Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja mobilna Mój Funbox

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 10
  • 0

Aplikacja mobilna Mój Funbox

► Temat został przeniesiony z kategorii Internet domowy (etykiety: Orange Światłowód, inne dot. internetu domowego) - Moderator Wiktor ◄

 

Witam.
Czy mając zainstalowaną na smartfonie aplikację 'Mój Funbox' można zarządzać ustawieniami swojego routera będą wyłącznie w zasięgu WiFi tego Funbox'a, czy możliwe jest zdalne podłączenie się do niego?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Dla jasności sytuacji 🙂

Ktoś kto jest poza zasięgiem wi-fi (w sieci lokalnej) swojego Funboksa*  - obecnie nie może się połączyć zdalnie ze swoim urządzeniem. O tym wyżej już wspomniał @Piotrekk85

 

* czyli np. jesteśmy w Krakowie na stacji PKP i chcemy się połączyć z naszym Funboksem, który jest podłączony gdzieś na wsi, powiedzmy w śląskim ;-). Na dzisiaj aplikacja Mój Funbox nie ma takiej funkcjonalności.

 

Natomiast jak najbardziej można się łączyć z Funboksem wykorzystując tę apkę; z tym że musimy być wtedy u siebie w domu.

I Ty - zdaje się - @Anonim opisujesz tę drugą sytuację. Co nie? 🙂

 

A @Marti5 chodzi raczej o tę pierwszą Szczęśliwy mężczyzna

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27
Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox


@Marti5napisał(-a)

Witam.
Czy mając zainstalowaną na smartfonie aplikację 'Mój Funbox' można zarządzać ustawieniami swojego routera będą wyłącznie w zasięgu WiFi tego Funbox'a, czy możliwe jest zdalne podłączenie się do niego?


Tak, jest link do adresu 192.168.1.1


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Nie ma takiej możliwości. Musisz być w zasięgu wifi.

 

Tu jest pomysł by dodać opcje zdalne https://nasz.orange.pl/t5/Pomys%C5%82y/M%C3%B3j-Funbox-Remote/idi-p/56654

Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Nie tak dalej jak wczoraj, testowałem podłączenie smartfona do WiFi FunBoxa z linku, który jest w pomocy aplikacji FunBoxa. Miałem usuniętego smartfona z urządzeń podłączonych i widocznych w panelu routera. Był tylko PC. Pomyślnie zestawiłem połączenie.

FAQ.PNG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Bo byłeś w zasięgu wifi konkretnego routera. Jeśli jesteś w zasięgu wifi innego routera, adres 192.168.1.1 może prowadzić do panelu "tego" innego urządzenia.
Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Znałem PIN  WiFi WPS wyświetlony w routerze, i wpisałem go do ustawień smartfona, zestawiając połączenie. W routerze też można dodać, znając PIN.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Okej, ale jak nie jesteś w miejscu gdzie łapiesz zasięg WIFI konkretnego routera dla którego chcesz mieć dostęp to wps nic Ci nie da...
Anonim

Nie dotyczy

Aplikacja mobilna Mój Funbox

W praktyce i w teorii wszystko jest możliwe. Zobacz moich intruzów. Kto kogo przechytrzy, ten górą. Takie są te cudeńka techniki.

Nie podłączone.PNG


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Aplikacja mobilna Mój Funbox

To podaję Ci PIN WPS 17401357 - i się połącz jeśli można być poza zasięgiem wifi i łączyć się.

Zespół Nasz Orange
  • 2830
  • 10848
  • 150

Aplikacja mobilna Mój Funbox

Dla jasności sytuacji 🙂

Ktoś kto jest poza zasięgiem wi-fi (w sieci lokalnej) swojego Funboksa*  - obecnie nie może się połączyć zdalnie ze swoim urządzeniem. O tym wyżej już wspomniał @Piotrekk85

 

* czyli np. jesteśmy w Krakowie na stacji PKP i chcemy się połączyć z naszym Funboksem, który jest podłączony gdzieś na wsi, powiedzmy w śląskim ;-). Na dzisiaj aplikacja Mój Funbox nie ma takiej funkcjonalności.

 

Natomiast jak najbardziej można się łączyć z Funboksem wykorzystując tę apkę; z tym że musimy być wtedy u siebie w domu.

I Ty - zdaje się - @Anonim opisujesz tę drugą sytuację. Co nie? 🙂

 

A @Marti5 chodzi raczej o tę pierwszą Szczęśliwy mężczyzna