Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Scam czy nie scam

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Scam czy nie scam

Siema mam problem ponieważ moja mama otrzymała wiadomość o ankiecie orange by wygrać telefon.

I moje pytanie jest takie czy orange organizował jakąś ankiete na 100osób w którym można było wygrać telefon? Chciałbym wiedzieć ponieważ wprowadziła tam dano jej karty i mojej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Scam czy nie scam

@Kochammandarynk podane zostały dane wrażliwe. Na Twoim miejscu zastrzegł bym w banku obie karty i wyrobił nowe. Takich danych nigdy nie powinno się podawać na stronie z ankietami. Ważne też, aby sprawdzać dokładnie adres strony, na której podaje się dane wrażliwe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Scam czy nie scam


@Kochammandarynknapisał(-a)

Siema mam problem ponieważ moja mama otrzymała wiadomość o ankiecie orange by wygrać telefon.

I moje pytanie jest takie czy orange organizował jakąś ankiete na 100osób w którym można było wygrać telefon? Chciałbym wiedzieć ponieważ wprowadziła tam dano jej karty i mojej


Jakiej karty? Płatniczej??? I co właściwie "dano"? Masz na myśli "dane"? To jakie "dane jej karty": numer telefonu, PIN, PUK, PESEL?

 

Pachnie oszustwem z daleka, ale oczywiście mogę się mylić.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Scam czy nie scam

  1. Tak karty płatniczej. A dane które trzeba było podać to informacje na przodzie i tyle karty kredytowej, nr telefonu oraz adres (czyli informacje które podaje się podczas płacenia za coś na np. allegro) 

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Scam czy nie scam

@Kochammandarynk nie spotkałem się, aby Orange organizował takie ankiety, gdzie po wypełnieniu można wygrać telefon, a tym bardzie wymóg podawania danych z karty. Raczej to oszustwo.

Masz adres strony, na której wypełniana była ankieta? Warto zgłosić do CERT Orange. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 12
  • 0

Scam czy nie scam

  1. Adresu strony nie mam ponieważ zanim wróciłem do domu wiadomości nie było (nwm kto usunął) 

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Scam czy nie scam

@Kochammandarynk podane zostały dane wrażliwe. Na Twoim miejscu zastrzegł bym w banku obie karty i wyrobił nowe. Takich danych nigdy nie powinno się podawać na stronie z ankietami. Ważne też, aby sprawdzać dokładnie adres strony, na której podaje się dane wrażliwe.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Scam czy nie scam

@Kochammandarynk 

Powinieneś natychmiast zastrzec kartę w banku. Prawdopodobnie już jest za późno, ale może chociaż zminimalizujesz straty.

 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Scam czy nie scam

Orange na pewno nie organizuje takich konkursów. Jeszcze te podanie danych z karty? Dobrze @ketrasaArtur zastrzeż sobie te karty. I należy być ostrożnym z ich podawaniem takich danych.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Scam czy nie scam

@Kochammandarynk  kontaktuj się jak najprędzej z bankiem i zastrzeż karty, to jest ewidentny myk oszustów aby poznać wrażliwe dane i złupić ludzi.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Scam czy nie scam

@Kochammandarynk to co mama zrobiła jest niebezpieczne, zablokuj obie karty płatnicze natychmiast 😎

Drobne zakupy idą bez autoryzacji i można sporo kasy stracić 😎