Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Korzystam ze speedtest Ookla, tam jest wybór serwerów i dla jednych upload i download jest naprawdę bardzo szybki, ale właśnie chodzi mi o to, że ja w tym wypadku wymuszam test dla tego serwera, a czy jak wyłączę test i zacznę pobierać jakikolwiek plik z internetu to modem będzie korzystać z tego serwera czy wybierze sobie całkiem inny, gdzie ta prędkość już będzie znacznie niższa?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Serwer do speedtest zazwyczaj to nie jest serwer z którego pobierasz pliki.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

A na jakiej zasadzie to działa jak pobieram plik? Modem łączy się z najbliższą anteną czy łączy się z serwerem, gdzie ten plik siedzi ? Czy ma znaczenie z jakiego serwera korzysta modem w trakcie pobierania? Chodzi mi nadal o to jak sprawić, aby modem działał jak najszybciej, bo z jakiego on serwera korzysta nie mam pojęcia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 71
  • 71
  • 0

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Czy wykonałeś reset urządzenia, tak jak radził @Wojcieszko ?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 0
  • 0

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

Tak, zrobiłem wszystko jak należy i sytuacja wygląda podobnie.
Poza tym jest ogromna rozbieżność pomiędzy pobieraniem danych, bo w teście dla serwera Orange Warszawa 15 minut temu wyszło download 20mb/s, a upload 18mb/s, gdzie po ponownym teście teraz jest raptem download 3mb/s, a upload 13mb/s. Nie traktuję tego jako wyrocznię, no ale chyba ewidentnie coś jest tu bardzo niestabilnego. Dodam, że upload zawsze jest w granicach 15-20mb/s, a download tak perfidnie skacze od paru do kilkunastu w zależności od nastroju.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.


@PVSNnapisał(-a)

A na jakiej zasadzie to działa jak pobieram plik? Modem łączy się z najbliższą anteną czy łączy się z serwerem, gdzie ten plik siedzi ? Czy ma znaczenie z jakiego serwera korzysta modem w trakcie pobierania? Chodzi mi nadal o to jak sprawić, aby modem działał jak najszybciej, bo z jakiego on serwera korzysta nie mam pojęcia.


W skrócie modem łączy się z serwerem gdzie znajduje się plik. Jak serwer jest w stanach, to z tego miejsca on leci do Ciebie.

 

Na samą prędkość Internetu Mobilnego ma sporo rzeczy znaczenie. Od pogody, przez ukształtowanie terenu i liczbę użytkujących osób, przez to co one robią.

Anonim

Nie dotyczy

Airbox LTE (MW40) wolne działanie.

@PVSNTak właśnie działa jak napisał @Wojcieszko ale można jeszcze wymusić jedna z trzech pasm 800/1800/2600MHz jeśli ten router pozwala służą do tego odpowiednie aplikacje.