Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Asus RT AC68U da się go uruchomić na światłowodzie Orange? Gdzie jest vpi?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5637
  • 22887
  • 190

Asus RT AC68U światłowodu


@Gameover123napisał(-a)
  • Tak

Nie.

😁

 

Skoro wiesz co Twój modem może a czego nie może to sprecyzuj pytanie. Skrót VPI dotyczy DSL.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 32
  • 0

Asus RT AC68U światłowodu

Mówiłeś przecież, że nie da rady ustawić w ruterze  Asus RT AC 68 U, to powiem ci tyle właśnie to ustawiłem i działa na światłowodzie tak samo jak mówią w Asus, że nie da rady bo ruter nie ma Vlan ID. A ja ci powiem że ma tylko w innym miejscu niż myślisz, w Asus mi już oferowali nowy ruter, a doszedłem do tego.

 

Żeby ustawić  VLAN  ID w ruter  Asus RT AC 68 U

głównym oknie interfejsu routera (wpisz http://192.168.1.1 w przeglądarce) kliknij >> LAN (menu po lewej stronie)

Wybierz IPTV (zakładki na górnym ekranie głównym w menu LAN)

W sekcji „Port” i „Wybierz profil dostawcy usług internetowych” wybierz opcję „Ręczny” (opcje z menu rozwijanego)

Następnie poniżej, pod „Internet”, wpisz „35” (bez „”) w polu VID. Pole PRIO pozostawiłem jako domyślne (0), ponieważ wydaje się działać dobrze jako domyślne.

W każdym razie kliknij Zastosuj (na dole) i pozwól routerowi się skonfigurować. Po tym powinno być dobrze

 

I powiem ci jeszcze jedno podobno mówiliście że rutery bez Vlan ID nie działają ze światłowodem. To się pomyliłeś i tak gadacie ludziom na tym forum, a się jednak da tylko trzeba chcieć

 

Mówiłeś przecież że RT AC 68 z światłowodem to się nie uda a się udało. Zresztą w większości modeli bez Vlan id się da, tylko ty mówisz że się nie da

 

________________
* Scaliłem wpisy + edycja – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5637
  • 22887
  • 190

Asus RT AC68U światłowodu


@Gameover123napisał(-a)

Mówisz o fun box? 😄


Nie, piszę o FunBox.

Jeśli nie działa ci zestawianie sesji PPPoE na ASUS RT-AC68U (po podłączeniu sprawnym kablem eternetowym dostarczonego przez Orange ONT z portem WAN rutera), to może znaczyć że ten ruter nie ma obsługi VLAN (czyli tagowania IEEE 802.1Q). W instrukcji obsługi rutera nic kompletnie o VLAN nie ma, więc jest prawdopodobne że ich nie wspiera. Sesja PPPoE jest nawiązywana na VLAN 35, więc jeśli brak wsparcia, to z nawiązania sesji będą nici.

W takim wypadku możesz ewentualnie użyć tego rutera za FunBoxem, w trybie AP do poprawy WiFi, ale FunBoxa nim nie zastąpisz.

 

https://www.asus.com/pl/supportonly/rt-ac68u/helpdesk_manual/

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 32
  • 0

Asus RT AC68U światłowodu

Właśnie oto chodzi, że użyłem tego rutera po ont bez funboxa, najpierw ont potem ruter RT AC 68 U bez trybu ap tylko w domyślnym i działa mam wifi.

 

Nie ma wsparcia 802.1Q ale Vlan id możesz znaleźć w innym miejscu. W Asus specjalnie będą ci mówić żebyś kupił nowy ruter z VLAN ID, bo w przeciwnym razie tryb AP funbox i ruter tylko do switch lub do wifi większego jak ci mówię, że mi to działa w domyślnej wersji jako pierwszy ruter zaraz po ont. I w tym miejscu co pisałem wcześniej możesz ustawić VLAN na ppoe.

 

I tego funbox zastąpiłem stary chce większą range haha

 

________________
* Scaliłem wpisy + edycja – moderator Michał