Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE

Witam wszystkich !

Jako nowy forumowicz nie wiem czy dobrze rozpoczynam i we właściwym miejscu , ale jestem więc do dzieła. Mam taki zgryz/pytanko/problem : zakupiłem sobie router TP LINK ARCHER AX50 ( lub jak kto woli AX 3000), posiadam światłowód orange 300 (i chęci na szybciej) w układzie fb 2.0 plus ont Huawei HG8010H - oczywiście od orange . Kwestia taka: czy wystarczy podpiąć kabelek ethernet z ONT do WAN Archera  i już czy czeka mnie konfiguracja ręczna Archera a jeśli tak to czy macie kochani wiedzę co i gdzie wklepać w Tether. Pozdrawiam i czekam grzecznie na odzew 🙂

12 ODPOW. 12

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE

Nie nadmieniłem iż posiadam w ramach światłowodu tylko dostęp do internetu bez tv i innych - myślę że to powinno uprościć temat.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE

@Kobiela007  musisz ustawić VLAN 35.

Po pierwsze wchodzisz w router, wybierasz tryb połączenia w Advanced - Network - Internet - na PPPoE i wpisujesz swój login i hasło do usługi Neostrada. Login znajdziesz na umowie, hasło w Mój Orange.

 

Dalej w zakładce Advanced wchodzisz w Network - IPTV, następnie ISP Profile Custom i w Internet VID musisz wpisać 35 oraz wszystkie porty zaznaczyć jako Internet.

Niestety, emulator TP-Linka działa kulawo, więc nie powiem Ci w 100% gdzie kliknąć, ale ścieżka jest j/w.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE

Dzięki serdeczne kolego BORAX ! Po hasło będę chyba musiał zadzwonić na info bo w moim koncie jest wygwiazdkowane...albo je zmienić , bo taka opcję tam widziałem, pozdro ! Dam znać czy dałem radę ale nie wcześniej jak w weekend - trochę obawiam się mieszać w tygodniu bo żonka zdalnie w domciu się udziela zawodowo i jakby coś nie zagrało to niefajnie by było.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE

Thnks , mam taką nadzieję , ciekaw już jestem Archera !

 

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 22
  • 0

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE

Kolego Orange światłowód bezproblemowo działa na tp-linku' AX50 na zewnętrznym ONT.

 

Przy okazji mam pewne pytanie odnośnie tego routera. Co będzie najlepszym wyborem:

1. Funbox 6 na zewnętrznym ONT

2. Funbox 6 na wbudownaym ONT

3. Tp-Link AX50 na zewnętrznym ONT

 

Ogólnie FB6 zaskoczył mnie dobrym zasięgiem mimo braku zewnętrznych anten 🙂

 

DODANO: jednak mam pewien problem z FB6, za pierwszym razem wifi 5GHZ ustawiło automatycznie szerokość kanału na 160MHZ, po restarcie router jednak zdecydował się na 80MHz i transwery po wifi spadły do 500-600Mb/s. Nie widzę nigdzie w ustawieniach wifi opcji odnośnie szerokości kanału ?? Dla 2.4Ghz jest opcja "użyj szerokiego kanału 40 MHz", ale dla 5Ghz niestety brak  możliwości wymuszenia 160Mhz ...

Anonim

Nie dotyczy

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE

@oranos7  FunBox6 z zewnętrznym ONT, nie będzie w Orange ( na obecną chwilę, może za kilka lat), jedynie FunBox 3.0 + ONT, co do wyższego kanału na 5GHz, to w aplikacji Mój Funbox da się to tylko ustawić, powinno być też w panelu administracyjnym, ale widocznie ta opcja tam ukryta/niedostępna.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 10
  • 0

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE

Odnośnie anten to fakt zewnętrznych brak ale podają że wewnątrz ma ich siedem. Jak śmiga fb6 nie wiem w sumie AX50 też czeka na rozruch i sam ciekaw jestem jak będzie...na pewno lepiej niż na moim obecnym fb2, odnośnie opcji to chyba w grę wchodzi 2. i 3. nie wiem czy fb6 można łączyć przez zewnętrzny ont , ma swój wbudowany. Jak będzie u mnie pochwalę się jak będzie chodzić. Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

ARCHER AX50 DO ONT ORANGE

@Kobiela007 to że FB 6 ma wbudowany ONT nie znaczy że nie można go połączyć z zewnętrznym  ONT, oczywiście jest możliwość takiej konfiguracji 🙂