Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aktualizacja Funbox 3


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Aktualizacja Funbox 3

@Jankes_zgu mnie WiFi w FB jest wyłączone więc nie potwierdzę i nie zaprzeczę... A jak z innymi korzystającymi z WiFi? Jakaś sugestia że też im się "pogorszyło"? Czy tylko TV? Zasięg przy TV jest OK czy tylko taki sobie (można sprawdzić smartfonem)?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 29
  • 0

Aktualizacja Funbox 3


@Jankes_zgnapisał(-a)

Ja po tej aktualizacji mam notoryczny problem z WiFi w moim Smart TV (Samsung UE50MU6172).

Po ponownym włączeniu TV, nie jest on w stanie wpiąć się do WiFi, wydaje się jakby był połączony, ale FunBox nie przyznaje mu IP i przez to nie ma Internetu (żadnych komunikatów o złym haśle). Tylko reset sieci w TV i podanie na nowo hasła pomaga lub parowanie po WPS.

Czy to wina tej aktualizacji? Nie wiem, ale to w tym czasie pojawiły mi się te problemy. Muszę jeszcze postawić jakieś inne, niezależne WiFi na innym urządzeniu i zobaczyć jak TV będzie się w nim spisywać.


No to niestety, ale potwierdza się chyba, że to będzie jednak wina aktualizacji.

TV po wpięciu do innego WiFi działa stabilnie i łączy się z nim ponownie po ponownym włączeniu, natomiast FunBox nie wpuszcza go do sieci.

Zobaczymy jeszcze jak będzie po przywróceniu ust. fabrycznych FunBoxa.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Aktualizacja Funbox 3

@Jankes_zgMoże coś się zmieniło w domyślnej konfiguracji szyfrowania WiFi na FB? Skoro resetujesz to zwróć na to uwagę.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 29
  • 0

Aktualizacja Funbox 3

@j131 Może.

W każdym razie przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło 👍


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Aktualizacja Funbox 3

U mnie aktualizacja zmieniła domyślne ustawienia szyfrowania na WPA z WPA2... i komputery krzyczały, że to jest przestarzała technologia.

Musiałem ręcznie zmienić i router zaczął wpuszczać komputery bo nie każdy był w stanie połączyć się.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Aktualizacja Funbox 3

OK, czyli wygląda na to że po aktualizacji domyślne szyfrowanie WiFi jest ustawione inaczej niż przed aktualizacją. Czy ktoś to może potwierdzić? Tzn. czy ktoś odnotował jakie były domyślne ustawienia WiFi przed aktualizacją?

Tak czy owak dla wszystkich posiadaczy FB3 używających jego sieci WiFi: warto to ustawienie sprawdzić, WPA nie powinno być używane, chyba że w zupełnie wyjątkowych okolicznościach. Trochę (?) dziwi ta zmiana.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

Aktualizacja Funbox 3

u mnie ta sama wersja oprogramowania jak u Ciebie. Patrząc po dacie tego wątku, to wtedy chyba miałem problem, bo nagle samo z siebie przestało działać połączenie wifi 5 GHz i trzeba było ustawić od nowa. Poza tym bez zauważonych zmian


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 29
  • 0

Aktualizacja Funbox 3

I wracamy do początku, problem nagle wrócił i od kilku dni TV po włączeniu znowu przestaje się łączyć po WiFi z FB 3.0 😟


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Aktualizacja Funbox 3

@Jankes_zg 

U mnie FB3 ma uptime 18 dni i nic w tym czasie się nie zmieniało, poza IP (8 dni temu).

Ale ja WiFi mam z osobnego AP.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 29
  • 0

Aktualizacja Funbox 3

Po pół roku walki... poddałem się. Porażka z tą aktualizacją, nie wiem co tam mogli naknocić.

TV natomiast przepiąłem na kabel, inaczej musiałem co najmniej raz w tygodniu parować TV z FB3 na nowo i o ile najpierw łączył się po 5Ghz, to potem "spadał" na 2.4Ghz lub całkowicie gubił połączenie.