Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja mobilna Mój Funbox

ROZWIĄZANE

Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Aplikacja mobilna Mój Funbox

OK :). Dzięki wielkie @Marti5 za objaśnienie tej sytuacji - nam, uczestnikom tej dyskusji Bardzo szczęśliwy kot...

 

Dobrze, że się wypowiedziałeś* :)... Bo w temacie już p o w o l i zaczęliśmy przechodzić do rozważań nt. semantyki słowa zdalny i - niespodziewanie! Emotikon: Bardzo szczęśliwyEmotikon: Mrugający - szukać porównań "okołoziemskich" 😉

 

* niestety nie zawsze każdy to robi :(. Często autorzy pytań zapoznają się tylko z interesującą ich wypowiedzią i później... Już nie wracają do swojego tematu. Eh 😕

 

Super, że ta apka przypadła Ci do gustu! Emotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Jeszcze dodam od siebie że ta aplikacja Mój Funbox umożliwia zarzadzanie tylko lokalne.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Nie narzekam na interfejs konfiguracyjny prezentowany przez stronę czy to dla Funbox'a czy Asusa, ale na ekranie smartfona zdecydowanie lepiej pracuje się na dedykowanych aplikacjach mobilnych, tak jak to jest w przypadku 'Mój Funbox'. Gdyby dało się jeszcze podłączyć do routera po VPN to było cudownie Emotikon: Szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox

@Wiktor, to i ja dorzucę parę zdań. @Marti5 rozjaśnił sens swojego pytania, natomiast odniosę się do słowa zdalny(ie) w kontekście pytania i wg.s.j.p., które podsunął @Piotrekk85. Pomijając oczywiście teorie niezbyt kopernikowskie, sam dokonałem zdalnego (czyli z odległości) zarządzania FunBoxem za pomocą wcześniej sparowanego z nim smartfona. W tym celu oddaliłem się poza mieszkanie, i z odległości ok.25 m poza nim (trzy grubości murów i z zagraconej drewutni) dokonałem restartu z poziomu aplikacji FB, z załączonego wcześniej screena z linkiem 192.168.1.1. Przypomnę, że link znajdował się w sekcji Pomocy tejże aplikacji.

1 Restart modemu.PNG,

by po jakimś czasie spróbować wejść ponownie w zarządzanie routerem

2 Panel FB.PNG

w jego panelu, też z tego linka. Dokonałem też m.in. personalizacji (w panelu i w appce)...chociaż wcale nie musiałem ze względu na synchro, jak się później okazało, skanowania kanału częstotliwości i takie tam ble.ble. Powróciłem do mieszkania, by ponownie wykonać skan kanału WiFi. Nic się nie zmieniło w dwukrotnych pomiarach w drewutni i w mieszkaniu z odległości 3 m. To jest ta właśnie strona medalu, że w obrębie własnej sieci i siły rozsiewanego sygnału (wyglądało mi na dwa hotspoty, które widziałem w aplikacji z dwóch różnych Liveboxów)...ale wcale nie muszę się na tym znać. W każdym bądź razie, bez

3  Wi-Fi Extender Plus.PNG

Extendera Plus i z takimi przeszkodami, zarządzanie na odległość (ograniczone, ale jednak) w obrębie własnej sieci było możliwe. I ja na tym się skupiałem, odpowiadając, bo byłem przekonany, że @Marti5 chciał się w ten sposób komunikować ze swoimi urządzeniami. Wyszło inaczej, ale @Marti5, aplikacja to nie tylko wizualizacja, a troszkę funkcjonalności, dzięki którym możesz "zdalnie w kapciach" Emotikon: Mrugający sobie pobuszować. Ja wiem, że daleko routerom Orange do światowej elity....tutaj ugryzę się w mój niewyparzony język Emotikon: Język woooow...bolało Emotikon: Zaskoczony  


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10854
  • 150

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox

U mnie w butach do 25-30 m. w butach, kaloszach, albo boso na rosieEmotikon: Język

Aha! I daj znać komu trzeba o tym podwójnym FF, który na ostatnim screenie zaznaczyłem. Nie wiem, czy to błąd, czy jakiś bug wyskoczył w trakcie tego eksperymentu. W każdym bądź razie, coś tam grzebiecie, bo jeszcze się nie zdążyłem zalogować, a kliknąłem tylko w zakładkę NO i byłem zalogowany. Dajcie mi troszkę "podychać" po wylogowaniu. Jakim cudem, albo prawem (kogo?) takie cuda tylko na NO???Emotikon: Zaskoczony

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox


@Marti5napisał(-a)
Zadałem pytanie: "Czy mając zainstalowaną na smartfonie aplikację 'Mój Funbox' można zarządzać ustawieniami swojego routera będą wyłącznie w zasięgu WiFi tego Funbox'a?"
Dostałem odpowiedź, że tak. Czyli ta apka to wyłącznie wizualizacja lokalnego połączenia z routerem na 192.168.1.1.
Szkoda że tak jest, tzn szkoda że tylko tak można się łączyć z routerem.
Bo zestawiając połączenie do routera Asus po VPN mogę to zrobić jadąc pociągiem nie mając nawet dostępu do żadnego WiFi.
A sama aplikacja Mój Funbox mi się podoba 🙂

@Marti5, czy odpowiedź @Anonim w tym temacie jest dla Ciebie satysfakcjonująca? Dobrze rozumuję, że w obu założonych tematach dotykasz tego samego zagadnienia?

marti5.PNG


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Można napisać, że dotyczy tego samego Emotikon: Mrugający

Jeśli z pomocą serwisu no-ip uda mi się w satysfakcjonujący sposób zarządzać zdalnie moją domową siecią (nie przybywając w domu), to zakup Asusa po prostu nie będzie potrzebny.

Ale jeśli uda się "pożenić" z powodzeniem (z Waszą pomocą) 2 routery pozwalając mi po VPN dostawać się do mojej sieci, to będzie już idealny model. Cały czas czekam na ustalenie terminu migracji. Jak już będę miał "internet po świetle" w domu, to będę walczył zgodnie z podanymi wskazówkami Emotikon: Mrugający