukaniu zajętości OPP i mimo dokumentacji mówiącej o zajętości monterzy znaleźli jedno przyłącze wolne. 

Żeby  jednak zmienić miejsce na OPP, co wiąże się tylko z fizycznym przepieciem z gniazda do gniazda w tej skrzynce OPP, musi być interwencja montera na miejscu. Sam konsultant tego nie zrobi. Musi iść zlecenie do technika w teren.

Porty były tylko przy technologii miedzianej i to musiały być zmieniane przez obsługę techniczna i dział kreowania i nadzoru nad DSLAM 

Zastanawiające więc to, co zrobił konsultant...który technicznie i tak niewiele może.. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

FB6 , światełko , zmiana portu via konsultant i .....jest lepiej.....pytanie do znawców .....

Właśnie to tylko chciałem napisać do wątku: termin "zmiana portu" ma zastosowanie w technologii miedzianej i nie ma nic wspólnego z technologią światłowodową.

Edit.

Wiedza "konsultanta" - wręcz powalająca 😁😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

FB6 , światełko , zmiana portu via konsultant i .....jest lepiej.....pytanie do znawców .....


@slav72napisał(-a)

Właśnie to tylko chciałem napisać do wątku: termin "zmiana portu" ma zastosowanie w technologii miedzianej i nie ma nic wspólnego z technologią światłowodową.

Edit.

Wiedza "konsultanta" - wręcz powalająca 😁😉


Ja myślę że ten konsultant ma całkiem niezłe kompetencje z psychologii. No i niczego nie zepsuł, więc i do wiedzy technicznej trudno się przyczepić. Klient zadowolony, jeszcze na forum pochwalił, czego można chcieć więcej (od konsultanta)? 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 122
  • 1

FB6 , światełko , zmiana portu via konsultant i .....jest lepiej.....pytanie do znawców .....

 

 

 :  }

 

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

FB6 , światełko , zmiana portu via konsultant i .....jest lepiej.....pytanie do znawców .....

@pawson1  z tym, że to nie jest odpowiedź na pytanie , a ocena wiedzy konsultanta