Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dysk zewnętrzny nie działa


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dysk zewnętrzny nie działa

@Spunkj  w razie czego podpytaj czy w innych salonach mają dekoder ICU100 bo oni wiedzą, co mają w sąsiednich  salonach. Jeśli nawet nie wiedzą, zadzwonią  i zapytają 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dysk zewnętrzny nie działa

Istnieje taka możliwość (choć bardzo mała) że dysk jest niekompatybilny z dekoderem

 

slav72_0-1657728218897.png

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 24
  • 0

Dysk zewnętrzny nie działa

Dowiedziałem się dziś w Medria Markt, że dysk powinien mieć min. 1TB i wtedy dekoder widzi go jako dysk główny. I, że ma być SSD - żeby nie cieło... Jakie dyski Wy macie?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dysk zewnętrzny nie działa

@Spunkj Ja podłączałem 512-ki i działały. Dedykowany dysk Orange HV620 miał właśnie 500GB


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 24
  • 0

Dysk zewnętrzny nie działa

Właśnie w tą markę będę celował. Na 512 da się coś nagrać? HDD działa płynnie? Cofanie programu itp


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dysk zewnętrzny nie działa

@Spunkj  z mojego skromnego doświadczenia, tak. 

Jedno wiem, że SSD mają krótsza żywotność jako dyski do nagrywania do dekoderów 

Znalazłeś Salon do testów?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Dysk zewnętrzny nie działa


@Spunkjnapisał(-a)

Dowiedziałem się dziś w Medria Markt, że dysk powinien mieć min. 1TB i wtedy dekoder widzi go jako dysk główny. I, że ma być SSD - żeby nie cieło... Jakie dyski Wy macie?


@Spunkj  to była raczej próba naciągnięcia Cię na koszty, dysk powinien mieć min. 128 GB i żaden SSD tylko HDD.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Dysk zewnętrzny nie działa


@Spunkjnapisał(-a)

Dowiedziałem się dziś w Medria Markt, że dysk powinien mieć min. 1TB i wtedy dekoder widzi go jako dysk główny.

 

Zaraz, zaraz: co to jest "dysk główny"? Ten dekoder owszem może mieć podłączone dwa dyski ale żaden nie jest "główny". Ten z przodu jest tylko do odtwarzania tego co na nim już ewentualnie jest i może być  USB 2.0, ten z tyłu jest do nagrywania (z możliwością odtworzenia ale tylko na tym konkretnym egzemplarzu dekodera) i do buforowania. Żaden nie jest "główny".

 

I, że ma być SSD - żeby nie cieło...

 

Będzie się cięło (i to wszystko, nie tylko nagrania), ale tylko wtedy jeśli dysk zacznie się sypać. SSD się tak nie sypią więc na nich nie tnie nigdy. Co najwyżej dekoder przestaje go widzieć gdy dysk padnie.

 

Jakie dyski Wy macie?


Ja mam SSD 250G, jakiś najtańszy kupiony na Allegro. Już raz się zepsuł na gwarancji, wymieniony bez problemu i na razie działa. Próbowałem tez różne inne cuda podłączać, nie spotkałem takiego który by nie działał (USB 3.0 i min 128M oczywiście).

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 24
  • 0

Dysk zewnętrzny nie działa

Podłączyłem dysk pożyczony od kolegi. Dekoder go wykrył i zainstalował. Niestety w dalszym ciągu nie mam opcji zmiany nagrywania z chmury na dysk....


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Dysk zewnętrzny nie działa

@Spunkj  sprawdzałeś w menu dekodera? Niebieski- żólty-niebieski na pilocie?

Czyli Twój dysk jest dla dekodera  nieakceptowalny, prawdopodobnie niezgodność softu