Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w rurkach PCV

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w rurkach PCV

Witam!

Drodze internauci! Zwracam się do was z nietypowym pytaniem. Mieszkam w domu jednorodzinnym i za jakiś czas będę miał doprowadzony światłowód. Planuje zrobić coś takiego. Od strony ulicy na strychu zrobić rurki pcv które doprowadzą światłowód do domu. Chcę to zrobić żeby monterzy nie musieli wiercić itp. Wiem, że to troche głupie ale ułatwie im całą sprawe. Gdy doprowadzą światłowód do domu to dalej pociągneli by go rurkami pcv aż do wyznaczonego przezenie miejsca w domu. Rurki oczywiście zamontuję ja. I mam pytanie Czy monteży zgodzą się na takie rozwiązanie? Jeśli tak to jakiej szerokości rurki użyć? Z góry dziękuję za odpowiedzi...

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w rurkach PCV

W takim razie poczekam na wizytę montera i powiem mu co chciałbym zrobić i zobaczę czy się zgodzi. Ciekawe co on zaproponuje...

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód w rurkach PCV

@Macrolo mysle ze powinni sie zgodzic pod warunkiem ze nie bedzie to jakas przesadnie dluga i udziwniona "trasa" swiatlowodu😁 swiatlowod jest cieniutki i mysle ze znany i lubiany peszel o srednicy wewnetrznej od 10 do 15 mm powinien wystarczyc. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w rurkach PCV

będzie około 5 skrętów reszta idzie prosto @byczyn_86 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Światłowód w rurkach PCV

@Macrolo najlepiej, aby skrętów było jak najmniej. Jeśli już muszą być, to o łagodnym łuku. Dobrze jak będzie pilot, to łatwiej przeciągnąć włókno.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w rurkach PCV

mogę nagrać wam albo wysłać zdjęcia jak bym chciał to rozplanować?

@ketrasaArtur @byczyn_86 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód w rurkach PCV

@Macrolo przeciagnij jakis drucik albo sznurek do ktorego bedzie mozna swiatlowod przywiazac i bez problemu przeciagnac😁 i bedzie OK👍


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód w rurkach PCV

@Macrolo nie musisz rysowac. Nie rob zakretow pod katem prostym i bedzie dobrze😋


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w rurkach PCV

Wiem tak zrobie do rurki coś włoże żeby łatwo można było światłowod pużniej tam dac 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w rurkach PCV

Zrzut ekranu 2020-06-28 o 15.10.25.png


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w rurkach PCV

Pamiętaj, że trzeba też to człowiek wszystko robi. Który też może mieć inny projekt. Nie wiem jak to bywa z podwykonawcami Nexery.

Ps. Pamiętaj że za 20 zł nic na załatwiasz - a za pół litra sporo 😋🤪