Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

@agat13 no dobra, ja mialem na mysli ze górą zamontuja a rozumiem ze tobie chodzilo ze wwiercą sie góra i potem zjada do dolu na poziom listwy? bo jesli tak to to fioletowe to drzwi, rozumiem ze nie beda przeszkadzac?z lotu ptaka - Kopia.png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

@asaz12 drzwi nie przeszkadzają w izolacji po prostu ułożą kabel na futrynie. Kabel pod sufitem brzydko wygląda.

W żadnym wypadku nie pozwalają na przejście przy progu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

@asaz12 powiedz monterom żeby wiercili na wysokości podłogi, wtedy kabel będzie wchodził bezpośrednio za listwy (ja tak mam zrobione) i niech go puszczą po przeciwnej stronie pokoju, wtedy drzwi nie będą problemem i obejdzie się bez puszczania kabla po futrynie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

@agat13 No dobra, dzieki za pomoc.
Wracajac do zewnętrznego ONT, rozumiem ze nie moge uzyc tego wbudowanego w funboxa jesli montaz bedzie robiony nie przez orange? Jesli nie to czy zewnetrzny ONT przeszkodzi mi jakos w realizacji mojego "planu"?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

@asaz12 W Twoim przypadku to bez znaczenia. Jedyny plus to to, że ONT może być bliżej rogu że słupem, a dalej zamiast światłowodu można pociągnąć kabel ethernet, ale to już płatnie...albo we własnym zakresie 

Monter założył ONT w miejscu wskazanym przez Ciebie. Przemysł, bo ustawienie modemu centralnie w środku domu zapewni lepsze wifi dookoła. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9023
  • 45

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

@asaz12 Możliwości są różne ale to dopiero oceni monter na miejscu. Generalnie unika się miejsc które narażą kabel na przygniecenie czy urwanie a jednocześnie tak aby był możliwie najmniej widoczny przy jak najprostszej drodze. Można też spróbować od słupa pojechać po elewacji domu aż do tego pokoju. O ile jest to możliwe to takie rozwiązania są najczęściej stosowane ponieważ jest najszybciej i najprościej.  


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

@marder to jeszcze lepszy pomysl, jednak czy wystarczy kabla? chodzi mi o ten kabel na zdjeciu. Ogolnie jak to wyglada, ten czarny kabel bylby prowadzony dookoła elewacji? (planuje pod podbitką dachową)


Screenshot_3.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

@asaz12Policz ile ma zwoi, każdy to około 80-90cm


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

Jakich zwoi? Przepraszam za niewiedzę, nigdy nie mialem swiatlowodu, ba! nawet jakiegokolwiek internetu kablowego...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

pytania odnosnie swiatlowodu w domku jednorodzinnym

@asaz12Ten wiszący kabel ma od końca jego podwieszenia do końcówki zwinięcie wykonane po okręgu. Ile takich okręgów jest zrobionych? Założywszy, że każdy ma długość po obwodzie okręgu około 80-90cm to x ich ilość da długość kabla do końca

P.S. Zawsze jak już wejdziesz do środka z kablem można wyspawać go z kablem wewnętrznym i założyć gniazdo optyczne dalej (tam gdzie chcesz)