Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1576
  • 5377
  • 56

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?


@TailsPlaynapisał(-a)

Tak jak w temacie. Czy jest to możliwe korzystanie z tego modemu na mojej linii? Posiadam internet domowy do 20 Mb/s


A nie jest to próba ominięcia blokady na internet założonej przez rodziców?

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@andrzej1441  to sobie nie poszaleje na 800-ce...To byłaby dość desperacka próba.. a i na drugim modemie to byłoby widoczne


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

A skąd takie info? prościej zmienić mac i koniec zabawy.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?


@Piotrekk85napisał(-a)
A skąd takie info? prościej zmienić mac i koniec zabawy.

Chyba że rodzic filtruje adresy pozytywnie, wtedy obcy MAC w ogóle internetu nie dostanie. Użycie starego modemu natomiast wymaga zmiany okablowania i nie uda się tego zrobić w sposób nie dezorganizujący pracy sieci. IMHO to żaden sposób na obejście ograniczeń. Jeśli już młody człowiek byłby aż tak zdeterminowany, to mógłby podstawić własny ruter ADSL w miejsce ograniczającego go FB. To mogłoby zadziałać i może nawet nikt by się nie zorientował.

Te spekulacje są jednak nieuzasadnione, @TailsPlay najwyraźniej zna login i hasło do neostrady, żeby to uzyskać musiał się autoryzować na MO, a skoro tak, to w zasadzie ma pełną kontrolę nad łączem i niczego nie musi obchodzić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 27
  • 0

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

Widzę, że trochę się tu nadziało pod moją nieobecność, więc raczę objaśnić i odpisać na niektóre rzeczy.

Tak jak powiedział @j131, chodzi o eksperyment z czystej ciekawości, też spowodowana trochę pasją do kierunku, jaki obrałem w technikum, czyli elektronika, oraz również by zobaczyć, czy takie urządzonko z czasów, gdy neostrada była jeszcze świadczona przez tp zadziała. Również, jakby działało, można by je wykorzystać jako wyjście awaryjne w sytuacji braku prądu. UPSa nie posiadam, a jeśli chodzi o zasięg internetu mobilnego, no to jedynie na zewnątrz są satysfakcjonujące rezultaty.

@andrzej1441 widzę, że ciekawą teorię wysnułeś z tą blokadą rodziców, lecz jednak nie o to chodzi. Jeśli chodzi o sprawy internetowe w moim domu, to akurat ja się tym zajmuję, bo akurat rodzice, a tym bardziej dziadkowie, się na tym nie znają. Stąd też moja znajomość loginu i hasła do neostrady.

Lecz niestety, jeśli chodzi o postępy z Sagemem, to nadal nie może załapać synchronizacji. Chociaż próbuje to zrobić, co wnioskuję z różnych okresów czasu prób synchronizacji. Czy może to mieć związek z tym, że telefon stacjonarny nie jest już tradycyjny, tylko świadczony przez VoIP? Oraz czy również to może mieć związek z tym, że FunBox czasami traci synchronizację (co się nasila w okresie letnim)?


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@TailsPlay 

😊

A na ile się normalnie zapina FB? Jeśli powyżej 8Mbps to tu może być pies pogrzebany.

No i to na pewno wiesz, ale na raz może być tylko jeden modem do linii podłączony.

Jeśli telefon jest na VoIP to lepiej, bo nie trzeba filtrów. W czasach kiedy miałem aDSL telefon miałem analogowy i potrzebny był ten śmieszny filtr.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 27
  • 0

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@j131 FB zapina się w tym momencie na 13,3 Mb/s, chociaż to i tak gorzej, niż jakiś czas temu, ponieważ było troszkę ponad 17 Mb/s. I tak, wiem o tym, że może być wpięty tylko jeden modem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@TailsPlay 

To i tak za dużo dla tego modemu. I chyba lepiej tego nie psuć bo może się jeszcze trwale zmniejszyć. Gdyby nie to ryzyko, to możnaby np. uszkodzić kabelek telefoniczny troszkę i  byłoby wolniej, wtedy pewnie by się zsynchronizował. Ale gra nie jest warta świeczki.