Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dioda DSL ciągle miga


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Dioda DSL ciągle miga

Witam, ostatnio w moim mieszkaniu został przeprowadzony remont. Postanowiłem przebudować delikatnie sieć domową.
Przed wyglądało to tak:
Przewód telefoniczny wychodzący ze ściany---->Puszka---->Przewód wychodzący z puszki, drugi koniec podłączony do routera
Obecnie wygląda to tak:
Przewód telefoniczny wychodzący ze ściany---->Puszka---->Przewód wychodzący z puszki, po ścianie do zaszytego gniazda rj11---->Z gniazda wychodzący przewód, drugi koniec podłączony do routera.
Problem polega na tym, że od tego czasu po włączeniu routera dioda DSL ciągle mryga, przez jakieś kilkadziesiąt minut-parę godzin, po czym ostatecznie internet załączy na kilka godzin-dzień, po tym czasie sytuacja się powtarza, DSL znowu zaczyna mrygać przez kilkadziesiąt minut i tak w kółko. 
123213123.png

 

______________

Wpis edytowany, dodanie zdjęcia z załącznika - Rafał

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 707

Dioda DSL ciągle miga

@Vinteris123 albo masz gdzieś przerwę w obwodzie, bo za dużo łączeń po drodze, albo duża rezystancja przewodu, co powoduje długa synchronizację linii. Należy poprowadzić przewód do routera jak najkrótsza drogą, bez zbędnych łączeń lub poprawić łączenie w gnieździe. Może przewody nie są dobrze dociśnięte.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Dioda DSL ciągle miga

@Vinteris123 jest kilka możliwości. Możesz być na granicy parametrów prawidłowych dla synchronizacji i dołożenie do linii dwóch złączek i kawałka kabla przekroczyło jego max tłumienność. Może kabel jest źle rozszyty, a złącza nie stykają? Może jest zbyt duże zaszumienie otoczenia na tym dodatkowym odcinku? Może przewód  od gniazda do modemu jest us,kodzony, a wtyczki nie dociskają  pinów w gniazdku? Uszkodzone gniazdo? 

Wrzuć fotki puszki, kabla I gniazda wewnątrz..dodatkowo wrzuc screena z menu modemu z zakladki DSL o parameteach polaczenia o bledach .


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5471
  • 22032
  • 179

Dioda DSL ciągle miga

@Vinteris123 

Mówiąc krótko: najprawdopodobniej coś popsułeś.

Moja rada?

Trzeba to naprawić. Możesz bawić się sam albo komuś zapłacić, ale na Twoim miejscu tak bym tego nie zostawił.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Dioda DSL ciągle miga

Obecnie internet działa, wszystko jest okej, zobaczymy na jak długo. Wieczorem podeślę zdjęcia gniazda. Puszki raczej nie ma sensu wysyłać bo sprawdzałem na drugim przewodzie na krótkiej odległości i router od razu łapie synchronizację. Niżej podsyłam parametry DSL:
wwwe.PNG

Co ciekawe dzisiaj złapał od razu synchronizację.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 612

Dioda DSL ciągle miga

@Vinteris123 Odpowiedź jest w screenie. Masz minimalną dostępną opcję synchronizacji dla usługi w technologii VDSL. To opcja do 80Mb/sek ale od 20Mb/sek (a w rzeczywistości około 24Mb/sek). Nie zrywa synchronizacji, bo na zewnątrz jest chłodniej, mniejsza wilgotność i minimalnie tłumienie mogło spaść...

Prędkość VDSL-a zależna jest od długości linii od centrali do modemu i jej jakości. Jakość wstępnie można określić po ilości błędów i wielkości SNR (odstępu sygnału od szumu). U Ciebie to 9dB, więc teoretycznie w tym momencie ok. Co do długości łącza (tłumienia linii) to nie ma tych danych w menu modemu. 

Wniosek: ta dodatkowa instalacja spowodowała zwiększenie tłumienia linii, a co za tym idzie dołożyła długości łącza. Może działać dobrze, ale trzeba mieć na uwadze, że nie ma z czego już obniżać prędkości synchronizacji przy utracie jakości/zwiększeniu tłumienia (po naszemu-może tracić synchro przy dużej transmisji, lub "bo tak")

Anonim

Nie dotyczy

Dioda DSL ciągle miga


@Vinteris123napisał(-a)

Obecnie internet działa, wszystko jest okej, zobaczymy na jak długo. Wieczorem podeślę zdjęcia gniazda. Puszki raczej nie ma sensu wysyłać bo sprawdzałem na drugim przewodzie na krótkiej odległości i router od razu łapie synchronizację. Niżej podsyłam parametry DSL:
wwwe.PNG

Co ciekawe dzisiaj złapał od razu synchronizację.


Jak daleko od puszki jest FunBox?

Bo z tego co piszesz pewnie kilka metrów, dlatego masz problemy z synchronizacją!

Najlepiej jakby FunBox był koło puszki, bo dodatkowe kable pogarszają jakość internetu, można przecież od FunBox kabel lan pociągną do urządzeń.