Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14032
  • 57727
  • 697

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

@j131 z tego co wiem, to tryb AP nie tworzy nowej sieci, tylko dodatkowy punkt dystrybucyjny-. Routerem głównym dalej jest router Orange i to jego adresy powinien rozdzielać AP prawidłowo skonfigurowany. Sieć jest więc jedna, a punktów dostępowych wifi dwa


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6081
  • 24885
  • 210

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N


@agat13napisał(-a)

@j131 z tego co wiem, to tryb AP nie tworzy nowej sieci, tylko dodatkowy punkt dystrybucyjny-. Routerem głównym dalej jest router Orange i to jego adresy powinien rozdzielać AP prawidłowo skonfigurowany. Sieć jest więc jedna, a punktów dostępowych wifi dwa


Oczywiście jest jedna sieć LAN z jedną numeracją ale każdy AP tworzy swoją "sieć" WiFi z odrębnymi SSID, hasłem, sposobem szyfrowania itd. To miałem na myśli. Juzer się nie zaloguje z hasłem napisanym na FB do WiFi na tym nowym AP. To tylko w trybie extendera.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14032
  • 57727
  • 697

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

@j131 niekoniecznie inne SSID czy szyfrowanie lub hasło. Dawniej tworzyło się tzw cluster ( o ile mnie pamięć nie mylić) i przy odpowiednim ustawieniu urządzeń nawet przełączanie z jednego do drugiego byli płynne...ważne, aby były w odpowiedniej odległości i najlepiej jednej marki


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6081
  • 24885
  • 210

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

@agat13: opieram się na tekście tej instrukcji. Pewnie da się skopiować większość ustawień z FB ale to już @michu966 musi sobie posprawdzać. "Z pudełka" jednak utworzy się osobny SSID.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14032
  • 57727
  • 697

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

@j131 instrukcja to jedno, a co się da wyciągnąć z urządzeń to drugie. Producent nigdy nie poda wszystkich możliwości i ustawień autorskich...podam przykład: jedno urządzenie ma na DHCP adres 192.168.1.1, a inne 192.168.0.1

Z defaultu które byś podłączył do LAN modemu???


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6081
  • 24885
  • 210

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

@agat13: ba, oczywiście że nie poda. Ale @michu966 prosił o łopatologiczne wyjaśnienie więc raczej drążyć nie będzie chciał, a jeśli specyficznie tego nie ustawi to się nie zaloguje do WiFi - tylko dlatego to napisałem.

 

PS. Co do nieudokumentowanych funkcji: Tenda AC8 ma na przykład taki "ficzer", nieopisany w żadnej dokumentacji, że średnio raz na godzinę przesyła na pewien adres w Korei listę MAC adresów urządzeń które się ostatnio logowały... Taki mały bonusik od producenta.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

To rozwiązanie opisuje zdaje się specyfikacja 802.11s - meshed networks. Kolejne urządzenia dostępowe podłączone do jednej sieci sieją sygnał wifi z tego samego SSID. Dlatego SSID i autentykacja powinny być ustawione tak samo na każdym urządzeniu dostępowym. Przechodzenie z radyjka jednego do drugiego powinno odbyć się bezboleśnie, to się nazywa inaczej "roaming". Klienci po prostu podłączają się do tej BS, która ma najlepszy sygnał. Spiąć te urządzenia można też za pomocą wifi, pod warunkiem, że urządzenie ma przynajmniej 2 anteny (obecnie standard to 3). Mam nadzieję, że odpowiedź rozjaśniła trochę sprawę


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14032
  • 57727
  • 697

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

@j131 zapewne nie chciał drążyć, ale ważne jest, aby prócz rozwiązania wskazać słabe punkty i rafy w ustawieniach na które się może nadziać: chociażby adres na WAN i LAN routera w kaskadzie...nie mogą być z tego samego zakresu...co często się spotyka w życiu..Chociażby dobór klasy sprzętu, aby później klient nie marudził na prędkości czy zasięg...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 36
  • 49
  • 1

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

FB chyba nie ma funkcji "root" innych AP. Niestety, konfiguracja ręcznie. Uwaga, zdarza się, że taki mostek traci adres IP (bo wcale nie pracuje na warstwie sieciowej) i po ustawieniu jako mostek "znika" z sieci a razem z nim możliwość zarządzania przez management interface


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14032
  • 57727
  • 697

Bezprzewodowe połączenie Funboxa 3.0 z tp link WR841N

@as_nielo masz rację