Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

"Czapka" na wyjścia na świat?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13555
  • 55424
  • 662

"Czapka" na wyjścia na świat?

@Anonim  dopytam. Testy robisz po wifi? Już samo to ( jeśli tak jest) jest mało wiarygodne...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2640
  • 9536
  • 47

"Czapka" na wyjścia na świat?

@Anonim Masz problemy 😁 Internet to "żywy" organizm i obciążenie ruchu cały czas się zmienia. Skąd możesz wiedzieć co dzieje się na jakimś wietnamskim serwerze. Nawet na Steam o którym mówisz mam pływającą prędkość a wszystko zależy od pory dnia i gry którą ściągam. Raz idzie na maksa a raz są jakieś przestoje albo na pół gwizdka idzie. Po co się nad tym zastanawiać? Na pewno Orange nie monitoruje Twojego łącza i nie przykręca kurka. Chyba że masz Pegasusa w komórce 😅 

Anonim

Nie dotyczy

"Czapka" na wyjścia na świat?

@agat13 Testy robiłem zarówno po kablu, jak i po Wi-Fi. Z racji zastosowanej karty sieciowej WiFi w drugim sprzęcie, oraz praktycznie zerowej odległości od routera (FB6), problemem nie jest sieć radiowa. 

Wskazuje na to choćby stałą prędkość z serwerów w Polsce. Gdyby WiFi miało wpływ na połączenie, prędkość wahała by się również na takich serwerach. 

 

@marder Tu nie chodzi o jakiś serwer w Wietnamie, tylko jak opisałem wcześniej - praktycznie każdy zagraniczny serwer, lub polski gdy ruch idzie przez zagranicę. Wtedy prędkość ma czapkę do 500Mb. Oczywiście obciążenie sieci jest tak dynamiczne, że trudno jest oszacować 1:1 zapotrzebowanie na pasmo w danym czasie, jednak jeśli pasmo odbija pod 500Mb, by za chwilę znowu dobić do 500 i spaść, to coś jest na rzeczy. Być może chodzi o przeciążenia, ale wtedy prędkość wahała by się w bliżej nieokreślonych granicach, a tutaj ewidentnie schodzi niżej, gdy dosięgnie 500Mb. 

 

Przetestuje jeszcze na IPv6, być może problemem są adresy IP, na które nałożone są różne ograniczenia z racji faktu ich obecności na blacklistach... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5759
  • 23368
  • 197

"Czapka" na wyjścia na świat?


@Anonimnapisał(-a)

...

Tu nie chodzi o jakiś serwer w Wietnamie, tylko jak opisałem wcześniej - praktycznie każdy zagraniczny serwer

...

 


A możesz wskazać które to są te "zagraniczne" na tym uproszczonym schemacie połączeń?

 
 
 

j131_3-1642440424631.png

https://www.researchgate.net/publication/238576491_Structural_and_Dynamical_Properties_of_Complex_Networks

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5441
  • 17966
  • 186

"Czapka" na wyjścia na świat?

Założył temat i ... zniknął... ciekawe.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5759
  • 23368
  • 197

"Czapka" na wyjścia na świat?

@Misiek62 

Faktycznie, a to dziwne bo dotychczas wyglądał na rozsądnego. Cóż, pewnie mu się znudziło.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5441
  • 17966
  • 186

"Czapka" na wyjścia na świat?

Wrzucił ciekawe obserwacje... @j131  Może go Twoja (uproszczona...) wessała.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5759
  • 23368
  • 197

"Czapka" na wyjścia na świat?

@Misiek62 

Ale przecież to nie był pierwszy temat, gość się udzielał dość często i sensownie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5441
  • 17966
  • 186

"Czapka" na wyjścia na świat?

Cóż, nie "sprawdziłem" jego aktywności, a teraz już po ptakach. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5759
  • 23368
  • 197

"Czapka" na wyjścia na świat?

@Misiek62 

Chyba muszę więcej emotek używać w postach...