Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?

Dzień dobry.

Pomysły nie powinne komplikować klientom usług, tylko je upraszczać. Dam przykład mam usługę na kartę i korzystałem przez 1,5 roku z Mój Orange było prosto i przyjemnie. Aż pewnego dnia chcę zalogować się do aplikacji a ona nie rozpoznaje mojego maila, i każe zarejestrować konto, na dodatek przez doradcę. Kto takie rzeczy robi że likwiduje dostęp twierdząc że aplikacja niema w bazie twojego maila kiedy połączysz się z doradcą dowiadujesz się że Twój mail istnieje w bazie tylko doradca chce sobie porozmawiać i wypytuje Cię a jaka taryfa a ile masz na koncie a w jakiej taryfie , oczywiście nie dokończyłem rozmowy z doradcą Moniką bo krew mi oczy zalała i nie lubię jeżeli ktoś klienta w prowadza  wbłąd , bo mail w bazie jest, ale informacja w aplikacji wyświetla się że go niema, to jest manipulacja faktami. Proszę państwa te Państwa tryki pozbawiają  Was klientów, nie przysparzają. Jeżeli ja wybieram usługę na kartę to dlatego, że nie chcę się z Państwem wiązać umowami i jeżeli była usługa Mój Orange dostępna w prosty sposób bez głupich weryfikacji, to państwo zarabialiście bo korzystałem z dodatkowych usług do których miałem dostęp. Jeżeli odcięliście mnie dostępu do tych usług, a może inaczej skomplikowaliście dostęp, to nie będziecie zarabiać a jak skończy się ważność karty to nie przedłużę jej, tylko kupię u innego operatora.

Z poważaniem

Stanisław

 

______________

* Wpis edytowany i wyodrębniony do nowego tematu - moderator Bartłomiej

 

11 ODPOW. 11

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?

Takich głosów pojawią się coraz więcej. Osobiście też nie widzę ułatwień, czy to w aplikacji, czy na Infolinii. Ciekawe, czy ktoś z osób decyzyjnych czyta takie posty, czy to jest pomijane, bo to dopiero ułamek procenta niezadowolonych klientów?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?

Adres email podawany jest w różnych celach. Widocznie nie było podany w celu założenia konta w nowym serwisie. Doradca w trosce o bezpieczeństwo i o to by osoba niepowołana nie przejęła konta - zadaje pytania weryfikacyjne.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 538
  • 8

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?

zmienil sie w nowej wersji sposob logowania i wymaga on ponownej rejestracji konta
@Traper1 to nie jest tak ze zlikwidowano dostep tylko bardziej zmieniono system, platforme cos w tym rodzaju i przez to wymagana jest ponowna rejestracja. Ta akurat u mnjie przebiegla bezproblemowo, nie musialem sie kontaktowac z zadnym doradca. Ale ja mam oferte na abonament, a z tego co piszesz to masz na karte. Moze wtedy przy rejestracji trzeba miec kontakt z doradca 🤔

moj mail w bazie tez byl - tylko ze to byl mail do otrzymywania faktur i do kontaktu. Mail do rejestracji konta to jeszcze inna para kaloszy.

 

w kazdym razie ja te zmiany raczej odbieram na plus, trzeba sie jednak wczesniej przyzwyczaic do noewego ukladu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?

@Traper1 rozumiem Twoje zdenerwowanie bo wiele osob twierdzi tak jak Ty ze to nie potrzebne. Popatrz na to z drugiej strony. Weryfikacje adresu email przeprowadza sie tylko raz. Konsultant zadaje kika pytan nie po to zeby Ci uprzykrzyc zycie tylko po to zeby sprawdzic czy faktycznie jestes wlascicielem numeru. Sa to wzgledy bezpieczenstwa. I po krotkiej weryfikacji otrzymujesz dostep do moim zdaniem funkcjonalnej aplikacji z poziomu ktorej mozesz zarzadzac swoimi uslugami itd. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?

