Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

''Wkurzają mnie tylko nieprawdziwe zdania w stylu "to celowe działanie".

 

Chłopska logika - skoro wtajemniczony pracownik Orange pisze że pojemność jest duża, z zapasem, i nie ma prawa nic lagować itp itd - a ping nadal jest wysoki, zwłaszcza w godzinach szczytu - to jak to inaczej wyjaśnisz? Poza tym napisałem że ja nie daje wiary bajkom że wszystko jest ok. Ja uważam że Orange jest przeładowane i to bardzo.

 

''Albo "kpina z klienta że ping skacze" - kpiną nie jest skaczący ping. To normalne''

 

Normalne, ale o 5-10 ms, nie o 50 każdego dnia. Pokaż mi innego polskiego dostawcę któremu tak skacze ping prawie codziennie, 12 miesięcy w roku. Pewnie, może być awaria, problem. Tylko takie coś trwa 1-2 tygodnie a potem śmiga wszystko elegancko. Przynajmniej tak robią dostawcy którym zależy na kliencie. Dostawcy którzy mają klienta gdzieś to właśnie nic z tym nie robią i problemy się ciągną latami. Na Hyperionie też raz mieli awarię że pingi skakały po 100-200i były niestabilne, tylko to trwało kilka dni, potem wszystko było ok. Można? Można, jeśli się szanuje klienta.

 

''Kolejne nieprawdziwe zdanie "za wysoki ping można nie płacić za internet" - zawsze można nie płacić za wszystko jak chce się mieć komornika na karku''

 

Nie, jeśli ktoś używa vpn - nie korzysta z tras Orange, nie obciąża ich transferu tylko korzysta z prywatnej sieci. Czemu miałby płacić 100%? A o komornika się nie martwię, i tak za miesiąc mi się kończy umowa więc i tak Orange moich pieniędzy nie zobaczy, dodatkowo każdy kto mnie spyta o internet Orange to mu odpowiem że to dno i wodorosty, do gier się nie nadaje, nie nadaje się w sumie do niczego, no, jedynie do szpanowania prędkością na speedteście. Fair enough? 😛

 

''To jak oczekiwać gdy z budowlańcem umawiamy się na remont łazienki i mamy pretensje że nie wyremontował przy okazji przedpokoju w tej samej cenie. ''

 

To jest raczej złe porównanie. Ping jest taką samą częścią internetu co prędkość. Raczej porównałbym do szerokości autostrady i ograniczenia prędkości - na jednej jest 200km/h, na orangeowskiej 50km/h pomimo że jest szeroka i super nowoczesna 😉

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania Orange też nie dostarcza gwarantowanej prędkości - na youtubie mi buforuje po 100kb/s czasem i zamula, przez mediafire mi idzie 800kb/s, z google drive mi idzie 10mb/s - gdzie to oferowane 300mbps? Czy minimum 150mbps? Jakoś tego nie widzę - wszystko można podpiąć pod taką gadkę.

 

 

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Więc pozostaje Ci życzyć by nowy operator dał Ci stabilny i niski ping i wszystko inne grało. Niestety usługi dla rynku masowego nie zakładają idealności. Wystarczy spojrzeć na profile w sieciach społecznościowych operatorów i podzielić liczbę wpisów przez liczbę klientów.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Nikt nie jest idealny. Ja nie oczekuję idealnego internetu z 10-20 ms do każdego serwera. Ja oczekuję przyzwoitej jakości do swobodnego grania online, dobrych tras z wystarczająco niskim pingiem i rzetelne traktowanie klienta. Każdy dostawca ma problemy, większe, mniejsze, ale w Orange one występuję notorycznie od wielu lat. Hyperion miałem 9 lat i nie myślałem o zmianie - zgadnij dlaczego? Też idealnie nie było, ale było wystarczająco ok. W Orange mam dość po 2 latach. Sam sobie odpowiedz dlaczego tak jest.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32707
  • 38350
  • 1384

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Rozumiem Twoje oczekiwania. Ale nie masz ich w umowie. Nie są też sprecyzowane w żadnym dokumencie. Dam jeszcze inny przykład: niedawno podpisałem umowę na prąd w nowym mieszkaniu. Dostałem całą książeczkę z parametrami dostarczanego prądu. Czemu tego nie ma przy podpisywaniu umowy na internet stacjonarny? Bo operatorzy mogą dowolnie określać parametry usługi. Jedynie prędkość musi być dokładniej sprecyzowana.

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Może niedługo INEA zrobi zamieszanie na rynku internetowym, jak wyjdzie z usługami poza Wielkopolskę. Tym bardziej że oferują symetryka i wygaszają miejsca gdzie działają w DOCSIS.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 79
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Parę dni ping z Katowic do Warszawy był mniejszy o 3 ms a teraz znów dowalili 🙂

Decydenci z Orange pytam się po raz kolejny, dlaczego ping między tymi miastami wynosi 12-14 ms? a nie 2-3 ms? Przez Warszawę przechodzi prawie cały ruch zagraniczny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Ja z Łodzi do Warszawy mam 3 ms, a Łódź to przecież 100km od Warszawy, więc takie Katowice 12 ms to w sumie sensownie dla Orange... niestety 😞

 

Z Warszawy do Hamburga pakiety potrzebują 13 ms, więc z Katowic do Warszawy powinno być góra 4 ms. Nie dla Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 5
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

speedtest_orange1.pngspeedtest_orange2.pngspeedtest_orange3.pngŻeby odgrzać temat trzy speedtesty do trzech serwerów Orange - i tak to wygląda dzień w dzień wieczorami (w weekendy zazwyczaj cały czas). Światłowód 100Mbps, duże miasto, idealne parametry linii, komputer połączony kablem z funboxem. Pingi wysokie (dla mnie wysokie bo jestem graczem) nawet w Polsce z gubionymi pakietami. Kilka dni temu był technik i wymienił funboxa 🙂 już kilka razy dzwoniłem na infolinię. Nawet teraz pisząc to, czekam na infolinii na połączenie z konsultantem. Ktoś mi to w końcu kiedyś naprawi???

 

edit: Dowiedziałem się, że ostatnia informacja od techników jest z piątku - dalej trwają prace naprawcze. Co śmieszniejsze, dzwoniłem także w niedzielę sfrustrowany, że nawet twitch mi buforuje/przerywa, ale konsultant obsługujący mnie wtedy, nie powiedział mi tego - heh.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Pingi jak pingi ale prędkości to masakra... szczerze Ci współczuje. 17mbps na światłowodzie. Ciekawe czy dostaniesz jakiś częściowy refund czy coś? Nawet nie dostarczają obiecanych 50mbps. Kpina z klienta. Standard w Orange.

 

Btw ja na speedteście mam 35mbps uploadu a przedwczoraj wrzucałem video 400mb z gry na googledrive dla kolegi... szło 500-800kb/s 😄 Przez chwile myślałem że wrzucę w 3 minuty, ale fakt, zapomniałem że w Orange speedtest to jedno, prawdziwy internet to drugie, więc poczekaliśmy kulturalnie 15minut. Nie szkodzi, ale gdzie to obiecane minimum 15mbps uploadu? Tylko na speedteście...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4113
  • 56

Znowu wysokie pingi oraz gubione pakiety

Dziwicie się że nie rozbudowują styków, jak muszą co chwilę kary płacić i reklamy robić.. muszą zapłacić 9mln zl teraz bo wysyłali smsy bez zgody marketingowej, wcześniej za TP muszą zapłacić karę za "monopol".. następne prawie 650mln zł...