Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0


@pyrlandczyknapisał(-a)

...

Teraz pozostaje tylko czekać na szybszy sprzęt sieciowy i kartę w PC/laptopie.

...


Ale co, nie masz 1Gbps karty sieciowej w komputerze? Szybsza i tak nie będzie obsługiwana przez FB6... Więc na co pozostaje czekać? Na szybszy ruter operatora? No ale skoro zależy ci na szybkości wysyłania, to ta jest już obsługiwana na tym co masz - czy też nie?


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2319
  • 9659
  • 82

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

ok @slav72 to już wiem jako to działa. Dzięki za info. Pozdrawiam 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Chodziło mi o to, że trzeba czekać na 2,5 Gbit kartę lan w nowym pc/laptopie oraz sprzęt od operatora z takimi lub lepszymi portami lan. Biorąc pod uwagę planowane zwiększenia przepustowości nastąpi to już całkiem niedługo.

Nie będzie sensu oferowanie łączy 4 lub więcej  Gbit do/od użytkownika z gigabitowym routerem, nawet z czterema portami LAN.

Pozdrawiam.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0


@pyrlandczyknapisał(-a)

Chodziło mi o to, że trzeba czekać na 2,5 Gbit kartę lan w nowym pc/laptopie oraz sprzęt od operatora z takimi lub lepszymi portami lan. Biorąc pod uwagę planowane zwiększenia przepustowości nastąpi to już całkiem niedługo.

Nie będzie sensu oferowanie łączy 4 lub więcej  Gbit do/od użytkownika z gigabitowym routerem

...


A, o to Ci chodzi. I naprawdę na to czekasz, czy to tylko taka figura stylistyczna? IMHO ani jedno ani drugie długo nie nastąpi. Do jakiego "planowanego zwiększenia przepustowości" się odnosisz?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 26
  • 118
  • 1

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Mi osobiście 2 Gb pobierania długo będzie aż nad potrzeby, natomiast korzystam z oferty, która jest i ma wysoki Upload. Najlepszy byłby taki symetryk 1 Gb w obie strony to już i dla mnie i dla rodzinki coś w sam raz. Wtedy sobie spokojnie można myśleć o postawieniu sensownego nasa w domu ze zdalnym dostępem do plików i innych materiałów. Można też przy takim łączu rozważyć bardziej poważne wykorzystanie chmury niż tylko jako przenośnika plików zamiast pendrive'ów czy maila i taki jest mój cel.

Jeżeli już dziś mamy łącze 2 gigabity choćby tylko pobierania, to Funboksa 6 coś w końcu zastąpi, co pozwoli jednemu podłączonemu kablem lub przez WI-FI 6e urządzeniu wykorzystać i wysycić to łącze w znakomitej większości. A już napewno zrobi to kilka urządzeń. Nie mam tu na myśli speedtestu, ale jednoczesne korzystanie przeze mnie, wysyłającego/pobierającego pliki, żonę działającą z telefonu i dziecko grające w grę. Testy do jednego serwera to trochę sztuka dla sztuki. To tak, jakby wielką farmę chcieć obrabiać jednym traktorem, pługiem, siewnikiem i kombajnem. 🙂 Moim zdaniem to akurat szybko dość nastąpi. W ciągu najbliższego roku do dwóch lat najpóźniej pojawi się w ofercie jakiś router z portem wan/lan 2,5 Gb/s, przynajmniej jednym.

Komuś może wydawać się to dziwne, ale gdyby trzeba było korzystać do 2011 roku z łącza radiowego 256 kilobajtów na 64 Kilobajty, to też  ten ktoś myślałby podobnie do mnie. 🙂

A po co łącza o przepustowości kilku gigabitó w każdą stronę? na początek dla firm, nawet tych mniejszych.

Podsumowując sprawę załatwiłem, umowę podpisałem, a łącze działa zgodnie z założeniami. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

P.s

Podłączyłem się do wątku, bo był dość świeży, a ja jestem tutaj nowy i nie chciałem dublować tematu, który był tu otwarty, bo oferta jest przecież nowa.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Przecież ten światłowód pro to czysty chwyt marketingowy.........


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 59
  • 208
  • 1

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Rozwiń chwyt bo ja nie zrozumiałem proszę 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 87
  • 0

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

@_Artek_ Właśnie o to w tym chodzi. Nałapać ludzi na cyferki bo nawet chyn nie ma w planach wprowadzenia nowszego sprzętu z choć jednym portem 2,5Gb

Mnie zależało tylko na uploadzie, ale przestało dla mnie miec to sens w momencie gdy siłą zaczęli wciskać nową umowę na 24 mies przy tym. I z 10zl które pierwotnie mialem dopłacać zrobiło się ponad 30zl. Może nie jest to dużo ale nie mam zamiaru umowy na kolejne 2 lata przedłużać.

 

Z resztą ostatnio wracając do przyspieszenia to oczywiście co chwilę zdanie zmieniają aby tylko wziąć nową umowę. Łącznie z informacją o braku możliwości technicznych na światłowód w ogóle po podaniu adresu 😅

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 466
  • 1966
  • 4

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Ja niestety jestem niewolnikiem orange póki co, mam internet 600mb z umową do 2 czerwca 2023 ale czekam do końca bo światłowód na rynku tanieje jeśli uda się za 65zł dostać 1gb to podniosę jeśli nie to zostanę na 600mb u mnie orange dzierżawi sieć więc "pro" i tak nie jest u mnie dostępne. 
Co do podnoszenia prędkości to wystarczy wyklikać aneks na koncie abonenta i zresetować modem ja tak zrobiłem i już miałem 600 zamiast 300 mimo że do końca cyklu rozliczeniowego jeszcze trochę zostało. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 65
  • 293
  • 2

Zmiana w trakcie umowy z 1Gb na Światłowód Pro 2.0

Mówisz, że chwyt marketingowy? 🙂

Trochę tak, a trochę nie 🙂

16779424257628857728723218300466.png