Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1579
  • 5385
  • 57

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@TailsPlaymyślałem ,że masz nowszego Sagema F@st 2704

F@st 800 to złom

Najgorsza rzecz to instalacja aplikacji TPSA dla 800

Jak działa synchronizacja to mozna sprawdzić na standardowym haśle.

 

poniżej stara instrukcja tworzenia połaczenia bez aplikacji:

 

Tworzenie połączenia
szerokopasmowego /PPPoE/
do usługi Neostrada w Windows XP

Użytkownik Windows XP, w celu połączenia z usługą
Neostrada poprzez modem Ethernet nie potrzebuje
instalować dodatkowego oprogramowania , tak jak ma to miejsce w przypadku wcześniejszych wersji systemów Windows.

Z poziomu START MENU otwieramy POŁĄCZENIA SIECIOWE

 

 

należy pamiętać aby "Połączenie lokalne" było aktywne

 

 

Z "Zadań sieciowych" wybieramy "Utwórz nowe połączenie"

 

 

 

 

w kolejnym oknie wybieramy "Połącz z Internetem"

 

 

i tu nasz XP-ek pozwala nam na trochę samodzielności - wybieramy "Konfiguruj moje połączenie ręcznie"

 

 

W kolejnym oknie zaznaczamy

 

 

W kolejnym oknie wpisujemy nazwę naszego połączenia, jeżeli tego nie zrobimy, system nazwie nasze połączenie sam - "Połączenie szerokopasmowe"

 

 

Jeżeli mamy zamiar zarejestrować sie jako Nowy Użytkownik Neostrady, lub chcemy odtworzyć nazwę Użytkownika i hasło - wpisujemy jako nazwę Użytkownika - " rejestracja@neostrada.pl", jako hasło "rejestracja".

 

 

W przypadku nowego Użytkownika pragnącego dokonać procesu rejestracji proponuję wyłączyć Zaporę połączenia internetowego, należy jednak pamiętać o ponownym jej włączeniu po zakończeniu procesu rejestracji.

Kolejne okno kończy proces tworzenia połączenia do usługi Neostrada

 

 

Po zakończeniu tworzenia połączenia szerokopasmowego w oknie POŁACZENIA SIECIOWE pojawia sie ikona naszego nowego połączenia

 

 

Zakończenie tworzenia połączenia lub uruchomienie połączenia z okna POŁĄCZEŃ SIECIOWYCH otwiera okno

 

 

Jeżeli chcemy przyspieszyć proces łaczenia wybieramy "Właściwości" i zakładkę "Sieć"

 

 

Wybieramy "Ustawienia"

 

 

I wyłaczamy wszystko co nam "wpadnie pod mysz"

Po uruchomieniu połączenia pojawi się okienko

 

 

Po uzyskaniu loginu i hasła wprowadzamy je w oknie połączenia, otwieramy ponownie 'Właściwości" i wybieramy zakładkę "Zaawansowane".

 

 

Zaznaczamy "Chroń mój komputer i moją sieć....." - ponownie włączamy zaporę wyłaczoną przed procesem rejestracji.

I tym oto sposobem mamy gotowe połączenie szerokopasmowe.

 

PS.

INSTALACJA MODEMU SAGEM F@ST 800

Nie znajdziecie tu tego co już zostało napisane,
oraz tego co zawiera zestaw instalacyjny.
Jeżeli mimo skorzystania z naszych informacji
nadal nic nie będzie działało, wówczas sięgnijcie jeszcze raz po płytkę i instrukcję. Poświęćcie jej chociaż chwilę.

Pamiętaj! Najpierw uruchom program instalacyjny, a dopiero potem podłącz modem.

Jeżeli nie chcemy korzystać z nakładki TPSA, możemy w prosty sposób zainstalować modem SAGEM. W tym celu odnajdujemy na płycie instalacyjnej katalog
Neostrada / Drivers / Sagem 800
,
w którym uruchamiamy plik setup.exe. Po jego uruchomieniu spotkamy się z pytaniem o wybór języka, w Polsce wybieramy oczywiście język... angielski.

