Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 61
  • 81
  • 4

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Rutery z VLAN taggingiem są zazwyczaj jednymi z droższych modeli w ofercie producenta chociażby z powodu wymagań CPU. Kupisz już za około 500 PLN np Netgear R6400. Jak pogrzebiesz to nawet znajdziesz oficjalne wsparcie dla tego co chcesz zrobić na ich stronce (article ID 25724).

Nie wiem jak techniczną osobą jesteś ale jak nie boisz sie DD-WRT to pewnie znajdziesz jakis nawet tańszy sprzęt na którym to postawisz.

W razie potrzeby pisz na priv.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

► Wpis został przeniesiony z obszaru komentarzy do artykułu w Bazie Wiedzy pt. Instalacja Światłowodu w mieszkaniu. Porusza bowiem zbliżoną tematykę - Moderator Wiktor ◄

 

Ja mam takie pytanie ad. instalacji światłowodu.

Instalacja biegnie po klatce schodowej do szachtu. Z szachtu do mojej tzw. "skrzynki multimedialnej" mam doprowadzone dwa kable UTP.

Chciałbym zainstalować w szachcie media konwerter i zasilić go przez PoE. Sygnał z media konwertera podłącze bezpośrednio do routera gdzie spokojnie skonfiguruje każde połączenie.

Mam takie pytania:

- czy można podłączyć usługę bez modemu od orange, tylko wykorzystując własne urządzenie?

- jaki typ media konwertera należy zakupić i z jakim złączem? Większość gniazd, które widuje na różnych inwestycjach to SC/APC ale słyszałem jeszcze o parametrach Tx i Rx i one powinny być zgodne z tym co ma Orange po drugiej stronie.

Proszę o poradę czy da radę tak to skonfigurować.