Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

Ahoj 😊

 

Chcielibyśmy Was, drodzy użytkownicy podpytać, jaka forma filmików Orange Ekspertów według Was jest lepsza/przyjemniejsza, jaki materiał lepiej Wam się ogląda – czy jeden film z możliwością przejścia do rozdziału, czy film podzielony na kawałki i przeklikiwanie się między nimi. Czym się kierowaliście wyborem tej "lepszej" opcji oraz na co szczególnie zwróciliście uwagę.

Z góry dziękujemy za uwagi i opinie 💪👍

 

Przykłady interaktywnych filmów:

Slajd1.JPG

 

Przykłady filmów z rozdziałami:

Slajd2.JPG

18 ODPOW. 18

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

@Bartłomiej , ja wchodzę z frazy Orange Ekspert na YT w PLAYLISTY, gdzie mogę bez problemu wejść w interesującą mnie tematykę (jak mam sporo czasu). Doraźnie, szukam w zależności od aktualnej potrzeby. Wybór jest tak bogaty, że aż boję się zapytać, czy ktoś te filmy aktualizuje? 


Zespół Nasz Orange
  • 1043
  • 8389
  • 53

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

@bronzub a która wersja dla Ciebie jest lepsza - z tych przedstawionych?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

@Bartłomiej , nie wiem, czy dobrze zrozumiałem Twoje pytanie. Jeśli tak, to techniczne choćby, jak np. Orange Ekspert - Pomoc techniczna, których jest najwięcej ze wszystkich playlist https://www.youtube.com/c/orangepolska/playlists

potem @Rosiu ma ciekawy temat, Orange Flex, które to obie listy można by scalić w jedną, ale może to był celowy zabieg w rozdzieleniu, a doraźnie, czy z ciekawości, to np. z reklamami (nie wszystkie), czy dla seniora z racji wieku. Każdy sobie coś dla siebie odszuka. Tylko, jak wspomniałem wcześniej, czy aby nie trzeba było zrobić przeglądu niektórych filmów? To zadanie chyba do łatwych nie należy😊


Zespół Nasz Orange
  • 2907
  • 10834
  • 64

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

Pytanie od ekspertów w tym temacie jest takie:

 

Czy forma jednego, dłuższego filmiku jest lepsza? Czy też forma krótsza, gdzie sam wybierasz co w tej chwili jest dla Ciebie ważne.

 

Warto najpierw obejrzeć podane filmiki, a potem odpowiedzieć na pytanie. Czy lepiej sobie poklikać, czy też mieć wszystko w jednym dłuższym filmie, z podziałem linii czasu na rozdziały? Chodzi o formę prezentacji treści.

 

Na temat aktualizacji filmów można porozmawiać w innym wątku, tutaj skupmy się na tym, co w pierwszym poście 🙂


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7536
  • 28

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

Te "interaktywne" to kicha.
Bo:

  • zanim się zorientuję, że mam coś kliknąć, to filmik się kończy i klikalna zawartość znika
  • jak kliknę, nie mogę w prosty sposób wycofać do "listy wyboru" zwykłym "back" przeglądarki, bo cofa mnie na początek filmiku, a klikalność jest na końcu

Lepiej by było gdyby to był jeden długi filmik, ale też "interaktywny" z widocznymi cały czas  klikalnościami do odpowiednich sekund w tym samym filmiku i oczywiście analogicznymi linkami do tych samych sekund w opisie. Jak to będzie poszatkowane na oddzielne filmiki, to YT na pewno tak kiedyś coś namiesza, że utrudni przeklikiwanie. Chyba że czegoś nie wiem o opcjach publikowania dla youtuberów równiejszych od równych.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

Moim zdaniem filmiki ok, bardziej mi podchodzą te krótkie i pewnie też większości, co do rozdziałów, też niezły pomysł, ale czy poszukujący pomocy, będą to oglądać w całości, dyskusyjna sprawa, choć doceniam taki scenariusz, bo lubię kompletne informacje.

Anonim

Nie dotyczy

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

Mnie osobiście bardziej odpowiadają te interaktywne. Uważam, że jest wystarczająco dużo czasu aby wybrać chcemy przejść, zawsze można zatrzymać lub cofnąć.

 

Ciekawa byłaby opcja tak jak @pirenej napisał - jeden długi film z podglądem etatów gdzie łatwo idzie przejść do tego gdzie chcemy. 

 

Swoją drogą muszę przyznać, że te filmiki są naprawdę fajnie zrobione. Bardzo przydatna sprawa. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

@Bartłomiej 

Dla mnie lepsza jest druga opcja.

Byłoby miło gdyby dostęp do rozdziałów był wygodniejszy (np. przez widoczny cały czas spis treści).

Łącza pomiędzy plikami ("interaktywne" filmiki) mnie nie przekonują. Całość wygląda za bardzo "efemerycznie" ("Gdzie się ten materiał podział co dopiero co widziałem?"). Takie rzeczy musiałyby być w pętlach, ze szkieletem niekoniecznie filmowym. Taka zapętlona prezentacja z uruchamianiem filmików kliknięciami. W sumie wtedy oba podejścia byłyby bardzo podobne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Filmy Orange Ekspert - prośba o opinię

Dla mnie wygodniejsza i ciekawsza jest forma z możliwością wyboru scenariusza, czyli pierwsza opcja. W rozdziałowej trzeba czekać lub przewijać szukając tego, co nas interesuje. Przy możliwości wyboru zawężamy obszar poszukiwań właściwych dla nas treści