Nie można wyświetlić tego widżeta.
Highlighted
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód z własnym urządzeniem zamiast Funbox

Cześć.

Nigdzie nie mogę odszukać żadnych pomocnych informacji na temat wyrzucenia Funboxa 2.0, który dano mi razem z neostradą światłowodową i zastąpieniem go swoim sprzętem. Co można powiedzieć o Funbox 2.0 dobrego? hmmm no sam nie wiem. Ma jakieś podstawowe funkcje i jest bardzo mocno ograniczony, ale może dla kogoś wystarczający. Jednak nie dla mnie, bo nie ma QoS, nie można podpiąć anten do niego, a żeby skorzystać z dynamicznego DNS trzeba wybrać predefiniowanych dostawców. 

Mam w domu router D-Link DIR-826L, który do tej pory służył mi wyśmienicie po podłączeniu do modemu z kablówki. Próbowałem podpiąć go do Funboxa gniazdem ETH, ale po przekonfigurowaniu obu urządzeń sukces okazał się połowiczny. Mój telewizor, jak wcześniej działał z D-Linkiem, tak nagle przestał łączyć się z internetem, a usługa dynamicznego DNS przestała działać, bo Funbox chyba jakoś filtruje ruch i zawsze jest "z przodu" niż mój D-Link. Co ciekawe, po dodaniu reguł przekazywania portów w Funbox, dostęp przez dynamiczny DNS czasami działa, a czasami nie. Masakra.

Proszę o wskazówki, jak można skonfigurować mojego D-Linka i wyrzucić Funbox, tak żeby mieć tylko dwa urządzenia - ONT i D-Link. Próbowałem przez PPPoE, ale nie działa - to chyba za mało. A może mój D-Link DIR-826L się do tego nie nadaje?

Będę wdzięczny za podanie kroków konfiguracji, bo powoli zaczynam wymiękać, zwłaszcza, że nikt z Orange nie potrafił mi udzielić odpowiedzi (zarówno pion techniczny, jak i monterzy i ludzie z infolinii).

PS. Dlaczego używam D-Linka? Bo mam tam usługę dynamicznego DNS, która działa tylko z urządzeniami D-Link.

schemat.png

Zobacz więcej tematów oznaczonych etykietą:

Konto usunięte
Nie dotyczy

Masz tu FTTH

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 4
  • 4
  • 0

Dziękuję za link - artykuł już gdzieś wcześniej widziałem, ale gość opisuje jak zrobił to na własnym serwerze z kilkoma kartami sieciowymi. Nie mam aż takiej wiedzy żeby przełożyć to na konfigurację w swoim routerze Emotikon: Smutny

Konto usunięte
Nie dotyczy

Ja na Asus stawiałem FTTH a D-linka nie znam.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 4
  • 4
  • 0

Ok, rozumiem. Pamiętasz może co konfigurowałeś? PPPoE i coś jeszcze? Ustawiałeś jakieś VLAN-y? 

Dodam, że ja mam tylko internet, bez tv i telefonu.

Konto usunięte
Nie dotyczy

Masz tu

0 Lubię to
Odpowiedz
Konto usunięte
Nie dotyczy

Możesz zmienić a nawet zdać router do Orange i zacząć używać własnego sprzętu. Ja bym postawił na Asusa.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25085
  • 13436
  • 1136

Zdawanie routera przy ofercie pakietowej powoduje odłączenie usługi z karą. Sprzęt można zdać przy samej NEO.
Poza tym na światłowodzie wsparcie techniczne udzielane jest tylko na urządzeniach dzierżawionych (nikt nie przyjmie uszkodzenia jeśli masz podpięty inny sprzęt).
.
Poziom 7, Poszukiwacz
  • 4
  • 4
  • 0

Dzięki wszystkim za pomoc. 
Rozwiązanie nie jest takie oczywiste, bo większość routerów nie obsługuje VLAN. Na przykład D-Link ma w swojej ofercie tylko jeden router, na którym można skonfigurować VLAN i kosztuje bagatela... ok. 1100 zł.

Chyba, że macie jakieś inne sprawdzone urządzenia, to podrzućcie modele.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 40, Guru *****
  • 25085
  • 13436
  • 1136

A napisz raz co chcesz osiągnąć.
.
0 Lubię to
Odpowiedz