Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dobry routerek do mobilnego internetu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Dobry routerek do mobilnego internetu

no hejka wszystkim 🙂

Potrzebuje pomocy w wyborze routerka najlepiej LTE z anteną zewnętrzną - zewnętrznymi. Wynajmuje w grodzie kraka pokój w mieszkaniu i tu lipa z zasięgiem. Udostępniam sobie na razie z komórki, ale zrywa mi to połączenie i prędkość nie jest imponująca, niestety. Liczę na poprawę przez mocniejsze urządzenie i anteny. Czy jesteście w stanie mi coś doradzić, co będzie śmigać z Orange? 

 

______________

Wpis edytowałem doprecyzowując etykietę - Rafał

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18424
  • 52676
  • 710

Dobry routerek do mobilnego internetu

@nomad osobiście polecam routery Huawei z wyjściem antenowym na anteny zewnętrzne. Po kosztach można użyć Huawei B525 lub B535, jeśli chcesz coś z większą ilością agregacji pasm, towyższe modele, aleiceny jużteż spore, w okolicach 1k + koszt anten.

Wspominasz o mieszkaniu, czy to kamienica, czy blok? Jeśli chodzi o anteny zewnętrzne, to trzeba by było wynieść je na dach i nakierować na możliwie najsilniejszy nadajnik. Postawienie w oknie mija się z celem.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Dobry routerek do mobilnego internetu

@ketrasaArtur  dziękuje, brzmi to jak rozwiązanie nieco przyszłościowe, a czy znalazłbym coś tańszego? Ten budynek w którym wynajmuje pokój to domek, w zasadzie na przeciwko błoń krakowskich, więc wydaje się, że w centrum, tylko ściany konkretne. 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1894
  • 13

Dobry routerek do mobilnego internetu

Zobacz na forum bez-kabli, specjalizują się w tym. To nie jest takie proste.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12988
  • 53322
  • 619

Dobry routerek do mobilnego internetu

@nomad  kup używany B535 i zrób testy prędkości i zasięgu. Ustaw w oknie w stronę najbliższego BTS-a ( pomożemy określić który to) i dopiero pomyśl o antenach panelowych. Stosuje to rozwiązanie od dłuższego czasu i jestem zadowolony. 

Z 18Mb/sek w środku domu, 40 w oknie na parterze, 60 na 1pietrze do 100 na dachu z antenami 

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Dobry routerek do mobilnego internetu

Dziękuje, odpowiedź @agat13  brzmi dobrze. Używki rzeczywiście są za 200 zł a to już okolice mojego budżetu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12988
  • 53322
  • 619

Dobry routerek do mobilnego internetu

@nomad  to dobry router ze średniej półki.

Od dwóch lat używam i jest ok. Z antenami panelowym i ustawionymi do siebie pod kątem 90 stopni można czasem poprawić zasięg 

Warto brać te z 5m kablami, bo mniejsza strata na sygnale.

Warto jednak przed testami zapoznać się z rozmieszczeniem najbliższych nadajników, kierunkiem paneli na nich umieszczonych i częstotliwościami pracy, oraz możliwościami ich łączenia 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Dobry routerek do mobilnego internetu

A pomógłbyś mi jakoś to sprawdzić? Mieszkam na ulicy Emaus w Krakowie aktualnie.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18424
  • 52676
  • 710

Dobry routerek do mobilnego internetu

@nomad podana lokalizacja, to dość długa ulica, przy której jest kilka nadajników. Proponuję skorzystać ze strony:

http://beta.btsearch.pl

W ten sposó zlokalizujesz najbliższy nadajnik 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Dobry routerek do mobilnego internetu

@nomad 

Sytuację w lokalnym eterze najlepiej pomoże Ci ocenić aplikacja NetMonster - ma ładowalne bazy BTS na podstawie których można ocenić z którym się łączysz i gdzie on jest.

Wygląda na to, że na odcinku przy Błoniach wokół Emaus jest co najmniej kilka BTSów stosunkowo blisko. Jestem lekko zdziwiony że narzekasz na zasięg.