Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 3.0 + Asus RT-AC68U

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 + Asus RT-AC68U

Witam.
Niedługo zmieniam usługę Neostrada 20Mb na Orange Światłowód 100Mb.

Obecnie mam router Asus DSL-N55U, ale ponieważ nie posiada on portu WAN, będę musiał go wymienić na Asus RT-AC68U. Od Orange dostanę Funbox 3.0 ale mimo wszystko wolę całą swoją sieć realizować przez sprzęt Asusa, ponieważ bardzo zależy mi zdalnym zarządzaniu moją siecią po VPN (posiadam domenę na asuscomm.com), a także na możliwości konfiguracji jakie Asus umożliwia.

Dlatego mam taki plan:
W Funbox'ie (z adresem 192.168.1.1) wyłączę WiFi i podłączę do niego tylko dekoder TV Orange po LAN. DHCP będzie włączone i ustawione na pulę 192.168.1.100-199). Pod drugi LAN ze stałym wewn. adresem 192.168.1.2 podłączyłbym router Asus (DHCP wyłączone). Na nim realizowałbym pozostały ruch i całe zarządzanie LAN oraz WiFi (filtrowane po mac adresie).
Tylko jak w takiej sytuacji podłączyć się po VPN do Asusa, kiedy nie będzie on pierwszy tylko drugi za Funbox'em? Jak spowodować, aby Funbox był "przeźroczysty" a Asus widoczny w sieci z przydzielonym publicznym dynamicznym IP (to które dostanie Funbox). To jest niezbędne, aby serwer Asus (na którym mam domenę VPN) widział router w sieci, abym mógł się z nim łączyć po VPN niezależnie od przydzielonego dynamicznego IP. Wiem, że zarządzanie Funbox'em można też realizować przy pomocy jednego z 4 darmowych serwisów (np. no-ip), ale nie tylko o to mi chodzi. Przebywając zagranicą, mogę bez problemu połączyć się z moim Asusem i następnie dalej realizować połączenia w ramach "polskiej" sieci dostając się na strony np. sport.tvp albo korzystać z usługi Orange TV Go (które dostępne są tylko w naszym kraju).

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + Asus RT-AC68U

Marti5, tak. możesz dostać się do asusa z zewnątrz, np po dynamicznym dnsie,

 

FB3: będzie modemem oraz routerem z ograniczonym DHCP zostawiasz włączone na automacie i nie ruszasz.

kolejno, zmieniasz zapore FW na poziom - niski. Do loginu neostrady dodajesz fraze: bez_ochrony- czyli: bez_ochrony-xxxxxxxx@neostrada.pl i wyłączasz upnp,

wsytawiasz ip 192.168.1.2 ( asusa ) jako DMZ

 

Asus: będzie wanowskim prawie access pointem, robisz mu statycznego ip, uruchamiasz upnp.

działa

 

tyle.

 

Pozdrawiam =]

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 + Asus RT-AC68U

Obecnie polskie usługi vod na terenie UE działają jak w kraju i nie trzeba kombinować.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 + Asus RT-AC68U

Koleżanka która obecnie jest na Teneryfie (UE - teren Hiszpanii) niestety nie może wejść na stronę sport.tvp.pl bo jest ona zarezerwowana tylko dla korzystających z internetu na terenie Polski. Od Orange dostałem informację, że Orange TV Go jest także dostępne wyłącznie na terenie naszego kraju.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Funbox 3.0 + Asus RT-AC68U

To trzeba złożyć reklamację u dostawcy danej usługi powołując się na odpowiednie przepisy. Warto wiedzieć, że pierwsze uruchomienie usługi, ew. aktywacja i pobranie musi nastąpić z Polski.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 + Asus RT-AC68U

A wracając do głównego tematu: czy po połączeniu się z Funbox'em przy pomocy zewnętrznego serwisu np. no-ip, przechodzić na inne urządzenia podpięte do niego? Mając stałe IP wewnętrzne dla Asusa, np 192.168.1.2 - czy można się "wbić" na ten adres aby dostać się do zarządzania Asusa?

Anonim

Nie dotyczy

Funbox 3.0 + Asus RT-AC68U

Marti5, tak. możesz dostać się do asusa z zewnątrz, np po dynamicznym dnsie,

 

FB3: będzie modemem oraz routerem z ograniczonym DHCP zostawiasz włączone na automacie i nie ruszasz.

kolejno, zmieniasz zapore FW na poziom - niski. Do loginu neostrady dodajesz fraze: bez_ochrony- czyli: bez_ochrony-xxxxxxxx@neostrada.pl i wyłączasz upnp,

wsytawiasz ip 192.168.1.2 ( asusa ) jako DMZ

 

Asus: będzie wanowskim prawie access pointem, robisz mu statycznego ip, uruchamiasz upnp.

działa

 

tyle.

 

Pozdrawiam =]

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Funbox 3.0 + Asus RT-AC68U

Czy jest dostępna (w pliku czy gdzieś na stronie) instrukcja konfiguracji Funbox'a 3.0?

Anonim

Nie dotyczy