Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

nieprawidłowy adres ip


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

nieprawidłowy adres ip

Witam mam problem z moim światłowodem, ponieważ kiedy miałem Multimedie lokalizacja mojego IP była prawidłowa. W sensie mieszkam np w Katowicach a ip pokazuje mi Warszawę,Więc jak to naprawić? potrzebuję żeby była normalna lokalizacja taka jaka powinna być. ps mam światłowód-funbox 3

 

___________

* Temat przeniesiony z O społeczności - moderator Bartłomiej

24 ODPOW. 24

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

nieprawidłowy adres ip

Nic z tym nie zrobisz. Jest to konfiguracja po stronie operatora i adres IP to nie jest fizyczna lokalizacja. Działa to na zasadzie NAT. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

nieprawidłowy adres ip

Panie @tolek a WiFi to znaczy chodzi mi o to że sprawdzałem adres IP wifi w przeglądarce na trzech urządzeniach i adres IP wifi nie był zgodny z moim miejscem zamieszkania. Ruter jest podłączony w domu w którym mieszkam. A moja lokalizacja pokazuje mi Warszawe, no i nie wiem jak to zmienić


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

nieprawidłowy adres ip

@Dawidekpan1123 A gdzie Ci to pokazuje?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

nieprawidłowy adres ip


@Dawidekpan1123napisał(-a)

Panie @tolek a WiFi to znaczy chodzi mi o to że sprawdzałem adres IP wifi w przeglądarce na trzech urządzeniach i adres IP wifi nie był zgodny z moim miejscem zamieszkania. Ruter jest podłączony w domu w którym mieszkam. A moja lokalizacja pokazuje mi Warszawe, no i nie wiem jak to zmienić


Strona na której sprawdzasz adres IP widzi zawsze adres routera. Czyli masz urządzenia w tej samej sieci (niezależnie czy po WiFi czy po kablu), każde to urządzenie na zewnątrz (w Internecie) jest widoczne pod tym samym adresem IP. Geolokalizacja adresu IP nie jest dokładna. Zależy od topologii sieci operatora. Zauwasz że możesz uruchomić VPN i będziesz widoczny np. z USA. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 21
  • 0

nieprawidłowy adres ip

@marder  teraz Olsztyn,pogrzebałem trochę w ustawieniach. jest blisko ale to nie to. Potrzebuję dokładnej swojej lokalizacji.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

nieprawidłowy adres ip

@Dawidekpan1123 Na wifi czy po kablu to router otrzymuje adres IP publiczny, a nie urządzenia do niego podpięte. Ten adres jest jeden. Przydziela go router brzegowy, który znajduje sie na węźle obsługującym cały rejon. Jeśli Twoja miejscowość podlega wraz w kilkunastoma innymi pod węzeł w większym mieście (np Olsztynie) to nie dostaniesz adresu z lokalnej małej centrali, a z tego właśnie routera "węzłowego", czyli z Olsztyna. Tak to działa...Nie ma możliwości ustawienia lokalizacji adresu na małą miejscowość zgodnie z np geoportalem. Tak działają nadajniki BTS, bo one mają mały zasięg i ograniczoną lokalizację (też nie po IP odbiornika)

Zrób trace routa do adresu z daleko umiejscowionym serwerem i zobaczysz w kolejnych przeskokach jaką trasę pokonuje Twoje zapytanie...

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

nieprawidłowy adres ip


@Dawidekpan1123napisał(-a)

Potrzebuję dokładnej swojej lokalizacji.


dlaczego to jest takie ważne?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

nieprawidłowy adres ip


@Dawidekpan1123napisał(-a)

@marder  teraz Olsztyn,pogrzebałem trochę w ustawieniach. jest blisko ale to nie to. Potrzebuję dokładnej swojej lokalizacji.


Jeśli potrzebujesz dokładniejszej lokalizacji, to jak masz Laptopa, udostępnij z telefonu Punkt dostępu, po BTS (nadajnik LTE) będzie dokładniejsza lokalizacja.

Internet stacjonarny nie daje takiej możliwości, więc jak szukasz rozwiązania, to bez szans, mi tam lokalizacja Katowice wychodzi z światłowodu, ale pewnie taki punkt styku mam, na modemie LTE jest dokładnie w punkt, ale nadajnik mam 1 kilometr od domu 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

nieprawidłowy adres ip

@Dawidekpan1123 

Już o to pytałeś w innym wątku, ale nie byłeś łaskaw odnieść się do odpowiedzi.

Jeszcze raz napiszę, powoli:

l o k a l i z a c j a   o p a r t a  o  a d r e s  I P  n i e  j e s t  w i a r y g o d n a.

Nic na to nie poradzisz. Jeśli chcesz mieć prawdziwą lokalizację włącz usługi lokalizacyjne na swoim urządzeniu i skonfiguruj je tak, żeby pokazywały lokalizację na której Ci zależy. Jeśli napiszesz o jakie urządzenia końcowe Ci chodzi, to podpowiem gdzie tych ustawień szukać. Na razie błądzisz po ciemnym lesie i wołasz na puszczy.