Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13351
  • 54745
  • 647

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

@potrojnyPiesAuu  słaby poziom sygnału 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

@potrojnyPiesAuuzerknij do tego tematu który był poruszany na Nasz Orange Własny serwer DHCP i orange TV   https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/W%C5%82asny-serwer-DHCP-i-orange-TV/td-p/269124 tam też był problem taki i w końcu dekoder został podłączony przez kabel ethernet  i zadziałało.   Dekoder IWU 200 działa tylko w paśmie wifi 5 GHz. @potrojnyPiesAuu  proponuję w menu konfiguracyjnym FunBoxa 2.0 rozdzielić pasma 2,4 i 5 GHz, do nazwy SSID pasma 5 GHz dodać np. "_5" dla rozróżnienia i skonfigurować urządzenia ponownie.

W przypadku modemu Funbox 2.0, po uzyskaniu dostępu do panelu sterowania, musimy przejść do zakładki ustawienia Wi-Fi, a następnie zaawansowane ustawienia Wi-Fi. Tam, w zakładce wspólna konfiguracja Wi-Fi dla 2.4 GHz i 5 GHz należy zaznaczyć opcję nie.  Może  to pomoże 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5605
  • 22748
  • 189

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

@potrojnyPiesAuupakiety DHCP między FB a dekoderem nie zawierają żadnych specjalnych informacji. Przechwyciłem, obejrzałem na wszystkie strony i nic szczególnego nie znalazłem. Prawie na pewno coś masz nie tak z poziomem sygnału WiFi na dekoderze.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

Jedyne co zwróciło moją uwagę to opcja DHCP numer 125, niestandardowa ale też żadnych ciekawych informacji nie wydaje się zawierać.

 

Router znajduje się 6 metrów od dekodera. Bez żadnych ścian pomiędzy. Po przełączeniu DHCP na FB łączy się bez problemu. Raczej wątpię że to problem z poziomem sygnału.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13351
  • 54745
  • 647

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

@potrojnyPiesAuu  czy masz w domu wzmacniacz wifi? To wygląda jakby dekoder łączył się do innego źródła wifi 

Co to za usługa z FB 2 i Iwu 200?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13351
  • 54745
  • 647

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

@potrojnyPiesAuu Oto co znalazłem na stronie Orange 

Dekoder Sagemcom IWU 200 | Orange Polska

Już teraz wiesz co to za błąd i z czego wynika.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

Wzmacniacza nie mam. Usługa to Neostrada do 80 Mb/s


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2432
  • 10085
  • 89

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

@potrojnyPiesAuu  Jak wyglada u ciebie login do Neo xxxxxxxx@neostrada.pl/ czy bez? Jeśli nie ma to możesz zrobić myk i dopisać /ipv6 i sprawdzić, czy problem został, rozwiązany, Jest jeszcze jeden sposób. Jeśli posiadasz telefon z funkcją udostępniania internetu (punkt dostępowy) i posiadasz pakiet internetowy, spróbuj połączyć się w ten sposób. Jeśli dekoder załapie  neta, wykluczy to winę dekodera  i będzie trzeba szukać dalej w ustawieniach routera.

Inne/dodatkowe możliwości:

- połączenie dekodera  z routerem poprzez przycisk WPS(PBC)

- wpisanie w DNS: 8 8 8 8

- sprawdzenie poprawność maski sieci i IP w dekoderze

- w dekoderze wykonaj  powrót do ustawień fabrycznych (Menu > Pomoc techniczna > Diagnostyka > Reset)

- włączenie wspólnej konfiguracji routera na 2,4GHz i 5GHz

Zerknij jeszcze  do tego tematu na forum Nasz Orange dotyczącego Znikające połączenie między dekoderem a Routerem  https://nasz.orange.pl/t5/Dekodery-i-inne/Znikaj%C4%85ce-po%C5%82%C4%85czenie-mi%C4%99dzy-dekoderem-... 

Może te wskazówki coś pomogą 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5605
  • 22748
  • 189

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP


@potrojnyPiesAuunapisał(-a)

...

Router znajduje się 6 metrów od dekodera. Bez żadnych ścian pomiędzy. Po przełączeniu DHCP na FB łączy się bez problemu. Raczej wątpię że to problem z poziomem sygnału.

 


Czyli to na pewno nie moc sygnału, tylko wybredność dekodera przy połączeniu WiFi.

Obiecywałem że coś przetestuję, ale poddałem się zaraz na wstępie, bo nie byłem w stanie zestawić połączenia WiFi między dekoderem a modemem, nawet przy działającym DHCP w FB. Musiałbym wszystko resetować, a tego na pewno wolałbym uniknąć. Kiedyś działało, ale w międzyczasie zmieniłem SSID i pewnie stąd problem w dekoderze. Albo po prostu nie nadążam z przyciskami WPS: kiedy odległość jest kilkumetrowa, to trudno zachować wymagany timing.Tak więc jednak nie mam jak porównać działania z DHCP FB vs. DHCP własny. Mogę tylko zapewnić, że po kablach działa z własnym DHCP nawet jeśli dekoder jest schowany przed FB w podsieci. Ale był też na NO wątek pokazujący, że FB blokuje niektóre, kluczowe dla przydzielania IP, pakiety ARP. Jeśli robi to bardziej agresywnie dla WiFi niż dla połączeń  kablowych, to tu może być powód. To oczywiście spekulacja.

IMHO nic z tym nie zrobisz i nie ma czego żałować. Poprowadź kabelek i będziesz miał problem z głowy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

Dekoder IWU200 nie łączy się z internetem z własnym serwerem DHCP

Cóż, zostaje mi po prostu przejechać się po kabel i zapomnieć o problemie. Masz może link do wspomnianego wątku? Chętnie poczytam.