Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dlaczego DHCP nie przydziela adresu dynamiczego telefonowi

ROZWIĄZANE
Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego DHCP nie przydziela adresu dynamiczego telefonowi

Zwracam honor to nie wina kabla tylko nie poprawnego wyłączania opuszczania tzw. zapominania Wi-Fi do tej pory robiłem to usuwaniem Wi-Fi A teraz trzeba tapnąć na "Zapomnij Wi-Fi" i wszystko jest w normie cała konfiguracja dynamiczna i o to mi chodziło nie mogłem dojść dlaczego z Partyzanta gubi konfigurację dynamiczną IPv6 itd... A tu takie coś.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53226
  • 617

Dlaczego DHCP nie przydziela adresu dynamiczego telefonowi

@AnonimTo już brzmi sensowniej, ale nadal nie rozumiem tego IPv6 w sieci lokalnej na wifi...To jest adres, który dostaje modem, a nie urządzenia w sieci wewnętrznej


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Dlaczego DHCP nie przydziela adresu dynamiczego telefonowi

@Anonimtak FYI: adresy IPv6 nie są znikąd "pobierane".


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Dlaczego DHCP nie przydziela adresu dynamiczego telefonowi

@Anonim  ja dalej uważam że to jakiś błąd w routerze i powinno to wyglądać tak (podobnie)

slav72_0-1626802889690.png

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Dlaczego DHCP nie przydziela adresu dynamiczego telefonowi


@Anonimnapisał(-a)
Zwracam honor to nie wina kabla tylko nie poprawnego wyłączania opuszczania tzw. zapominania Wi-Fi do tej pory robiłem to usuwaniem Wi-Fi A teraz trzeba tapnąć na "Zapomnij Wi-Fi" i wszystko jest w normie cała konfiguracja dynamiczna i o to mi chodziło nie mogłem dojść dlaczego z Partyzanta gubi konfigurację dynamiczną IPv6 itd... A tu takie coś.

Jeśli masz na myśli opcje WiFi w telefonie, to obawiam się że się mylisz, one nie mają żadnego wpływu na to co wyświetla FB. Te opcje mają tylko taki efekt, że za każdym logowaniem telefonu do WiFi musisz na nowo wpisać hasło.

To że telefon sobie wygenerował adres IPv6 jeszcze nie znaczy że jest on mu potrzebny do działania w Twoim LAN. Jeśli faktycznie udało Ci się skonfigurować FB2 do pracy w IPv6 w LAN to wszyscy bylibyśmy ciekawi jak to osiągnąłeś, IMHO jest to niemożliwe.

 

Moim zdaniem te duchy w FB pojawiają się właśnie dlatego że od czasu do czasu mylisz się we wpisywaniu hasła, nie dochodzi wtedy do sfinalizowania transakcji DHCP i ślady po takim nieudanym połączeniu, bez przydzielonego IP zostają na ekranie FB.

Gdybyś nie "zapominał" dobrej konfiguracji to by się nie pojawiały.

Anonim

Nie dotyczy

Dlaczego DHCP nie przydziela adresu dynamiczego telefonowi

Jutro się odezwę będę kontynuował temat...