Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38408
  • 1384

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada

Co do routera - możesz go użyć jedynie jako "rozgłaszacz sygnału wifi", bo niestety modem z obecnego urządzenia się nie przyda, inna technologia. Zwróć uwagę, że przy wariancie "do 80", masz prędkości z przedziału 21-80. Widocznie pracownik w salon widział "sugerowaną" prędkość, którą na Twoim łączu powinna być możliwość do osiągnięcia.

Pamiętaj, że do podłączenia do routera jest jeszcze dekoder i telefon domowy (który w pakiecie jest voipem), więc nie wiem czy obecny router podoła. Orange tego nie rekomenduje, choć wiele osób kombinuje na własne sposoby (ja tu się nie wypowiem).

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 57
  • 8
  • 0

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada

tylko tak podobno podłączenie tv zje mi z 20mb/s ? czyli 60-20=40mb/s

 

ale ja tv mam nkę 🙂 i nie interesują mnie ich ubogie kanały w wersji podstawowej tak,że ich dekoder będzie leżał u mnie i się kurzył 🙂 czyli tv nie będzie mi obciążać neta.Zostaje kwestia telefonu ile on może mi zjeść mb/s  z mojego łącza? 

 

i nie wiadomo czy te 60mbs/ to ona powiedziała mi bo już jest pakiet i myśli,że z podłączonym dekoderem około 60mb/s mi zostaje maks.. a nie podpinając dekodera może i wiecej byc?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2099
  • 5881
  • 196

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada


nico999 napisał(-a):

Oki byłem w salonie nie udało się samej oferty na neta wziąć bo umowa na tel się rozpoczeła i musiał bym karę płacić za zerwanie.Tak więc zaproponowano mi orange love net+tv+karta sim=100zł mc


 


Co nie przeszkadza w niczym aby mieć tylko neta do 80 Mb/s za 39,90


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38408
  • 1384

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada

Tu musisz sam zdecydować czy pakiet czy sam net.

A telefon domowy Ci potrzebny i ew. komórka w Love?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 57
  • 8
  • 0

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada

spytam Panowie tak bo chciałem opcję 80mb/s powiedzieli mi,że na moim łączu uzyskam około 60mb/s

 

sprawdziłem dzisiaj dla łącza ADSL w moim routerze i mam takie wyniki 

 

SNR Margin Line Attenuation

6.1 dB
5.9 dB
5.9 dB
6.5 dB

 

Data Rate MAX Rate

23728 kbps
1276 kbps
26088 kbps
1284 kbps
 

aktualnie  mam 21mb/s pobieranie 2.1 2.2mb/s na łączu ADSL

 

czy po przejściu na VDSL  te 60 uzyskam?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4115
  • 56

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada

Powinieneś uzyskać bez problemu, telewizja będzie Ci zjadać neta tylko przy włączonym dekoderze. VOIP nic nie zabiera prawie, szczególnie jak nie trwa rozmowa. 

 

To jest na takiej zasadzie, że router Ci się synchronizuje na pewną prędkość, na jaką linia pozwala. Masz max prędkość, gdy nie masz włączonego dekodera, po włączeniu dekodera, prędkość na speedtestach spada, bo telewizja ma wyższy priorytet. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 57
  • 8
  • 0

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada

Witam wszystko już załatwione.Prędkość pobierania w speedtestach mam 65mb/s wysyłanie około 8mb/s.

 

Pytanie mam takie jak miałem 20mb/s neostradę to jak pobierałem coś z neta to leciało mi 2.1 2.2 mb/s

 

Teraz mając internet około 65mb/s bo się waha od 63 do 65mb/s w speedtestach to pobieranie jakiegoś pliku z neta mam od 7mb/s do 7.5mb/s 

 

czyli wychodziło by,że jest od 70 do 74mb/s 

tutaj dwa screeny :

 

https://zapodaj.net/6983549e68fbb.jpg.html

 

https://zapodaj.net/6fcb040d398fe.png.html

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38408
  • 1384

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada

A przy pobieraniu pliku nie masz przypadkiem MB (duże B), a na speedteście jest Mb (małe b). Jeden bajt (B) to 8 bitów (b). Pomnóż razy 8 i wychodzi jak powinno.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 57
  • 8
  • 0

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada

tak w speedtecie mam małe b 

 

przy pobieraniu normalnym duże B 

 

czyli jednym słowem... pliki pobieram prędkością 70mb/s 

 

czy tą ze speed testu 65mbs/

 

generalni pobieranie pliku ma od 7mb/s do 7.4mb/s wiadomo nieraz spadnie do 6.6 ale za chwilę znów na 7.0 skoczy 

 

proszę o odpowiedz jaką prędkością pobieram 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32716
  • 38408
  • 1384

internet 10mbs umowa na czas nie określony przejście na 80m/s porada

Jeśli pobierasz plik z prędkością 7MB/s (duże B) to inaczej masz 56 Mbps (małe b). Zazwyczaj wynik będzie ciut gorszy niż na speedteście (ale w piątkowy wieczór nie mam sił na tłumaczenie czemu).