Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Podwójna" neostrada oraz kwestia umów

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

"Podwójna" neostrada oraz kwestia umów

mam pytanko - czy mając już jedną usługę neostrady w domu czy mogę podpisać umowę na kolejną w tym samym domu? Mam kilka gniazdek telefonicznych i wydaje mi się że jest taka możliwość ale wolę zasięgnąć języka.

Pytanie nr 2 - czy jeśli chcę zawrzeć umowę na Orange Światłowód muszę być właścicielem lokalu (wniosek o chęć przyłączenia może złożyć tylko właściciel lokalu) czy też wystarczy fakt, że tam mieszkam/przebywam?

Pytanie nr 3 - jeśli mam neo i pojawi się u mnie włókno to czy Orange będzie mnie o tym informować i czy będę musiał mieć wtedy 2 umowy (neo i FTTH) czy zostanie zrobiony upgrade usługi ( obecnie umowę mam podpisaną na 2 lata) a czas umowy się nie zmieni bądź też neo wygaśnie z automatu jak podpiszę FTTH

 

dziękuję 🙂

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

"Podwójna" neostrada oraz kwestia umów

1. Tak, o ile są możliwości techniczne. Zwróć przy tym uwagę, że niektóre promocje np. Orange Love można mieć jeden raz na nr PESEL, więc w razie czego warto wziąć na ten sam adres usługę na kogoś z rodziny na inny PESEL.
2. Musisz mieć "tytuł prawny do lokalu". Różnie bywa z tym, czy technik to sprawdza.
3. Jak masz zgodę na kontakt marketingowy, to Orange Cię poinformuje. Co do zamiany - neo na miedzi na światłowód - zwykle jest tak, że zmiana na bardziej rekomendowaną usługę jest możliwa. Ale nikt nie da gwarancji na 100%, że Orange coś za rok się nie odwidzi i zmieni (jak było kiedyś przy przenoszeniu usług na inny adres).
Co do samej migracji - na dziś większość promocji jest rozdzielna ma miedź i światło, więc przy zmianie musisz podpisać nową lojalkę nie krótszą niż czas pozostały do końca starej umowy. Umowa na miedź jest kasowana bez opłat.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

"Podwójna" neostrada oraz kwestia umów

1. Tak, o ile są możliwości techniczne. Zwróć przy tym uwagę, że niektóre promocje np. Orange Love można mieć jeden raz na nr PESEL, więc w razie czego warto wziąć na ten sam adres usługę na kogoś z rodziny na inny PESEL.
2. Musisz mieć "tytuł prawny do lokalu". Różnie bywa z tym, czy technik to sprawdza.
3. Jak masz zgodę na kontakt marketingowy, to Orange Cię poinformuje. Co do zamiany - neo na miedzi na światłowód - zwykle jest tak, że zmiana na bardziej rekomendowaną usługę jest możliwa. Ale nikt nie da gwarancji na 100%, że Orange coś za rok się nie odwidzi i zmieni (jak było kiedyś przy przenoszeniu usług na inny adres).
Co do samej migracji - na dziś większość promocji jest rozdzielna ma miedź i światło, więc przy zmianie musisz podpisać nową lojalkę nie krótszą niż czas pozostały do końca starej umowy. Umowa na miedź jest kasowana bez opłat.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

"Podwójna" neostrada oraz kwestia umów

dzięki @Piotrekk85  rozwiałeś moje wszystkie wątpliwości poza jedną kwestią - czy przy podpisaniu umowy w salone OPL ktoś z pracowników sprawdza czy mam prawa własności w danym lokalu? a co jak np właściciel jest za granicą i nie chce mu się dla podpisania głupiego papierka przylatywać z drugiego końca świata.... nie jest ważne chyba kto ma umowę, tylko by się kasa zgadzała 😄 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

"Podwójna" neostrada oraz kwestia umów

Zwykle to technik w lokalu powinien to sprawdzić. Zwróć też uwagę, że osoba, która podpisuje umowę odpowiada zarówno karnie i cywilnie za podanie nieprawdziwych danych. Szczególnie jak to jest robione wbrew woli właściciela.