Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja Mój Orange 5.x

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2025
  • 6249
  • 69

Aplikacja Mój Orange 5.x

5.95 - aplikacja nadal ładuje się z prędkością żółwia


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Aplikacja Mój Orange 5.x

Na AMA zadałem takie pytanie:

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-aplikacja-M%C3%B3j-Orange-4/Podgl%C4%85d-danych-do-WiFi-w-Moj-Orange-M...

 

Niestety nie mogłem zareagować na odpowiedź przed końcem AMA.

Jednakże nie ukrywam, że odpowiedź eksperta wprawiła mnie w konsternację.

Okazuje się że dane o WiFi FB wyświetlane przez apkę MO pochodzą nie z FB (czyli w zasadzie może on być wyłączony?), tylko z systemów operatora. No i niby wszystko fajnie, tylko niech mi ktoś wytłumaczy po co i jakim prawem systemy operatora przechowują informacje o danych do logowania na moim WiFi w domu? To znaczy, że FB te dane przesyła do operatora niezwłocznie po każdej zmianie parametrów WiFi. Jak dla mnie jest to jeszcze jedna przesłanka aby używać własnego AP, najlepiej takiego który nic nigdzie nie wysyła.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Aplikacja Mój Orange 5.x

Na AMA padło też pytanie o wsparcie MO w ramach AppGalery:

https://nasz.orange.pl/t5/AMA-aplikacja-M%C3%B3j-Orange-4/Dodanie-apki-MO-do-AppGallery/m-p/391773#M...

 

Ekspert odpowiedział dość arogancko, że nie ma wsparcia.

Spieszę sprostować, ze wbrew tej deklaracji apka MO w AppGallery nadal(!) jest, w wersji 5.69.1.11066, aktualizacja 11 grudnia 2023. Na przyszłość  byłoby dobrze gdyby Ekspert wypowiadał się precyzyjniej i w odniesieniu do konkretnej sytuacji a nie w oparciu o bliżej nieokreślone wytyczne biznesowe.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Aplikacja Mój Orange 5.x

ja to się przestałem jarać tymi AMA. W odpowiedziach zero treści, jedynie ogólniki i wykręty.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Aplikacja Mój Orange 5.x


@pirenejnapisał(-a)

ja to się przestałem jarać tymi AMA. W odpowiedziach zero treści, jedynie ogólniki i wykręty.


Fakt, to już chyba trzecia pod rząd z której nie dowiedziałem się nic, czego już bym nie wiedział albo przynajmniej się nie domyślał. Strata czasu i energii.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Aplikacja Mój Orange 5.x

Zgadzam się z Panami @pirenej i @j131 Chcielibyśmy ale nie możemy, wiemy jak jest najlepiej, apka jest super i dołożymy w niej jeszcze więcej niepotrzebnych rzeczy i reklam. „Psy szczekają, karawana idzie dalej”.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1597
  • 5463
  • 59

Aplikacja Mój Orange 5.x

Można trochę pożartować.

Jakie pytanie , taka odpowiedź.

Dzisiaj ponownie sprawdziłem możliwość aktualizacji MO. Ponownie zapisałem się jako beta tester i zaktualizowałem MO.

Jutro sprawdzę zabawę w rozbijanie jajek. W poniedziałek na wersji testowej zabawa nie dała w końcowym efekcie po 5GB na każdej karcie.

 

PS. Aplikacja muli bo dane przekazywane do aplikacji są niekompletne.

Przez niekompletność przekazywania danych próbuje się załatać niektóre nieopisane możliwości-niuanse a efektem jest mulenie.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2025
  • 6249
  • 69

Aplikacja Mój Orange 5.x

5.97 - nadal trzeba czekać przy uruchamianiu lub zmianie numeru.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2025
  • 6249
  • 69

Aplikacja Mój Orange 5.x

Przy okazji ostatniej AMA-y o aplikacji Mój Orange (marzec 2024) wiedziałem że coś mi umknęło, to zgodnie z prawami Murphy-ego przypomniałem sobie później. I tak, równo 2 lata temu (marzec 2022) na stronie 39 @tolek znalazł błąd w module pomiaru prędkości. Ten problem nadal występuje, wersja 5,97

Screenshot_20240331-104831.png


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Aplikacja Mój Orange 5.x

Orientujesz się @spiro czy ten test zużywa GB z konta czy te dane nie są zliczane?