Tylko że użytkownik @Traper1 napisał, że logował się adresem e-mail. Od około 3-4 miesięcy, jak już Mój Orange było zmieniane na Nowy Mój Orange zauważyłem częste braki dostępu do NMO, natomiast stara wersja Mój Orange działała bez problemów. Teraz została zablokowana. Wielka szkoda.

 

@byczyn_86 moim zdaniem przez ta aplikacja spowodowała cofnięcie się, a dołożone zostały dodatkowe kanały sprzedaży, z których i tak raczej nie skorzystam. Jak mam zakup realizować przez Orange, to wolę sprawdzoną metodę strony internetowej lub konsultanta.

 

Osobiście widzę, że oferta Orange pogarsza się szczególnie abonamentowa. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu w Orange miałem kilka numerów w abonamencie. Obecnie został tylko jeden i bardzo żałuję, że go zostawiłem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?

@ketrasaArtur Słusznie prawisz...To, że ulepszanie, względy bezpieczeństwa itp. to jedno, a to, że usprawnienia, aktualizacje, nowe softy i wieczne grzebanie w starych komplikują życie, to drugie. Lepsze jest wrogiem dobrego. Poprawcie mnie, ale czy u innych operatorów w równym stopniu występują aktualizacje softu sprzętu co w Orange? Pytam z ciekawości i dla celów porównawczych...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 136
  • 538
  • 8

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?


@ketrasaArturnapisał(-a)

Tylko że użytkownik @Traper1 napisał, że logował się adresem e-mail. Od około 3-4 miesięcy, jak już Mój Orange było zmieniane na Nowy Mój Orange zauważyłem częste braki dostępu do NMO, natomiast stara wersja Mój Orange działała bez problemów. Teraz została zablokowana. Wielka szkoda.

 


😮
ja troche inaczej zinterpretowalem jego opis, tzn. ze po aktualizacji zobaczyl ze trzeba wpisac adres eimail i go wpisal, bo myslal ze adres do kontaktu, np podawany w starej wersji, to to samo co adres do logowania
po prostu nie wiedzial ze chodzi o zalozenie nowego konta
(to w takim razie przepraszam za zamieszanie)

 

stara wersja dzialala bez problemów? Pozwole sie nie zgodzić 😄
Moja subiektywna ocena - w nowej wersji o wiele mniej doswiadczam zjawiska wylogowanego konta niz w starej

poza tym w starej co kilka miesiecy byly aktualizacje a w tej nowej to sa mam wrazenie co kilka tygodni i widac ze wprowadzaja nowe funkcje. Ostatnio okdrylem cos takiego jak Zalogowano na urzadzeniach (to w ustawieniach). Ciekawa rzecz.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 512
  • 1820
  • 12

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?

Starej wersji używałem około dwa lata, miałem sporadyczne wylogowanie jak były prowadzone prace. Numer straciłem, nie był na mnie a tylko go użytkowałem.
Wiem że są sms , szybkie kody ale to nie daje mi pełnego wglądy w numer. Za miesiąc kończy mi się ważność konto i jestem zmuszony założyć nowy numer.
Rozumiem bezpieczeństwo ale można było to lepiej zrobić, przejść np. kodem na numer.

 

To że aplikacja 5 jest tak często aktualizowana nie działa wbrew pozorom na jej korzyść 😉

Użytkuje też numer w Play od kilku lat i aplikacja nigdy nie wymagała nowej rejestracji a aktualizowana jest dosyć często.

 

Jeżeli piątka zaoferuje mi nowe usługi, nową korzystną ofertę to jest coś warta ta zmiana, jeżeli nie zaoferuje nic nowego to nie widzę sensu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy "nowe moj orange" jest potrzebne?

@Zeusek skoro masz numer w Orange nie zarejestrowany na siebie, spróbuj założyć konto w Nowy Mój Orange, a następnie dodaj numer, który użytkujesz. W apce jest teraz opcja dodawania numerów nie zarejestrowanych na użytkownika, który ma konto. Ciekaw jestem, czy przejdzie, oczywiście, jak zechcesz spróbować.