Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Alternatywa do Funbox 2.0 Neostrada do 80Mb + 2 dekodery IPTV WiFi

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Alternatywa do Funbox 2.0 Neostrada do 80Mb + 2 dekodery IPTV WiFi

Cześć,

czy FB 2.0 można zamienić na jakiś inny router, taki, żeby działała TV dla dwóch dekoderów? FB mnie irytuje z tym słabym WiFi i chcę po prostu przetestować jakiś inny router. Chodzi o zasięg i stabilność WiFi (FB mi często zrywa połączenie). Mam neostradę do 80Mb (realnie 55Mb)

Czytałem że tylko TP linki mają taką możliwość? 

Z góry dziękuje za wszelkie podpowiedzi.

 

Wyprzedzając, wiem, że jeden dekoder powinien być po kablu. Ale u mnie się nie da fizycznie, więc 2 chodzą po WiFi. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

@karwekDodatkowy AP czy router w opcji AP to dość dobre rozwiązanie tylko na net. Na IPTV niestety nie...Czy ten nowy ruter był w trybie AP czy routera?

Do TV naprawdę polecam kabel...gotowców nikt nie ma...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

@karwek  bez IPTV to nie jest skomplikowane. Masz neo po miedzi.. 

Z ustawieniem tv będzie problem. Polecam zachowanie modemu i zastosowanie dopiero za nim wifi przez AP  np Tplinka. Warto przetestować alternatywne technologie np PLC czyli transmitery sieciowe przez sieć elektryczną. Te drugiej generacji podobno naprawdę mają dobrą przepustowość 

Wtedy bliższy dajesz po wifi, dalszy  po PLC


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

Dziś podłączyłem router TP Archer v300 i net śmigał aż miło. Przez pół dnia żadnych kłopotów z WiFi przy lepszym zasięgu. Niestety TV nie odbiera, kanały się pokazują, ale czarny ekran i brak dźwięku.

 

Chyba, że ktoś ma jakiś sprawdzony router z gotową konfiguracją pod IPTV?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

@karwekDodatkowy AP czy router w opcji AP to dość dobre rozwiązanie tylko na net. Na IPTV niestety nie...Czy ten nowy ruter był w trybie AP czy routera?

Do TV naprawdę polecam kabel...gotowców nikt nie ma...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

@karwek własny router po samym internecie będzie śmigał, kłopoty właśnie zaczynają się gdy próbujesz uruchomić na nim usługę tv. Na forum jest wiele wątków na ten temat, niestety wszystkie z tym samym nierozwiązanym problemem. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5497
  • 22130
  • 181

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

@karwek 

Jeśli zależy Ci po prostu na zasięgu i stabilności WiFi to nie rezygnuj z FB tylko skonfiguruj po prostu tego Archera w trybie Access Point (AP), a WiFi w FB wyłącz zupełnie. Dekodery podłacz do FB kabelkami i będzie wszystko działało.

 

PS. Jeśli udałoby Ci się skonfigurować IP TV na tym ruterze bez FB i to po WiFi to zapisałbyś się złotymi zgłoskami w historii tego forum. Tak że nie poddawaj się.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

Dziękuje za wyjasnienie. Nie jeste aż takim ekspertem to raz, a dwa to brak czasu na wymyślanie rozwiązań.

 

Aktualnie podłączyłem jeden dekoder do modemu, drugi dałem tez po kablu, ale przez router skonfigurowany jako repeater. Niestety, wystarczy, że jeden z routerów jest wpięty po LAN to na drugim nie idzie już oglądać TV, bo się strasznie haczy. 

 

Aktualnie wróciłem do obu dekoderów po WiFi. Czekam na gniazdwa RJ45, bo odkryłem kabel w ścianie na górę, co prawda telefoniczny, ale wiem, że wystarczą 4 żyły żeby puścić po nim neta do 100Mb.

 

Także docelowo będzie tak:

- Modem połączony z 1. dekoderem po kablu / WiFi wyłaczone / + router w trybie AP (na piętrze po kablu tel) + drugi dekoder po WiFi. Zobaczymy jak to będzie śmigało. Zalezy mi na lepszym WiFi.

 

Ostatecznie rozstawię w domu TP Link Mesh 😉 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

I jeszcze jedno pytanie - czy odpalę neta na routerze z odpalonym netem na modemie? 

Chodzi mi o aDSL, czy będzie działać na dwóch urządzeniach równolegle?

 

Pomyślałem, że w ten sposób lepiej wykorzystam ten drugi kabel telefoniczny. Zamiast ciągnąć po nim LAN.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12999
  • 53391
  • 620

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

@karwek   absolutnie nie. Jedna linia, jeden modem i jeden login i hasło do usługi. Tylko tak działa


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Alternatywa do funbox 2.0 Neostrada + 2 dekodery IPTV WiFi

Dzięki za szybką odpowiedź.