Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Witam.
Ostatnio przedłużyliśmy z Orange umowę na internet i wzięliśmy sobie ofertę dla firmy bodajże 999GB wraz z modemem Airbox LTE MW40. Wszystko jest ogólnie w porządku, gdyby nie fakt, iż ten model działa strasznie powoli, tj. prędkość LTE waha się w kilkaset kb/s, a nie mb jak to powinno być. Mało tego, pobierając byle plik z internetu, korzystanie z sieci jest praktycznie niemożliwe tak jakby cała moc szła na pobieranie tego pliku i nigdzie indziej, także na czas pobierania pliku internet staje się bezużyteczny bo wczytanie strony zajmuje wieki. To już poprzedni modem radził sobie lepiej, a teraz mimo, iż w centrum dowodzenia jest zasięg LTE to korzystanie z internetu jest niekomfortowe. Na przykład dodam, iż posiadam Iphone w PLAY i zasięg LTE pobiera kilka mb/s, a podkreślę, iż Orange w mojej okolicy ma najlepszy zasięg, także coś tu chyba nie gra jak powinno.
Chciałbym uzyskać pomoc w tej sprawie bo tak jak poprzednio mieliśmy mało GB limitu i w miarę internet śmigał, tak teraz internetu jest od groma, ale korzystanie z niego jest bardzo niestabilne i niekomfortowe.
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.

16 ODPOW. 16

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Na początek spróbuj może zresetować urządzenie. Wchodząc w menu (górny prawy róg) - ustawienia -  system - reset (niżej restart, czasem się ktoś pomyli). Po przywróceniu ustawień fabrycznych zobacz czy działa może lepiej. Test możesz wykonać np. na stronie www.orange.pl/speedtest


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

@PVSN Sprawdź proszę kartę sim na starym modemie lub na innym urządzeniu. Jeżeli prędkość będzie normalna, to idź za radą Wojcieszko. Jeżeli nie przyniesie to rezultatu musisz reklamować urządzenie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Dziękuję za odpowiedzi.
Wykonałem wedle zaleceń testy za pomocą speedtest Orange i o dziwo pokazał upload i download w granicach 12-15mb/s, ale z kolei wykonując test z innej strony wynik był zgoła inny, bo download w granicach 2mb/s, a ulpoad tak jak z Orange czyli w granicach 12-15mb/s, także z uploadem wszystko jest chyba w porządku, a download zależy od strony pokazuje skrajne wartości, gdzie bardziej jestem skłonny uwierzyć stronie gdzie wskazuje 2mb/s bo tak to mniej więcej działa. Dlaczego więc Orange pokazuje 12mb/s, a inne 2mb/s skoro to ten sam jeden komputer?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Być może różnice wynikają z przypadku - np. akurat w sieci LTE było jakieś inne obciążenie. Powtórz, proszę, test na tej drugiej stronie.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Jaki jest model starego urządzenia? Porównywałeś je pod kątem kategorii LTE?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Hej ponownie,
Sprawdziłem wiele miejsc w domu i gdzie najsłabiej to download rzędu 6mb/s a największy nawet 30mb/s ale najgłupsze jest to że tester co rusz zmieniał serwery a nie wiem z którego korzysta modem i czy zawsze z tego samego. Pobierałem pare rzeczy z dysku Google i szło jakoś do 2mb/s wiec pewnie od serwera skąd pobieram tez wiele zależy ale mimo to wielkiego szału nie ma. Nie wsadziłem karty do starszego modemu bo to max 3G było.

Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Na stronie www.speedtest.net możesz sam wybrać serwer, na którym chcesz testować.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Tak wiem, ale czy modem korzysta z jednego konkretnego ? Bo po co mam testować Warszawę kiedy modem korzysta dla przykładu non stop z Piotrkowa?
Anonim

Nie dotyczy

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

@PVSNTrzeba w ustawieniach zmienić na odpowiedni serwer ręcznie

 


Przechwytywanie.PNG