Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Cześć.

Nigdzie nie mogę odszukać żadnych pomocnych informacji na temat wyrzucenia Funboxa 2.0, który dano mi razem z neostradą światłowodową i zastąpieniem go swoim sprzętem. Co można powiedzieć o Funbox 2.0 dobrego? hmmm no sam nie wiem. Ma jakieś podstawowe funkcje i jest bardzo mocno ograniczony, ale może dla kogoś wystarczający. Jednak nie dla mnie, bo nie ma QoS, nie można podpiąć anten do niego, a żeby skorzystać z dynamicznego DNS trzeba wybrać predefiniowanych dostawców. 

Mam w domu router D-Link DIR-826L, który do tej pory służył mi wyśmienicie po podłączeniu do modemu z kablówki. Próbowałem podpiąć go do Funboxa gniazdem ETH, ale po przekonfigurowaniu obu urządzeń sukces okazał się połowiczny. Mój telewizor, jak wcześniej działał z D-Linkiem, tak nagle przestał łączyć się z internetem, a usługa dynamicznego DNS przestała działać, bo Funbox chyba jakoś filtruje ruch i zawsze jest "z przodu" niż mój D-Link. Co ciekawe, po dodaniu reguł przekazywania portów w Funbox, dostęp przez dynamiczny DNS czasami działa, a czasami nie. Masakra.

Proszę o wskazówki, jak można skonfigurować mojego D-Linka i wyrzucić Funbox, tak żeby mieć tylko dwa urządzenia - ONT i D-Link. Próbowałem przez PPPoE, ale nie działa - to chyba za mało. A może mój D-Link DIR-826L się do tego nie nadaje?

Będę wdzięczny za podanie kroków konfiguracji, bo powoli zaczynam wymiękać, zwłaszcza, że nikt z Orange nie potrafił mi udzielić odpowiedzi (zarówno pion techniczny, jak i monterzy i ludzie z infolinii).

 

PS. Dlaczego używam D-Linka? Bo mam tam usługę dynamicznego DNS, która działa tylko z urządzeniami D-Link.


schemat.png
11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Masz tu FTTH


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Dziękuję za link - artykuł już gdzieś wcześniej widziałem, ale gość opisuje jak zrobił to na własnym serwerze z kilkoma kartami sieciowymi. Nie mam aż takiej wiedzy żeby przełożyć to na konfigurację w swoim routerze 😞

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Ja na Asus stawiałem FTTH a D-linka nie znam.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Ok, rozumiem. Pamiętasz może co konfigurowałeś? PPPoE i coś jeszcze? Ustawiałeś jakieś VLAN-y? 

Dodam, że ja mam tylko internet, bez tv i telefonu.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Masz tu

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Możesz zmienić a nawet zdać router do Orange i zacząć używać własnego sprzętu. Ja bym postawił na Asusa.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Zdawanie routera przy ofercie pakietowej powoduje odłączenie usługi z karą. Sprzęt można zdać przy samej NEO.
Poza tym na światłowodzie wsparcie techniczne udzielane jest tylko na urządzeniach dzierżawionych (nikt nie przyjmie uszkodzenia jeśli masz podpięty inny sprzęt).

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Dzięki wszystkim za pomoc. 
Rozwiązanie nie jest takie oczywiste, bo większość routerów nie obsługuje VLAN. Na przykład D-Link ma w swojej ofercie tylko jeden router, na którym można skonfigurować VLAN i kosztuje bagatela... ok. 1100 zł.

Chyba, że macie jakieś inne sprawdzone urządzenia, to podrzućcie modele.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36151
  • 1365

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

A napisz raz co chcesz osiągnąć.