Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

Witam! Mój dotychczasowy router już umiera  - musze go wymienić, czy mogę kupić sobie osobno (nie w orange) router i podłączyć zamiast obecnego? Czy Orange ma dedykowane routery i innych się nie podłączy.? pozdrawiam

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18699
  • 53552
  • 733

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

@Woytik ZTE MC 888 - to router domowy, wszystko w jednej obudowie, wkładasz kartę SIM, podłączasz zasilanie, konfigurujesz i korzystasz. W przypadku ZTE MC 889 - umieszczasz na zewnątrz budynku, możliwie jak najlepiej skierować na nadajnik, wymaga zasilania POE, jest w komplecie, ale potrzebny jest router lub switch do dalszego rozdzielenia sygnału internetowego, bo z ZTE MC 889 przychodzi jeden kabel RJ45. Jeżeli router lub switch ma gniazdo LAN POE, to nie potrzeba używać dodatkowego POE.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

26 ODPOW. 26

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18699
  • 53552
  • 733

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

@Woytik rozumiem, że chodzi o łącze miedziane, jeśli tak, to możesz sobie kupić dowolny router z obsługą aDSL/vDSL, w zależności, jaką masz usługę.

W przypadku internetu światłowodowego, router jest dzierżawiony, więc przysługuje Tobie bezpłatna wymiana, chyba, że masz ONT, to możesz podłączyć swój router, ale jak nie masz doświadczenia, to nie polecam takiej wymiany, lepiej wziąć od operatora.

Jeszcze zostaje internet mobilny. Tu możesz  sobie dobrać dowolny z obsługą pasm LTE i/lub 5G. Na 3G nie ma co dobierać, bo jeszcze trochę i będzie wyłączone.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5622
  • 22816
  • 189

inny router 2024

@Woytik 

Byłoby łatwiej odpowiedzieć jednoznacznie gdybyś napisał jak się nazywa ten umierający.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18699
  • 53552
  • 733

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

@Woytik lub wystarczyłoby do jakiej usługi internetowej potrzebujesz routera.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13360
  • 54786
  • 647

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

@Woytik  jeśli to usługa stacjonarna, sugerował bym najpierw pytanie o stan usługi ( nie za bardzo rozumiem status : kończy się...)

Jeśli dzierżawiony, bym wymienił za darmo, a później bym się zastanawiał nad ciągiem dalszym...

Jeśli Orange nic nie zaproponuje ( usługa mobilna) kupiłbym routery ze średniej półki na wolnym rynku, ale taki, który był sprzedawany z dystrybucji Orange ( dla pewności, że zadziała) 

Podaj co masz, a będzie nam łatwiej doradzić...zarówno usługę, jak i sprzęt 

Cuda się zdarzają, więc może zgon nie jest spowodowany stanem technicznym sprzętu???

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 23
  • 0

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

Dzięki za odpowiedź, mam starego Airbox-a - Router Mobilny Orange MW40V-2ARGPL3

 

jest to router bezprzewodowy, wg mnie już opłacony przeze mnie. 

wciąż mi się wyłącza ... 

chciałbym jakiś szybszy ...

myślałem o: Router bezprzewodowy z 4G TP-LINK Archer MR600 

orange zaproponowało mi: Router bezprzewodowy z 4G TCL LINKHUB HH132 4G LTE CAT12/13  - ale czytam że słabiutki ...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13360
  • 54786
  • 647

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

@Woytik  teraz musisz jedynie zweryfikować możliwości Twojego najbliższego BTS-a. Jakie ma pasmma, jak jest odległość i czy warto inwestować w lepszy sprzęt, cz po prostu kupić to, co będzie działać. 

Najważniejsza jest odległość od nadajnika, bo to ona stanowi o tym co możesz odbierać w Twojej lokalizacji.

Kolejna kwestia to rozbudowa w przyszłości...czy złapiesz się na prawdziwe 5G? 

Zainstaluj apke NetMonster a dowiesz się gdzie jest nadajnik. Zrób screena, podpowiemy sprzęt...

Kolejną rzeczą jest to czy mieszkasz w domu jednorodzinnym, czy w bloku wielorodzinnym i czy jakiekolwiek okna wychodzą na nadajnik - kwestia zewnętrznej anteny do modemu. Warto o tym też pomyśleć przed decyzją okładkę modemu. Pamiętaj, że powinien mieć Switch ethernet i dobre wifi... 

Kolejny aspekt, kasa... Zerknij, warto https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/urzadzenia-sieciowe/routery/router-zte-mc888-pro-5g


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1650
  • 5697
  • 65

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

@Woytikponad rok temu kupiłem używany ZTE MF286D Nordic Domowy router SIM WiFi 4G LTE 600 Mb/s 3x agregacja pasm za 299 zł. Teraz patrzę, że ten sam sklep na aledrogo ma go nadal ale za 399 zł.

Zarówno 4G TP-LINK Archer MR600 i TCL LINKHUB HH132 4G LTE CAT12/13 jak i ZTE MF286D mają podobne parametry.

Każda ocena jest subiektywna. Zawsze można trafić na sprzęt z wadami i dlatego ważna jest gwarancja i możliwość zwrotu.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 571
  • 2107
  • 18

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

@Woytik 

Router Archer MR600 to zabytek, miałem ten model kilkanaście lat temu.

Kluczowa kwestia jak daleko masz nadajnik, miasto czy wieś. Jeśli mieszkasz w mieście to warto zainwestować w router 5G np. MC888 (nie kupuj wersji PRO, tylko przepłacisz). Jeżeli dalej od nadajnika to router np. MC889. Natomiast jeśli mieszkasz na wsi to wystarczy router 4G ale z agregacją 4 pasm (cat 19).


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 974
  • 5

Czy mogę podłączyć własny router do internetu LTE/5G

Operatorzy powoli przychodzą na 5G, na pasmach 2100 lub 2600. Więc już chyba nie warto się pchać w LTE.