Instalacja dociera do momentu ukazania się okienka

 

 

 

      Nie pozostaje nic innego jak tylko wykonać poleceni. Instalacja zostaje zakończona komunikatem

 

 

     

 W tym momencie mamy również nową ikonkę na pasku Windows

 

 

ten sympatyczny kolorek, powinien zamienić się na zielony po włączeniu linii telefonicznej do modemu / nie zapominajmy o poprawnym podłączeniu filtrów/.

      Kliknięcie w ikonkę spowoduje otwarcie okna

 

 

      

Taki stan modemu i połączenia pozwala sądzić, że wszystko jest w najlepszym porządku i pozostaje tylko wykonać połączenie rejestracyjne.

      Na pulpicie odnajdujemy ikonę będącą skrótem do powstałego w trakcie instalacji połączenia

 

 

      Jej uruchomienie otwiera okno połączenia do którego wprowadzamy nazwę użytkownika :

rejestracja@neostrada.pl oraz hasło : rejestracja

 

 

     

 Jeżeli Niebiosa i TPSA nam sprzyjają, po nawiązaniu połączenia otwieramy Internet Explorer / lub inną równie znakomitą przeglądarkę internetową / wprowadzając adres strony :

http://www.rejestracja.neostrada.pl

 

 

      Naszym spragnionym dostępu do Internetu oczom ukazuje się strona rejestracyjna usługi Neostrada

 

 

     

 Po uzyskaniu nazwy użytkownika i hasła wprowadzamy je do połączenia Internet DSL. Każde następne połączenie pozwala na pełen dostęp do Internetu. Uzyskany ID i kod PIN w procesie rejestracji powinien się jeszcze przydać do konfiguracji przestrzeni dyskowej dodawanej do usługi.
      W trakcie procesu rejestracji mamy jedyną szansę zmiany adresu e-mail o brzmieniu xxxxxxx@neostrada.pl domyślnie proponowanego przez TPSA. Wszystkie pozostałe adresy będą miały brzmienie xxxx@moja_nazwa.neostrada.pl.
      Kody ID i PIN przydadzą się sytuacjach kryzysowych - przy utracie nazwy i hasła. Na stronie panel.neostrada.pl odtworzymy nazwę i zmienimy hasło bez potrzeby podawania starego. Połączenie ustanawiamy wówczas z nazwą rejestracja@neostrada.pl i hasłem rejestracja .
Neostrada / Drivers / Sagem 800
,
w którym uruchamiamy plik setup.exe. Po jego uruchomieniu spotkamy się z pytaniem o wybór języka, w Polsce wybieramy oczywiście język... angielski. Instalacja dociera do momentu ukazania się okienka


      W przypadku problemów z uruchomieniem Neostrady !


      Nie zaczynaj nigdy od przeinstalowania aplikacjji i modemu. Zmiana lub przeinstalowanie systemu operacyjnego, niekoniecznie coś zmieni. Nie spiesz się również z zakupem nowego komputera(!!!), jeżeli ten, który masz spełnia warunki zapisane na pudełku zestawu samoinstalacyjnego.

      Jedyny przypadek, w którym można spróbować przeinstalować sterowniki pojawia się w sytuacjach nie czytania wcześniej informacji zawartej w instrukcjach, a dotyczących kolizji chipa VIA, zamkniętego portu USB w BIOSIE komputera, oraz w przypadku pojawienia się ikony

 

 

na pasku windows . Oznacza ona nie rozpoznanie przez system modemu, pomimo zainstalowanych poprawnie sterowników. Problem ten pojawia się z reguły w starych komputerach, oraz w sytuacji korzystania z kart USB PCI. W przypadku starszych komputerów PC, nie posiadających portów USB, dla oszczędzenia nerwów proponuję zastanowienie się nad zmianą płyty głównej komputera. Ikonka pojawia się również wtedy, gdy bez szacunku dla modemu i komputera, wyrwiemy go z portu USB.:-)

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@TailsPlay 

Nice.

