Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skrzynka MMS trudne pytanie


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Skrzynka MMS trudne pytanie

Witam serdecznie wszystkich. 
Mam pewną zagwozdkę związaną z odbieraniem MMS przez konto orange. 

Kiedyś posiadałem numer W orange na który często odbierałem MMSY. Obecnie numer jest nieaktywny od 2016/2017r do teraz. 

Zastanawia mnie czy MMSY wysyłane do mnie na mój dawny numer telefonu trafiały do skrzynki MMS/albumu MMS w multibox? I jeżeli tak to czy nadal mogą być na moim dawnym koncie ?
Czy w ogóle tą usługę trzeba było jakoś aktywować? Bo nie pamiętam żebym kiedykolwiek konfigurował coś takiego jak multibox.
Czy może jednak każdy klient posiadający numer w orange miał tą usługe automatycznie włączoną? 
Próbowałem znaleźć odpowiedź w innych wątkach. 
np o tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/Abonament/Odbieranie-MMS/td-p/99710

W rozwiązaniu Pan Wojciech wskazał „Jeżeli ktoś dostał wiadomość jak pierwszym poście (Otrzymales nowa wiadomosc MMS od numeru xxxxxxxxx. Aby ja obejrzec zaloguj sie na http://orange.pl/mms ), wystarczy wejść pod adres: https://www.orange.pl/zaloguj.phtml?redirect=true Wtedy zalogować się do Multi Boxa. Jeżeli nie posiadasz konta, to wystarczy je zarejestrować.”
Z kontektu wynika, że po zarejestrowaniu się zaległe MMSY dojdą na nasze konto.

Oznacza to, że nawet gdy nie miało się zarejestrowanego konta to MMSY i tak dochodziły ? To brzmi dosyć abstrakcyjnie. Czy to znaczy, że jak ktoś dostanie kiedyś mój dawny numer telefonu i założy konto to będzie miał dostęp do moich dawnych MMSÓW? 

Dodam, że gdy chcę się zalogowac do orange używając starego numeru telefonu - klikam przypomnij hasło(nie pamiętam go już) to dostaje informacje”Podany login lub nr usługi nie posiada konta na portalu. Zarejestruj się”. 

Bardzo proszę o wyjaśnienie 

 

2 ODPOW. 2

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52658
  • 710

Skrzynka MMS trudne pytanie

@Simon13 jakiś czas temu Orange przeprowadzało likwidację nieaktywnych kont. Po tak długim czasie Twoje konto już pewnie jest usunięte.

MMS-y jak nie mogły zostać odebrane na telefonie trafiały do MuktiBox-a. Jeżeli by było aktywne konto, powinno dać się je odczytać.

Twoich dawnych MMS-ów nikt nie odczyta, bo konto zostało usunięte z powodu braku aktywności.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Skrzynka MMS trudne pytanie


@ketrasaArturnapisał(-a)

@Simon13 jakiś czas temu Orange przeprowadzało likwidację nieaktywnych kont. Po tak długim czasie Twoje konto już pewnie jest usunięte.

MMS-y jak nie mogły zostać odebrane na telefonie trafiały do MuktiBox-a. Jeżeli by było aktywne konto, powinno dać się je odczytać.

Twoich dawnych MMS-ów nikt nie odczyta, bo konto zostało usunięte z powodu braku aktywności.



ketrasaArtur dziękuję za odpowiedź. 
Czyli multiboxa miał automatycznie każdy klient orange? Nie trzeba było tego jakoś osobno aktywować? Miałem abonament lub mix , nie pamiętam. 

 

Rozumiem, że jedynie te które nie doszły na telefon trafiały do multibox - wtedy było to powiadomienie w stylu „masz nową wiadomość mms aby ją odczytać zaloguj się tu i tu...” ?

 

Czy MMSY które trafiały do skrzynki multibox były po jakimś czasie automatycznie usuwane? Znalazłem taką informacje w załączonym zdjęciu(znalezione w internecie) jakoby tylko w przypadku multibox gold i platinium MMSY nie były kasowane. W przypadku multibox standard - były automatycznie kasowane.

 
I ostatnie pytanie: przy założeniu, że w moim multiboxie były jakieś MMSY a mój dawny numer po jakimś czasie trafi do obiegu i ktoś Go dostanie i zarejestruje na nim swoje konto To czy będzie miał do nich dostęp? 


Sorki za dociekliwość chcę poprostu zrozumiec jak to działało/działa.

 

00430761-C63E-4250-8325-8D13219CC7FE.jpeg