Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy można założyć własną stronę za pomocą routera?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 23
  • 0

Czy można założyć własną stronę za pomocą routera?

Więc, pierwsze co, jestem kompletnie nowy jeżeli chodzi o programowanie. Więc proszę o szczegółowe wyjaśnianie kroków, rzeczy itd.

A tak ogółem, to szukałem jak założyć własną stronę internetową za pomocą routera i nic. Większość sposobów jakie znalazłem jest nie zrozumiała albo nie mam jak je zrobić. Przygotowałem prosty plik html, mam podpięte urządzenie usb do routera z tym plikiem html, ale nie mam pojęcia czy w ogóle się da sprawić, aby mój router "hostował" stronkę. Strona nie musi być wyświetlana po wyszukaniu czy coś, po prostu chodzi mi o to, żeby po wpisaniu linku przeniosło na moją stronę. Więc, czy można i jak hostować stronę za pomocą domowego routera? Liczę na pomoc 😄

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Czy można założyć własną stronę za pomocą routera?

@Fifinia 

Pomijając inne aspekty, to chyba nie do końca przemyślałeś pomysł pod kątem natury łącza internetowego od Orange, którym dysponujesz. Skoro to FB2 to pewnie chodzi o łącze miedziane. Jeśli to aDSL to możesz sciągać z prędkością do 20Mbps a wysyłać coś koło 1Mbps. Jeśli to vDSL to sciągasz trochę szybciej (nawet do 80Mbps) a wysyłasz do (maksymalnie) 8Mbps.

To co chcesz zrobić oznacza, że osoba oglądająca Twoją stronę na swoim komputerze będzie to robiła kosztem Twojej szybkości wysyłania, tej której masz mniej. Jeśli osób będzie więcej, będzie to powodowało problemy dla obu stron: ani strona się nie otworzy jak trzeba, ani Ty z internetu nie będziesz mógł swobodnie korzystać, gdyby jakimś cudem udało Ci się pomysł zrealizować.

BTW: zadałeś pytanie na forum Orange. W zakresie w jakim ono dotyczy usług i sprzętu Orange sprowadza się ono do jednego pytania: jak zrobić stronę www na Funbox2? Na to pytanie odpowiedź już dostałeś: nie ma takiej możliwości. W zasadzie cokolwiek więcej na temat budowania stron www próbowalibyśmy tu pisać, będzie niezgodne z regulaminem tego (Nasz Orange) forum.

Temat ten jest jednak niezwykle popularny w sieci, więc to że akurat tu nic na ten temat się nie dowiesz niekoniecznie musi być problemem. Wiem, napisałeś, że nie zrozumiałeś znalezionych tam przepisów. Tu muszę Cię rozczarować: te przepisy to wszytko na co możesz liczyć. Jeśli nie zrozumiałeś, to nic się na to nie poradzi, widocznie nie jest to zabawa dla Ciebie. Tu nikt Cię za rękę nie poprowadzi, i to nie z braku życzliwości: po prostu to nie miejsce na takie porady.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Czy można założyć własną stronę za pomocą routera?

Poszukaj płatnego hosting i będzie prosto, sam tego nie ogarniesz, router Orange się nie nada 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy można założyć własną stronę za pomocą routera?

@Fifinia musisz mieś podpięty do routera serwer http. Sam router nie nadaje się do tego. Najtaniej i najprościej to zainstalować apache. Działa pod różnymi systemami operacyjnymi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52624
  • 601

Czy można założyć własną stronę za pomocą routera?

@Fifinia W necie jest sporo poradników jak to zrobić. Są nawet gotowce..

Tu masz pierwszy znaleziony poradnik krok po kroku. Jak zrobić stronę internetową krok po kroku - Strona firmowa WordPress (netgonet.pl)

Router jest tylko narzędziem do połączenia z netem. Zakładasz tak naprawdę z poziomu kompa i oprogramowania, bądź gotowego szablonu. Sam router Ci w tym nie pomoże, a tylko udostępni możliwość połączenia z netem (czy do zakładania stron, czy do zwykłego przeglądania treści. To tylko bramka do netu, bez możliwości pomocy w tym, co chciałbyś zrobić z serwisem własnej www

Polecam wykupienie własnej przestrzeni na niezależnym serwerze www na zewnątrz. Hostowanie strony w własnej podsieci jest problematyczne i niebezpieczne. Na routerze tego nie zrobisz, a poza tym, własny adres, przekierowanie ruchu na serwer (jaki by to miał nie być)wewnętrznej sieci LAN itp. itd...to zbyt skomplikowane jak na umiejętności nowicjusza...Poza tym, to obciążenie dla Twojej usługi , zupełnie niepotrzebne


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Czy można założyć własną stronę za pomocą routera?

@Fifinia 

Pomijając inne aspekty, to chyba nie do końca przemyślałeś pomysł pod kątem natury łącza internetowego od Orange, którym dysponujesz. Skoro to FB2 to pewnie chodzi o łącze miedziane. Jeśli to aDSL to możesz sciągać z prędkością do 20Mbps a wysyłać coś koło 1Mbps. Jeśli to vDSL to sciągasz trochę szybciej (nawet do 80Mbps) a wysyłasz do (maksymalnie) 8Mbps.

To co chcesz zrobić oznacza, że osoba oglądająca Twoją stronę na swoim komputerze będzie to robiła kosztem Twojej szybkości wysyłania, tej której masz mniej. Jeśli osób będzie więcej, będzie to powodowało problemy dla obu stron: ani strona się nie otworzy jak trzeba, ani Ty z internetu nie będziesz mógł swobodnie korzystać, gdyby jakimś cudem udało Ci się pomysł zrealizować.

BTW: zadałeś pytanie na forum Orange. W zakresie w jakim ono dotyczy usług i sprzętu Orange sprowadza się ono do jednego pytania: jak zrobić stronę www na Funbox2? Na to pytanie odpowiedź już dostałeś: nie ma takiej możliwości. W zasadzie cokolwiek więcej na temat budowania stron www próbowalibyśmy tu pisać, będzie niezgodne z regulaminem tego (Nasz Orange) forum.

Temat ten jest jednak niezwykle popularny w sieci, więc to że akurat tu nic na ten temat się nie dowiesz niekoniecznie musi być problemem. Wiem, napisałeś, że nie zrozumiałeś znalezionych tam przepisów. Tu muszę Cię rozczarować: te przepisy to wszytko na co możesz liczyć. Jeśli nie zrozumiałeś, to nic się na to nie poradzi, widocznie nie jest to zabawa dla Ciebie. Tu nikt Cię za rękę nie poprowadzi, i to nie z braku życzliwości: po prostu to nie miejsce na takie porady.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Czy można założyć własną stronę za pomocą routera?

Jest jeszcze usługa Orange Office. Usługa jest dostępna za DARMO jeśli się posiada którąś z tych usług:

Orange Biznes Pakiet Fiber
Biznes Pakiet
Dostęp do Internetu DSL

Jeśli nie masz żadnej z tych usług to zapytaj na infolinii za ile ta usługa jest dostępna dla Ciebie.

W załączniku printscreen.

Jest tam naprawdę dużo usług i dziwię się, że to jest tak słabo reklamowane. 


orange_office.png