Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mikrotik RB1100 AH + ONT


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

Mikrotik RB1100 AH + ONT

Hej
jako, że skończyłem remont poddasza chciałem podłączyć więcej urządzeń do mojej sieci.
W tym celu przy instalacji poprosiłem rok temu o zewnętrzne ONT, dotychczas działało to sobie z jakimś FUNBOXem, ale dzisiaj chciałem podłączyć urządzenia z góry i wywalić FUNBOXA na rzecz mikrotika z większą ilością portów ethernet.

Próbuje skonfigurować urządzenie i poległem na początku: mianowicie nie znałem hasła do PPPoE więc zresetowałem je w aplikacji mój orange. Przy Quick Setcie w mikrotiku wybrałem Router, PPPoe wpisałem PPPoE User: nazwę wyświetlaną w sekcji aplikacji moj orange internet domowy -> xxx@neostrada.pl i hasło takie na jakie zmieniłem w tej sekcji.

Ustawiłem DNS na 8.8.8.8 i skonfigurowałem serwer DHCP na jakiś podstawowy przydział IP dla urządzeń w domu.

W sekcji PPPoE Status ciągle mam wpisane connecting...

w zakładce Status w PPP -> Interface dla PPoE Client również jest pusto 😕

co może być nie tak i jak rozwiązać problem? Wcześniej na FUNBoxie działał normalnie internet.

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19447
  • 56246
  • 763

Mikrotik RB1100 AH + ONT

@kpleban1 aby skonfigurować własny router musi umożliwiać połączenia PPPoE i obsługiwać VLAN od strony WAN. W celu zestawienia połączenia musisz wpisać swój login i hasło, z czym podajesz, że sobie poradziłeś oraz wprowadzić VLAN ID:35.

Zakładam, że konfiguracja tylko do internetu i masz ONT od Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14046
  • 57777
  • 697

Mikrotik RB1100 AH + ONT

@kpleban1 Tu masz link z odpowiedzią Internet Światłowodowy z tv orange + własny router - Nasz Orange

Ważne, abyś miał ONT od Orange. DNS ustaw na początek z Orange 194.204.152.34 i 194.204.159.1

Jak masz ustawiony VLAN =35 to sam net będzie działał. Z VoIP czy IPTV będą jak zwykle problemy, ale i to można ustawić (nie dla poczatkujących).

Podpowiedź Orange FTTH Triple Play na własnym sprzęcie - Trzepak.pl

Jeśli nie masz ONT-a od operatora, będzie problem...wtedy niestety nie jest to zgodne z zasadą działania usługi. Operator nie wyraża zgody na używanie "obcego ONT"