Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

Dawno nic tutaj nie pisałem

Pod koniec marca dokładnie 21.03.2024 wymieniałem w salonie Orange router Funbox 6 z powodu padnięcia-awarii WIFI po trzech miesiącach od podłączenia światłowodu w domu.Po wymianie routera wszystko było dobrze.Dioda od Internetu szybko się zapalała,tak samo dioda od WIFI.Ostatnio zauważyłem,że po włączeniu routera przyciskiem z tyłu(tak na noc wyłączam router i włączam w dzień), szybko zapala się dioda od Internetu,a po krótkiej chwili-nie wiem ile sekund to trwa,zapala się dioda od WIFI.Router ma firmware:

SGF6-pl-03.04.13.17_20.04.21.1 

Czy to,że dłużej zapala się dioda WIFI na routerze-nie wiem ile sekund to trwa,jest to normalne i nie ma się czym przejmować,a może to problem z routerem i trzeba coś ustawić na stronie konfiguracyjnej lub ewentualnie zrestartować router do ustawień fabrycznych i wszystko na nowo ustawić na stronie konfiguracyjnej i wtedy szybko będzie zapalała się dioda WIFI?

Przypomnę,że router jest po wymianie w salonie Orange w dniu 21.03.2024

 

17 ODPOW. 17

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7881
  • 32

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

nie wyłączaj. W ogóle nie zaglądaj do niego. Najlepszy router to taki, o którym się zapomina, że istnieje.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 58
  • 0

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

Zastanawiam się poco wyłączać router na noc?

O tym routerze trudno zapomnieć bo diody są "cholernie" jaskrawe. 😄


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2133
  • 7881
  • 32

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

schować. Ja swój miałem w kotłowni. Teraz nie mam, bo jest w szufladzie. Na jego miejscu mój własny, też w kotłowni. I zupełnie o nim nie pamiętam. Pójdę sprawdzić, czy nie ma za ciepło.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1542
  • 6677
  • 45

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

Nie wyłączaj routera na noc, częste włączenie i wyłączenie urządzeń elektronicznych nie jest dla nich dobre i być może są już jakieś oznaki tego w związku z innych zachowaniem się diod które opisujesz. Jeżeli wyłączacz aby nie było rozgłaszane WiFi to po prostu ustaw harmonogram kiedy WiFi ma działać a kiedy ma być wyłączone. Zautomatyzuj sobie to. 

Prądu nie oszczędzisz bo strzelam że Funbox pobiera ze 2W, więc nie zauważalne na rachunku. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13352
  • 54749
  • 647

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

@lukcio40 Jak już zdecydowałeś się odłączać usługę, to możesz to zrobić za pomocą harmonogramu działania z poziomu menu. Jeśli chodzi o oszczędność energii można to ograniczyć znów z poziomu menu wyłączając np wifi5GHz. W końcu jeśli juz musisz wyłączać wszystko, to potwierdzam, wifi sie podnosi dość długo, co nie jest nienormalne i nie jest powodem do wymiany modemu, ale to zaobserwować możesz nie tylko po lampce na panelu FB, ale w programie Wifianalyzer na androida...Tam zobaczysz czy widoczność wifi w otoczeniu sieciowym jest zgodna z zapaleniem się diody wifi

Opcji masz kilka...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

Czyli ostatecznie nie wyłączać routera na noc i nie przejmować się tym,że długo zapala się dioda WIFI.

Pobrałem na telefon z Android aplikację WIFI Analyzer i mam tak odnośnie WIFI jak na screenach robionych z telefonu dla sieci 2.4GHz i 5GHz

 

.trashed-1721379253-Screenshot_2024-06-19-10-53-45-402_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpg

 

Screenshot_2024-06-19-10-59-57-706_abdelrahman.wifianalyzerpro.jpg

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1542
  • 6677
  • 45

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

Tak, urządzenie niech sobie pracuje bez Twojej ingerencji.

Z ciekawości - dlaczego wyłączałeś router na noc? Jakiś konkretny powód?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 61
  • 302
  • 0

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

Błyskało,grzmiało i nie chciałem spalić routera

Niestety dziś 22.06.2024 po włączeniu przedłużacza przeciwprzepięciowego na routerze Funbox 6 szybko zapaliła się dioda od Internetu,ale dioda od WIFI znów dłużej się zapalała.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5605
  • 22752
  • 189

Długo zapalająca się dioda WIFI w Funbox 6 po wymianie routera w salonie Orange

@lukcio40 

Skoro tak cię denerwują te diody, to kup sobie własny AP, najlepiej taki bez diod, i zastąp nim ten wbudowany w FB.