Dla porządku i ustalenia do czego ten modem może się nadać a do czego nie może doprecyzuję, że chodzi zapewne o takie urządzenie:

IMG_20220813_201641.jpg

Jak widać może ono służyć wyłącznie do połączenia jednego komputera z jedną linią telefoniczną: nie ma ani punktu dostępu WiFi ani giazdek eternetowych.

Zdjęcia zrobiłem przed chwilą, ale niestety nie mam jak sprawdzić bo nie mam już aktywnej linii telefonicznej. Z tego jednak co pamiętam to połączenie nie było definiowane w systemie jako połączenie ISDN. Co więcej, login i hasło wpisywało się gdzieś "w środku", IIRC w zakładce "security". To jednak było tak dawno że niczego nie jestem pewien...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1579
  • 5385
  • 57

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@j131szczegóły dla tego złomu i starszych to pod pierwszym z brzegu jeszcze działającym linku:

Szczegóły:

http://www.insdar.pl/neostrada_sagem_instalacja.htm

http://www.insdar.pl/neostrada_sagem_monitor.htm

http://www.insdar.pl/neostrada_sagem_test.htm

 

bez aplikacji TPSA kreator połączenia:

http://www.insdar.pl/neostrada_pppoe_windowsXP.htm

 

PS.

Maksymalna synchronizacja poniżej 8 Mbs


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@andrzej1441ale to nie ja pytam...

Anonim

Nie dotyczy

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?


@TailsPlaynapisał(-a)

No tak, FunBox 2 na tym kablu działa


Wywal ten leciwy Sagem i korzystaj z FB 2.0, sensu nie widzę w podmianie i pod górkę z konfiguracją 😎


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21542
  • 173

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

Koledzy, przecież OP chce tylko przeprowadzić eksperyment, z czystej nieskrępowanej ciekawości. Wiadomo, że do niczego się ten modem dziś nie nada, ale czy może działać? Pytanie jest ciekawe i ja @TailsPlay doskonale rozumiem. Gdybym miał aktywną linię DSL to bym się przyłączył do zabawy.

😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1579
  • 5385
  • 57

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@j131  Technicznie może działać jak nastąpi synchronizacja z DSLAM poniżej 8Mbs.

Podobno wyciąga max 6-7 Mbs

 

Nawet jak wszystko dobrze się zrobi to trzeba trochę poczekać na taka synchronizację.

 

PS.

Link z treścią sprzed 11 lat:

https://forum.pclab.pl/topic/663863-jak%C4%85-max-pr%C4%99dko%C5%9B%C4%87-wyci%C4%85gacie-na-sagemie...


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?


@TailsPlaynapisał(-a)

Tak jak w temacie. Czy jest to możliwe korzystanie z tego modemu na mojej linii? Posiadam internet domowy do 20 Mb/s


Jak najbardziej jest możliwe połączenie z internetem na tym sprzęcie. Pierwsza uwaga: max prędkość to 6-7 mbit, jak pisano wyżej. Druga sprawa: podczas instalacji trzeba najpierw włożyć płytę instalacyjna, postępować zgodnie ze wskazówkami, i modem podpiąć dopiero jak instalator o to poprosi. Nie wolno podłącza go wcześniej, należy zaczekać aż instalator o to poprosi!!!

Trzecia sprawa: załatw sobie jakiś firewall, jeśli mnie pamięć nie myli na XP całkiem fajny i darmowy był outpost.

Laczenie z internetem trzeba inicjowac ręcznie w programie który się pojawi po instalacji.

Miłej zabawy 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@TailsPlay  według mnie nie zainstalujesz sterowników, a USB to nie jest port najszczęśliwszy dla szerokiego pasma..Poza tym to ADSL i te modemy nie pracowały nigdy powyżej 6Mb/sek I byłaby to duża strata przy Twojej usludze 20Mb/sek

No i nie ma wifi 😁


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1579
  • 5385
  • 57

Czy jest możliwość korzystania z modemu Sagem F@st 800?

@TailsPlay  zabawa dla zabawy nie ma sensu.

Znajduję tylko jedno w miarę logiczne uzasadnienie.

Brak prądu.Brak możliwości mobilnego internetu, ale na takim terenie to zasilanie awaryjne jest standardem. Router pod UPSem to konieczność.