Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana ip


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Zmiana ip

Witam, ostatnio dostaję ataki DDoS co raz częściej. więc postanowiłem że zwrócę się do 

społeczności która trochę bardziej to ogarnia. Tak więc mój pakiet posiada początek ip 46.134, zmieniają mi się tylko ostatnie cyferki. Kiedyś jak dostałem DDoS'a początek zmienił mi się na 37.47 i jeszcze nie dawno również się zmienił. Po zresetowaniu routera niestety wróciło 46.134.*.*. Czy jest opcja, żebym uzyskał po raz kolejny zmianę początku ip? Jest możliwość rozmowy z dostawcą na ten temat? Dziękuję za 

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Zmiana ip

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana ip

@verhi  ataki o których piszesz, to działania graczy w większości wypadków, zgłoś to administratora portalu, jeśli masz dynamicznie przyznawany IP, to nic nie wskórasz u Operatora, można zresztą dostać IP od innego atakowanego użytkownika, można się zabezpieczyć, ale to już sporo kosztuje, korzystać z płatnych VPN Serwerów.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Zmiana ip

Witaj gdzieś na stronie czytałem że można spróbować na infolinii technicznej Neostrady złożyć reklamację dotyczącą wydłużenia czasu sesji ppp. W reklamacji należy przedstawić oczekiwania skrócenia sesji ppp do 24 godzin. Nie spowoduje to automatycznie zmian na inny początek, ale ip będzie zmieniał się częściej.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana ip

@Citi2017  ale to niewiele daje, cała pula IP jest atakowana, nie grać na tak wrednych portalach, gdzie IP użytkowników jest łatwo dostępne, lub stosować zabezpieczenie IP, jak pisałem wcześniej, innego lekarstwa nie ma.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zmiana ip

Tak już widzę, jak ktoś całą pulę atakuje by uprzykrzyć jednej osobie grę.. Pewnie ktoś ciągle Twoje IP wyciąga, pewnie grasz w jakaś gre albo siedzisz na TS3/Discordzie.. A to już nie problem dostawcy tylko Twój, co możesz zgłosić na Policję.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana ip

@-brtk-  niekoniecznie jedna osoba atakuje, tam chyba grupa działa, na każdym serwerze graczy, blokują nowych, takie ataki podpadają pod paragraf, można głosić do Operatora i administratora serwera, niestety Policja co zignoruje, chyba że coś poważnego by było... wykadzenie danych czy inna sprawa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Zmiana ip

Ogólnie atak robi się na konkretne IP a nie na pulę IP. Żeby wykonać taki atak trzeba mieć komputery z mocnym łączem albo jakiś botnet. To jest wina tylko i wyłącznie samego użytkownika, że dalej gra albo wchodzi tam, gdzie ktoś jest w stanie jego IP zdobyć. Zgłosić może to na policję, ale są marne szanse że ktoś kiwnie w ogóle palcem, bo tak naprawdę, sam wchodzi tam, gdzie takie rzeczy się dzieją, a to jest na tyle trudne do wykrycia.. że nikt nie kiwnie palcem. Musi sam zaprzestać wchodzić na tamte serwery i tyle.

Zmiana IP czy tym bardziej rangi IP tu nic nie da, bo jak znowu wejdzie, to znowu sobie IP zdobędą.

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana ip

@verhi , możesz sobie sprawdzić adresy IP za pomocą komendy cmd netstat -ano, a następnie przeskanować antywirusem. Ewentualnie w kolejnym kroku otworzyć Menedżera zadań i posprawdzać, co można usunąć. To jakaś mała podpowiedź, kto Cię szpieguje.