Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Cześć, od około dwóch tygodni mam denerwujący problem: najczęściej po południu i wieczorem zrywa mi synchronizację i rozłącza z Internetem (mam Neostradę do 20 mb/s).

Początkowo myślałam, że to wina modemu Livebox 2.0 (miał już swoje lata), więc wymieniłam go w salonie Orange na Funboxa 2.0. Przez pierwsze 3 dni po podłączeniu wszystko działało super. A potem problem powrócił 😞 

Zazwyczaj wygląda to tak: dioda synchronizacji zaczyna migać na zielono, po chwili zaczyna migać dioda Internet na czerwono. Trwa to ok. 2 sekundy i udaję się nawiązać połączenie. Po kilku minutach wszystko zaczyna się od początku. Z tą różnicą, że połączenia nie udaję się już nawiązać (muszę robić reset modemu lub dzwonić na infolinię, żeby robili reset portu na centrali). Pomaga, niestety na krótko (góra dobę).

W końcu postanowiłam zgłosić uszkodzenie (tym bardziej, że Max sprawdzając moją linię wykrywa problem z usługą). Przyjechał technik, podłączył słuchawkę do kabla od Internetu i stwierdził, że linia jest ok (podobno przed przyjazdem do mnie był na centrali i wszystko sprawdził), a problemem jest fakt, iż mam ustawioną zbyt dużą prędkość łącza (jestem zbyt daleko od centrali).

Wszystko ładnie pięknie tylko, że 20 mb/s mam od 1,5 roku, a problemy z Internetem od dwóch tygodni.

Dla świętego spokoju zgodziłam się na obniżenie prędkości. Faktycznie problem zniknął (choć pewności nie mam, bo testowałam tylko 2 dni, a zrywanie synchronizacji zdarza się nieregularnie).Niestety, dziś w nocy była awaria prądu i system znowu przełączył mnie na wysoką prędkość...

Na razie jest ok. Obawiam się jednak, że to nie koniec moich przygód 😞 Max dalej wykrywa awarię i znowu umówił technika. 

Chciałabym Was prosić o analizę moich parametrów i podpowiedź, jak mam rozmawiać z technikiem.

 

Screenshot_2021-09-24-16-35-54-81_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 


Screenshot_2021-09-24-16-35-54-81_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg
55 ODPOW. 55
Anonim

Nie dotyczy

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H  problemem są zapewne stare kable biegnące do centrali, tego niestety nie wymienią, bo już żaden operator nie modernizuje tego typu dostępu do internetu, pozostaje znowu ograniczenie prędkości internetu, na zrzucie poważnych błędów nie widać, ale czas pracy po włączeniu FunBox 2.0 jest niezbyt długi, skoro MAX zamówił technika, to niech to sprawdzi, lekarstwa na twoje problemy nie widzę, jedynie opcja przejścia na światłowód kiedyś to zmieni 😉


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H 

No to takie sobie te parametry, margines nieco mały i jakieś błędy są. Ale też nie widać tu koniecznie wielkiego problemu. W sumie korekta prędkości w dół powinna się robić automagicznie jeśli będzie zrywać.

Samemu niewiele można poradzić poza przeglądem własnej instalacji pod kątem uszkodzeń i optymalizacji połaczeń (styki w gniazdkach, zbędne gniazdka, płaskie kable itd.).


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Obawiam się, że w mojej lokalizacji to prędzej mogę się spodziewać lądowania UFO niż światłowodu 😕 

Zapomniałam dodać, że podczas występowania tych problemów z synchronizacją to błędy ES szły w tysiące, a SES w setki.

Dopiero dzisiaj wpadłam na pomysł by wyłączyć protokół Ipv6. Myślicie, że to on może być przyczyną tych problemów? Wczoraj, gdy była jeszcze obniżona prędkość i przy łączeniu Ipv6 przyrost błędów był znacznie większy. 

Technik ustawił mi parametry tak: 13,2 mb/s download, 830 kB/s upload, tłumienie 19 db.

System po awarii ustawił parametry tak, jak na załączonym wcześniej screenie.

Przyjrzałam się swojej instalacji, ale ja tam niczego niezwykłego nie widzę, tzn. żadnych - widocznych gołym okiem - uszkodzeń.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H 

Lawinowy przyrost błędów przy zrywaniu synchronizacji to właściwie masło maślane: wiadomo że tak będzie, coś na linii "poszło nie tak", ale zdiagnozować to ciężko.  Z wersją protokołu IP bym tego nie wiązał. Jak jeszcze miałem ADSL to powodem takich wariacji były myszy które mi kable pogryzły. Jak nie stykało to przerywało. W porywach miałem jedną nitkę i synchronizowało się wtedy na wartościach 10x niższych niż u Ciebie.

Te parametry są ustawiane od strony operatora ale powinny się "same" dopasowywać "w dół" do jakości linii. W sumie dla Ciebie to niewielka pociecha, lepiej byłoby problem naprawić niż obchodzić, no ale jak się nie ma co się lubi...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H  monter ustawił tylko graniczne parametry usługi i tyle. Nic nie naprawił. Tak może obniżać aż do 2 MB/sek i też będzie ok... Ale nie dla Ciebie. Przede wszystkim określ jak linia wchodzi do domu, jakim kablem, ze słupa czy słupka ( podwieszona czy ziemią) , jak wygląda instalacja, ile gniazdek w domu? 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

Zdjęcie instalacji na zewnątrz przesyłam w załączniku.

Mam jedno gniazdko, a właściwie to takie szare, małe ustrojstwo z miejscem na podłączenie kabla od modemu, które obecnie leżakuje na parapecie.

Jedyne co mnie niepokoi to stan kabla, tego który idzie od puszki na zewnątrz do gniazdka w domu. Jest mocno nadgryziony zębem czasu.

Mogę poprosić technika o jego wymianę? Sama nie potrafię.

Telefonu stacjonarnego nie mam. Splittera nie używam.

Instalacja ziemna.

 

IMG20210924174312.jpg

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H 

Coś nie do końca jest OK z tym czarnym kabelkiem... Ktoś go kopnął czy co? Czemu jest taki wygięty? Poza tym wygląda jakby puszka była niedomknięta? Przecież tam się woda może wlewać... Możesz odkręcić tą centralną śróbkę i pokazać zbliżenie wnętrza puszki?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 67
  • 0

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

IMG20210924190936.jpg

Oto zdjęcie puszki w środku. Kabla nikt nie uszkodził. On od początku instalacji tak wyglądał. Może trochę się skrzywił, bo ziemia rozmokła po ostatnich ulewach.

A błędów przybywa, choć na razie nie rozłącza:

Screenshot_2021-09-24-19-15-27-08_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

 A może te błędy generuję fakt, iż włączyłam pobieranie torrentów?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zrywanie synchronizacji Neostrada 20 mb/s

@Villemo666H  nadgryziona jest tylko zewnętrzna powłoka. Kabel prawdopodobnie 2x2x0.5 mm2 

Ważne jak połączony w puszce  z kablem podziemnym ( otwórz i pokaż) i w gniazdku.